Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2397
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. Właśnie odkryłem, że w moim Moonie na 1861 start/stop chronografu się blokuje. Zegarek ma już pięć lat, ale trzyma rezerwę i dokładność, więc nie planowałem serwisu jeszcze. Myślicie, że jest sens się bawić w naprawę tylko przycisku, czy zrobić już mu pełny? Jeśli pełny oddałbym na pewno do butiku, ale jeśli tylko przycisk to rozważyłbym jakiegoś zegarmistrza w Wawie co robi Omegi. Jeśli są dobrzy.
  2. Dwa tygodnie temu rozmawiałem w Jubitomie, mówili, że na dniach powinni mieć. Warto do nich przedzwonić zapytać.
  3. Wyjmujesz tylko do zdjęć czy była w spa? Wygląda jak nowa. Nie sprzedajesz przypadkiem?
  4. Szukając po referencji, full set z EU to już są: Link
  5. Żadna bieda tylko świetny zegarek. Tudory na eta mały fajniejsze tarcze i bransolety. A wracając do Omegi to marzy mi się powrót stylistyczny do tego Railmastera. Z nowym mechanizmem, metas, mikroregulacją, byłby mój ideał bo Omega to moja ulubiona marka. To prawda. Miałem tak jak nosiłem Radiomira, Moon się wydawał nieduży.
  6. U mnie jedyna opcja, żeby sprzedać Moona to zostać jednoozegarkowcem z Explorerem. Co mi chodzi po głowie od dawna już. Gdyby Explorer na tarczy miał napis Omega, to temat już dawno byłby zamknięty. To prawda, jest wygodny jak na swój rozmiar. Gruby dość, ale to głownie hesalit dodaje.
  7. No właśnie ciekawe czy ceny spadną jak nowe będą normalnie rabatowane. W sumie w 1861 nie ma nic wyjątkowego, długo był w produkcji, więc te ceny na chrono pod 20k za hesalit dziwne trochę. Moon jest ciągle cool, tylko czasem mi się duży wydaje jak założę po czymś 39mm.
  8. tbn

    Twoja kolekcja!

    Nic, bo żaden ze mnie elegant. Czasem jak założę marynarkę to Ex sobie poradzi, czy nawet Moon na pasku.
  9. tbn

    Twoja kolekcja!

    Akurat przewietrzyłem wszystkie, to zrobiłem fotke. W sumie, od dwóch lat tylko diver rotuje.
  10. Nowego Suba biedą bym nie nazwał, wręcz przeciwnie to rewelacyjny zegarek. Ale stylistycznie zgoda, pięciocyfrowe o klasę lepsze. U mnie klasyczny styl Roleksa dzisiaj.
  11. Ja na Apple się przesiadałem stopniowo. Zaczęło się od iPada Air 2 w 2014, którego kupiłem żonie a zaraz potem i sobie, bo okazał się idealny do przeglądania netu w domu , puszczania muzyki na ampli, czy oglądania w podróży. Przez kilka lat absolutnie zero problemów, a nawet nowy system po ponad 6 latach od premiery. Dopiero niedawno kupiłem nowego Aira, a stary oddany w rodzinie dalej świetnie działa. Na premierę 11 pro zakupiłem go przesiadając się z Pixela XL. Z Androida korzystałem odkąd ten system raczkował i Pixel to był świetny telefon, ale irytowała mnie polityka prywatności Google, Apple więcej oferował w tym zakresie, nie wiem jak dzisiaj. Samo korzystanie bez większych różnic, pewne rzeczy podobały mi się bardziej w Androidze, inne w iOS. Ostatnio przeniosłem się z XPSa na Macbooka Pro na M1 dopełniając transformacji. :) Windows to już tylko jako gaming PC mi zostanie. Żona ma jeszcze AW i świetne to jest zwłaszcza dzisiaj do płatności, czy treningów. Ale ja wolę jak cyka, więc tego nie kupię. Nie żebym jakoś gloryfikował Apple, ale ogólnie jest jako całość lepszy niż konkurencja. Może nie są to urządzenia najlepsze na papierze, ale jakość wykonania, design , wygoda korzystania, wieloletnie wsparcie software'owe, bezproblemowość tworzą pakiet nie do pobicia jako ekostystem. Kolejny tel to będzie Iphone 14 lub poczekam nawet do 15.
  12. To jesteś szczęściarzem, bo wszystkie moje przesyłki spoza UE na przestrzeni lat przechodziły odprawę celną i dostawały VAT. Co do przewozu zegarków z zagranicy to są przepisy, możesz sprawdzić. Zakładam, że 90% które kupi zegarek w USA dla siebie tego nie zgłosi.
  13. Import spoza UE podlega VAT i nie jest to kwestia indywidualna. To, ze paczka czasem uniknie opodatkowania to kwestia niskiej wartości albo nieprawdziwej deklaracji i celnik nie sprowadzi.
  14. Zgadzam się. Wygląda na zwykły toolwatch, ale kiedy trzeba ma trochę blingu. Taki dyskretny urok burżuazji.
  15. Dzisiaj główne dyskusje na forach za granicą to jakie kolejki co i teraz przestaną produkować i pójdzie do góry.
  16. Ja miałbym opór dać tyle za kawałek gumy. Jedyne co mi się podoba w RubberB to ten akcent koloru wtopiony, ale nie na tyle co krzyczą na metce.
  17. To prawda. Gust ewoluuje wraz z poszerzającą się wiedzą, marki które kiedyś wydawały nam się nudne dzisiaj postrzegamy inaczej. Ja dopóki nie odkryłem tego forum parę lat temu zawsze miałem jeden zegarek, najlepszy na jaki mnie było stać zachowując zdrowy rozsądek. I przyznam szczerze, że po paru latach mi tego brakuje. Jak masz kilka zegarków to żaden nie jest ten wój właściwie.
  18. Ale nie mam tutaj na myśli inwestycji. Pięciocyfrowy sub chyba jest dobrym kompromisem między współczesnymi ceramikami, które wyglądają super nowocześnie ale są już trochę bardziej biżuteryjne, a takim wintydzem współczesnym jak 58 , gdzie trochę już poszli za daleko moim zdaniem. Ale mój żal nie jest wielki, z Rolniksa to już mam co chciałem, diver to nie jest coś co muszę mieć.
  19. Im dłużej go mam, tym bardziej żałuje ze nie wziąłem 14060m jak był jeszcze w normalnych cenach.
  20. Tak, na nowym dzieje się już trochę za dużo. Biała wersja na gumie chyba najlepszy wybór, zbalansowany. Jak lubisz większe zegarki to raczej nie 58 tylko zwykły BB. Moim zdaniem jest ładniejszy od 58, dzięki srebrnemu bezelowi, tylko musi odpowiadać rozmiar, a dokładnie grubość.
  21. Dzisiaj akurat byłem mierzyć czarnego Seamastera , a na ręku miałem BB58, wiec zegarki które rozważasz. Pomimo, że dla mnie 58 prawie ocieka złotem , to wyglądał tak zwyczajnie przy Seamsterze. Na bransolecie to iście barokowy zegarek, przez te wszystkie polerowane powierzchnie, załamania, fale na tarczy etc. Miałem starego Seamastera bez fal i jak dla mnie zdecydowanie lepszy wybór. Ale to kwestia gustu właśnie, czego szukasz.
  22. Tak na prawdę nie posiadamy zegarka. Trzymamy go w foliach i zdejmujemy do komputera, żeby moc sprzedać za pół ceny kolejnemu użytkownikowi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.