Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tbn

Użytkownik
 • Content Count

  1,031
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tbn

 1. Lepiej wykończony niż patek. Super zegarek, czasem myślę o powrocie.
 2. Z tym, że to nie tylko Omega, ogólnie zegarki co raz droższe, firmy wykorzystują boom na rynku zegarków luksusowych, do tego rosną koszty. Złe czasy dla miłośników.
 3. Fajny kolor, ale Omega ma najlepsze kolory ceramiki od zawsze w sumie. Pomijając ten problem z CK, który wydaje się jakiś systemowy, to Omega w msrp to dalej świetny zakup moim zdaniem.
 4. Trener regresu osobistego, to może być zawód przyszłości. 🤣
 5. No jakim? Biżuteryjnym toolwatchu. Toolwatche to się skończyły na serii pieciocyfrowej.
 6. Nie tak do końca, bo mieliłem tę decyzję od premiery 3861. Z certyfikatu metas: AVERAGE DAILY CHRONOMETRIC PRECISION OF THE WATCH 0.0 sec/day Trzymam za słowo Omegę!
 7. Wtorek podwójnie szybki. Z rzeczy których nie widziałem wcześniej luma w nowym jest dużo mocniejsza, świeci prawie jak diver. Koronka chodzi ciężko, mam nadzieję że z czasem się wyrobi. Nylon estetycznie rewelacja, tylko za długi dla mnie, ciekawe czy da się go jakoś profesjonalnie skrócić.
 8. Będzie rozczarowanie, że nie Diesel. Świetny wybór btw.
 9. BB na ecie był wyraźnie cieńszy niż obecna wersja na inhouse.
 10. Kurde, teraz przy kupnie Omegi trzeba będzie oglądać wskazówki od razu, jak w Seiko. Trochę kiepsko.
 11. Też miałem oba i mam takie samo zdanie. BB41 dla mnie nienoszalny na dłuższą metę. BB58 leży jak pięciocyfrowe Rolki, czyli idealnie.
 12. A ok, to wiem, że można. Myślałem, że Omega pozwala na miksowanie bransolet.
 13. Dobrych ruch ze strony Omegi. Ale to chyba tylko w butiku, bo przynajmniej online u AD nie ma takiej opcji. W salonie nie pytałem. Oczywiście, ale też nie wiadomo jaka jest skala problemu. Trochę straszenie potencjalnych użytkowników. Na zagranicznych forach pojawiły się pojedyncze doniesienia, wydaje mi się, że to problem marginalny rozdmuchany trochę jak z 32xx Rolka kiedyś.
 14. Z Tudora jeszcze Ranger mi się przypomniał:
 15. Fajna fota. Obyś nie stał tam w kolejce dłużej niż po Exa.
 16. Miałem na myśli Omegę Railmaster. Współczesny: Lub wersja nieprodukowana 39mm, niestety dość rzadka:
 17. Bardzo udany projekt moim zdaniem. Biały przypomina mi Alaska project. Ceny dość wysokie jak na Fortisa.
 18. Rzeczywiście fajny ten szafir w tej edycji, milky ring dalej jest, tyle że mniejszy. No i bransoleta w heslicie moim zdaniem fajniejsza. Ale jako całość moim zdaniem hesalit jednak bardziej spójny.
 19. Dokladnie. Ewentualnie wyższa półka to Railmaster, zwłaszcza starsze referencje w 39mm. BB36 dla mnie estetycznie z Exem nic wspólnego nie ma.
 20. Dzięki za opinię, mam właśnie podobne argumenty za i przeciw. Z taki personalnych już zupełnie to niedokładne spasowanie nowej bransy na kopercie 1861, a do powrotu do starej już u mnie nie ma mowy. No i poprawione indeksy chronografu. Wiem, że wiele innych chronografów też nie trafia w indeks, choćby Daytona czy poważniejsze marki, ale ta poprawka bardzo mi się podoba. Mniej więcej wybór bardziej historycznie czy bardziej technicznie/współcześnie.
 21. Te materiały są moim zdaniem ciekawe: https://www.theguardian.com/news/2021/apr/27/the-clockwork-universe-is-free-will-an-illusion Dodatkowo kanał na youtube "Closer to truth" wielokrotnie podejmował ten temat z różnymi gośćmi. Btw. w tym podcaście są fajne zegarki u obu panów.
 22. A gdzieś ta bransa w butiku kosztuje 400 euro? Nie sądzę. Do Moona kupowałem za ~2700PLN, za granicą ludzie pisali 700$. Do SMPc jest większa i cięższa, klamra ma regulację, 3.5k wydaje się uzasadnione.
 23. A jakie pozostałe? Mnie też stara koperta się trochę bardziej podoba przez dłuższe uszy, ta jest bardziej beczkowata. Z drugiej strony którzy profil będzie lepiej leżał u mnie. No i napis na deklu, na nowym już jest wskazanie na 1965, nie ma oficjalnie kwalifikacji. Co prawda ostatni raz NASA testowała Moona w latach 70’ na 861, ale 1861 był dalej dopuszczony.
 24. Klamka nie zapadła, ale rozum podpowiada, żeby wymienić. Stary na plus, że 1861 to był ostatni Moon na wyposażeniu misji, używany do EVA. Dzięki, ale bransę mam już, więc jak wezmę to pasek, zwłaszcza że świetny ten nylon.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.