Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2396
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. Zrób to. Z Exem nie trzeba innych zegarków.
  2. Reklama w stylu trochę Apple, target marki ewidentnie młodzieżowy.
  3. Jeśli stary stock jest to idzie do klientów, ale nie wiadomo jak długo już nie produkują. Może komuś się poszczęści. Innym pewnie zaproponują przepisanie na nowy. @nicon Ex jest z 1953, więc chyba za dwa lata dopiero rocznica. W tym roku rocznica Ex II.
  4. Wydaje mi się, że wrócą z 41mm. 39mm za blisko 36mm. Ja bym zwolnił tego od TT Exa, przecież to jest obraza dla tego modelu.
  5. Płakał nad wzrostem ceny nie będę. Ale literalnie ja miałem wrażenie, że trochę przepłacam kupując go po cenie z metki - mały rabat.
  6. A ja wręcz przeciwnie, miło zaskoczony jestem. Takie mikrozmiany i to był przecież kiedyś wyróżnik Roleksa w porównaniu do innych marek. Zaczyna się spekulacja. Na logikę nie wiadomo dlaczego prosty jak cep zegarek w stali miałby iść mocno do góry, ale logiki tutaj już nie ma. Obstawiam, że Rolex wróci do większego Explorera ale już 40/41mm, więc 39mm może za 50 lat będzie miał jakiś potencjał kolekcjonerski.
  7. Szkoda, że na fali pomniejszania nie zmniejszyli Exa II do 40mm. Może dojdą do tego z 10 lat.
  8. No to jest zaskakujące, w pozytywny sposób. Nie rozumiem tylko, czemu nie zostawili 39mm Exa, dla mnie i dla wielu 36mm jest zwyczajnie za mały.
  9. Explorer 1 w bicolor... porażka. Fajnie, że zostawili Exa II jak jest, można się pośmiać z handlarzy, bo nie wiem czemu ktoś by wolał stary teraz. Nie widze na stronie Exa 39, chyba tylko 36mm będzie. Śmaiły ruch jak na Rolka.
  10. Mam dokładnie takie podejście jak piszesz. Dwa moje zegarki uważam za "moje" czyli nie rozstanę się z nimi bez jakiejś życiowej przyczyny. Tak to kupuje, żeby spróbować, ponosić i sprzedaje dalej. Próbowałem przymiarki pięciocyfrowego Rolka i dla mnie sprawa jest prosta, są najlepsze, a z nowych tylko Ex. Żałuje, że nie zdecydowałem się wcześniej na zakup, jak każdy kto obserwuje ceny. Ale też nie jest prosto dorwać full set w dobrym stanie i nie przepłacić.
  11. Bo jestem, ale ciągnie mnie od dawna do 16570 lub 14060M. Ostatnio miałem Tudora 58, który wytrzymał u mnie chyba 4 tygodnie, ale potwierdził, że cały czas mi chodziło o pięciocyfrową referencję.
  12. Nie wszystko leci to the Moon, głowie te modele, które w ogóle znikają jak Hulk. Ale ogólnie jest jak piszesz, każdy sportowy model zyskuje jak go przestają produkować jakby magicznie był unikalny. Szukam pieciocyfrowej referencji dla siebie już jakiś czas i jedyne co na chrono jest to oferty handlarzy, którzy skupują natychmiast prywatne i wystawiają za bazylion więcej. Ofert tez mało, bo pewnie mnóstwo zegarków już siedzi w sejfach jak sztabki złota.
  13. Patrząc po instagramie to będzie coke. Ale obstawiam, że duży.
  14. O ile ucha i bransoleta to ewidentne wpadki ostatnich dwóch referencji, to przyznam, że nie wiem co mogliby zamiast błyszczącej ceramiki. Z jednej strony gryzie mi się to z korzeniami Suba jako toolwatcha, a z drugiej nie mam pojęcia jakie inne materiały mogliby zastosować we współczesny.
  15. No i poprawiając ucha popsuli bransoletę.
  16. Pewnie fake, ale fajniejszy niż Red. Osobiście chyba jednak wolałbym coke.
  17. Tak spekulują z tą górą. Jako, że Exa mam to jak to powiedział klasyk "róbta co chceta". Imo będzie ceramika w Ex II. Od jakiegoś czasu pięciocyfrowy Polar za mną chodzi, może trzeba brać.
  18. Czyli Ex II na pewno nowy, ciekawe czy rusza Exa. Ciekawy jestem nowego Polara, jakby zmniejszyli do 40mm to może bym się skusił, tzn. był zainteresowany ale nie godzien kupić pewnie.
  19. tbn

    Seiko Vintage

    Zna ktoś jakieś źródło wiedzy o King Seiko? Rozważam zakup jakiegoś starego modelu, chciałem się dokształcić.
  20. Ja sam staram się nie komentować kwestii stricte związanych z gustem , bo chyba cały czas coś bym krytykował. Ale nie mam nic przeciwko komentarzom jak ten mario. On ma te okropne cpl w Oyster, wiec rozumiem jego frustracje czasem.
  21. Zrobiłbym tak samo i nie odbierał tego. Nigdy się z prowizja nie spotkałem , zakładam ze normalnie to jest w cenie wysyłki. Mój pasek od Vanguard dotarł na szczęście bez żadnych przygód. Jakościowo jest dobrze , jakoś się specjalnie nie różni co prawda od uncle seiko za ułamek tego co życzy sobie Vanguard, no ale do Szwajcara nie może być tanio bo jak to.
  22. Ach ci ortodoksi. Wiadomo, że bransoleta jest bezkonkurencyjna.
  23. U mnie w końcu guma wpadła. Bardzo mi się podoba to zestawienie. Dwa lata mam ten zegarek i ciągle mnie zachwyca, jednak Rolniks potrafi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.