Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

janekp

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3181
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez janekp

  1. Jeszcze w sierpniu posiadalem takie francuskie Regulatory kolejowe,tearz nie pamietam czy pchnalem czy ....
  2. Dokladnie. Te olbrzymy to byly powozowe typowo ,stad czasem 8 dni chodu.Jeszcze kolejarze mieli duze kieszonki.Chociaz francuzi tej nazwy uzywali do bardziej wyrafinowanych konstrukcji-szpindlaki bogato zdobione,azurowe itp.Z biciem godzin ,z repetycja. Teraz zaczeliscie pokazywac w koncu ciekawe kieszonki. Tutaj wrzucilem kilk a fotek typowych dla Francji. https://picasaweb.google.com/112931848045388874275/MuzeumArras#
  3. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Znam ta dzielnice,Moelenbek czy jakos tak podobnie,.Saint Denis tez w Paryzu.Rzeczywiscie trzeba miec oczy wszedzie .Natomiast tam gdzie sa antyki jest w miare spokojnie,niestety w Paryzu antyki sa wlasnie w centrum saint Denis.
  4. janekp

    Nasze Budziki

    Kasiu a Japy juz zrobione?
  5. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Kiniol leci wlasnie na OLX -starszy od mojego http://olx.pl/oferta/silnik-zabytkowy-deutz-lata-30-te-40-te-CID5-ID4IiAJ.html#91f436e351
  6. Warto wspomniec ze radioodbiorniki marki NORA -(przekrecone nazwisko ARON ze wzgledeu na pochodzenie) w 1928 roku mialy pierwsze miejsce jesli chodzi o procentowy udzial w rynku niemieckim , w 1934 roku produkowano je w zakladzie w Swidnicy Heliowatt Werke Elektrizitats -Aktiengeselschaft.W Swidnicy produkcja dla Arona robiono juz w 1897 wiec chodzi o ten sam zaklad. W Swidnicy produkowano czesci skladowe do licznikow oraz przelaczniki i zegary elektryczne a nawet telefony polowe fernsp 33 dla wojska z koncowka napisu prx.Koncowka ded byla dla aparatow dla lotnictwa-Auswertegerät AW28. Aluminiowe plyty mogli zaczac stosowac wraz z wybuchem II Wojny Swiatowej,wiadomo mosiadz byl potrzebny gdzie indziej. Moje resztki zegara albo licznika ktory tutaj prezentowalem to tez plyty chyba z mosiadzu i jeszcze nazwa ARON czyli przed 1934 rokiem..
  7. Syn Hermanna Arona (DRP 320026-- z 1884 roku )- Manfred przejal firme po ojcu i kontynuowal http://www.sdtb.de/Manfred-Aron-Ein-vergessener-juedischer-Radiounte.2224.0.html http://www.oldtimeradio.de/firma-151.php http://www.radiomuseum.org/dsp_hersteller_detail.cfm?company_id=18 http://www.luise-berlin.de/lexikon/chawi/a/aron_elektrizitaetszaehler_fabrik.htm https://books.google.be/books?id=RdZFNeWSUuQC&pg=PA48&lpg=PA48&dq=heliowatt+aron&source=bl&ots=hvJPFyKRcz&sig=Upp7uamRFEpYpi-pNAk4Gr8vZpg&hl=pl&sa=X&ved=0CFgQ6AEwCGoVChMIsfeXws30yAIVi28UCh0G4ApM#v=onepage&q=heliowatt%20aron&f=false
  8. Ten ostatni rzeczywiście już jest na czym oko zawiesić ,ja się zastanawiałem nad podobnym ze scenka na tarczy i odpuściłem-blad.
  9. Nie wiem czy dobry dzial ,jeden z moich zlomkow w szufladzie Brequet
  10. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Kamera do zadań specjalnych Czyżby robiła fotki od środka?
  11. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    To jest papier czerpany,pod światło sprawdź kilka kartek,często znak wodny był w dolnym lub górnym zewnętrznym rogu,pisownia staropolska ,błędy np wyraz Kryzu i Krzyżu,koniec XVIII początek XIX wieku ,później używano lepszego papieru. Przypomina brewiarz,szyty ręcznie bo dużo stron. Jeśli Ci nie szkoda to spróbuj oderwać pierwsza kartkę jak jest naklejona na okładce od wewnątrz książki ale ostrożnie,tam często były zawarte ciekawe informacje.
  12. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Przed smażeniem tylko panierka z jajeczkiem,wtedy zostaje naturalny smak.
  13. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Kto zgadnie jakie to grzybki? Dziadek,mogą być z dostawa w środę do Ciebie.
  14. repariert Hemmung -naprawiono wychwyt.
  15. To jest tylko kilka fotek ściągnij te z postu,jak znajdę inne to zamieszczę.
  16. Kilka fotek z katalogu zegarow francuskich
  17. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Jesli wierzyc przekazom z ministerstwa to dowodem na istnienie pociagu pancernego jest zdjecie z georadaru ktore pozwala rozpoznac ksztalt tego pociagu. To moim zdaniem glebokosc do 10 metrow ,pomimo wiekszego zasiegu georadarow ale w celu uzyskania obrazu uzytecznego ta glebokosc sie zmniejsza. Miejsce gdzie jest ten pociag nie pozwala na ukryta penetracje stad zgloszenie bo raczej ktos dobralby sie do niego. To moze byc Zamek Ksiaz bo tam odkryto kilka anomalii niedawno ,a badania intensywnie prowadzi polak mieszkajacy za granica p.Kruszynski. Georadar dziala roznie w roznych glebach,im lepszy sprzet tym ciekawsze dane ,sklad gruntu,polozenie przedmiotow wykonanych z roznych materialow -beton,PVC,stal itp. Teren na ktorym znaleziono pociag musi pozwalac na zastosowanie tam georadaru,jednoczesnie takie badania sa widoczne dla osob postronnych,niewykluczone ze osoby prowadzace poszukiwania robily to legalnie czyli zglaszajac do WKZ specjalnym wnioskiem gdzie okresla sie dane ,koordynaty obszaru poszukiwan.I tak pewnie sie stalo bo to za gruba sprawa.Mogli nawet wniosek zrobic po odkryciu . Kilka lat temu zatrzymano 79 letniego dziadka na granicy ze szwajcaria jak chcial przewiezc i opylic stary obraz,reszte zrabowanej kolekcji z czasow II WS znaleziono u niego w domu i u jego znajomych. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zobacz-obrazy-odnalezione-w-monachium-niemcy-publikuja-liste-plocien,370773.html Mam nadzieje ze wszystkie przedmioty znalezione tam zostana kiedys pokazane i opisane . Ktos musial bardzo dokladnie przestudiowac stare mapy lub mial dojscie do dokumentow. Jako ciekawostka powiem ze slynne Stonehenge w wiekszosci znajduje sie pod ziemia,w 2014 zlokalizowano wiecej obiektow za pomoca georadaru. Anetta moj wykrywacz pozwala jedynie znalezc srubke od mechanizmu kolo garazu
  18. janekp

    Jest okej

    To bylo ustawione pytanie pod jednego z czlonkow forum. Szanse byly nierowne. Prosze o uniewaznienie pytania i stworzenie komisji sledczej.
  19. janekp

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Rano jak odjezdzalem poprosilem mlodego zeby dal temu ocalalemu mleko do picia ,pies wymiotowal dwa razy i jest na razie u weterynarza.Ocalal starszy bo widocznie mniej trucizny zjadl,mlody byl bardzo ufny i niestety zalatwili go. Tym dwom gosciom pasuje podmienic zel nawilzajacy na masc kamforowa albo ichtiolowa (sa takie żele rozgrzewające). Nie widze zadnej okolicznosci lagodzacej -te psy byly zamkniete na prywatnej posesji. Moj piesek w domu przez taki plot 2,20 m to 2 sekundy i po gosciu. Na wsi psy robia o wiele wiecej halasu i nikt z tego powodu nie robi awantury-maja szczekac bo pelnia funkcje ostrzegawcze w gospodarstwie.Nawet te tzw zagrodowe maja obecnie bardzo dobre warunki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.