Zegarki kupione do odtworzenia lub na części dla koperty, tarczy, wskazówek, koronki, czasem oryginalnego szkiełka za symboliczną kwotę, u różnych sprzedających.
Ta czarna Moskwa, którą ostatnio pokazywałem idzie do zegarmistrza do naprawy więc nie będzie problemu...
Dziwna sprawa z tymi zegarkami: tylko dwa ledwo idą... Widać że wskazówki są bardzo leniwe. Ciekawa rzecz, że wszystkie mają mechanizmy w stanie idealnym lub prawie idealnym. Koperta pomimo tego, że wciskana nad wyraz dobrze chroni mechanizm przez kurzem.
Zaskakujące jest to, że pomimo braku antywstrząsu, wszystkie oprócz jednego mają dobry balans, a jednak wskazówki nie chcą się ruszać. Niedługo dowiem się czy to kwestia przeczyszczenia mechanizmu po 60 latach czy może coś innego.
- - -
No niestety , w czarnej Moskwie brakuje sprężyny.... Dotarła do zegarmistrza będzie już niedługo naprawiona.