Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. To ze, opisuja, ze uzywaja szkiel Revo, a ta marka nalezala kiedys do Oakley to nie swiadczy niestety o niczym... Z doswiadczeenia wiem, ze za jakosc trzeba zaplacic. Frogskiny spokojnie znajdziesz na wyprzedazy za 300-400zl. Wolalbym miec jedna pare dobrych okularow niz 5 par kiepskich.
  2. To przyspiesza w ogole? 😳
  3. Warto zainwestowac w dobrej jakosci okulary, oczy masz tylko jedne 🙂
  4. Autorskie projekty powiadasz...? Na pewno 😂 The Rookie Hero: Oakley Frogskin: The Rookie Sunday: Ray Ban Wayfarer: The Rookie Malibu: Persol PO 3281 Reszta "autorskich projektow" tez pewnie pochodzi od innych 😂
  5. à propos Rookie i Dunhillow 🙂
  6. Czekaj... jaki? wczesny: Pozny: I dla porownania Craig i jego zakola:
  7. To jak z zegarkami, sa ludzie ktorzy nosza Rolexa, Omege, Patka, sa i tacy, ktorzy zadowalaja sie homage i nosza Pagani Design. Co kto lubi.
  8. Dobre 😂🙈 Wlasnie dlatego 😆
  9. Phi! Wg mojego wyobrazenia Bond to wysoki, przystojny brunet z klasa. Z tym czyms czego nie ma Bond grany przez Craiga. Brosnan, Connery, Moore, to esencja Bonda 😊
  10. Aston Martin V8 Vantage jak mniemam
  11. Dziwie sie ze tureckiego dywanu nie ma... 🤔
  12. Uuuuuu Kands! 😂 Kime nabijaja w Bentleju? 😅
  13. Tak, i kupic samochod 😂 Niech kazdy ma co lubi i co chce miec
  14. U mnie to swoisty temat tabu jest. W Szwajcarii nie na miejscu jest nawet zapytac sie ile ktos placi za wynajem, bo po tym mozna wywnioskowac zarobki. Natomiast z czasem, ludzie sami wspominaja powiedzmy, ze przy okazji. Ale o ile sa skorzy sami z siebie dzielic sie informacja o zarobkach, tak tylko jedna osoba powiedziala mi ile ma odlozonych pieniedzy na boku 😉 Osobiscie bardzo sie ciesze, gdy moi znajomi zarabiaja satysfakcjonujaco dla siebie samych 😀 teraz prawie wszystko trzyma cene
  15. Kazdy ma swoje priorytety... Jeden woli jezdzic RS6, inny odlozyc pieniadze na studia dzieciakow. I zaden ze sposobow wydawania pieniedzy nie jest lepszy od drugiego.
  16. Kolorki lat 80-tych wracaja do mody ale kloc!
  17. 1600CHF placa za wynajem. Koszt wynajecia mieszkania zalezy od lokalizacji i standardu oczywiscie. Na wiosce za dwa pokoje w kuchnia (kolo 60-70m2) placisz 1000CHF, za mieszkanie 100m2 w nowym, ladnie wykonczonym budynku to jakies 4500CHF. Ceny za mieszkania wahaja sie od 300000CHF (w miejscu gdzie nikt nie chce mieszkac) do kilku milionow w Zurichu czy Genewie. Za cos normalnego trzeba dac 800000-1,2mln CHF. Znajomi maja Hyundai Tucson. Jesli pytasz o generalne podejscie do samochodow to w glownej mierze sluza ludziom one do przemieszczania sie, a nie modlenia do nich 😅 Podejscie w PL jest takie (i tez o tym samym pomyslales), ze jak ktos zarabia miesiecznie 20000CHF to kupuje S-klase. W Szwajcarii nie wiedzialem wielu eSek, chyba mniej niz w PL. Jeszcze jakis czas temu, uzywane samochody luksusowe (S, 7, A8, itp) kosztowaly o 20% mniej niz E, 5, czy A6. Jesli zobaczysz tego typu samochod, to z wielkim prawdopodobienstwem wlasciciel (czy bardziej uzytkownik) pochodzi z krajow ex Jugoslawii, Turcji, czy europy wschodniej. Kilka przykladow z zycia wzietych: Para okolo 35 (on sprzedawca, ale zarabia dobrze - kolo 15000 z bonusami, ona w marketingu kolo 6000), maja Skode Karoq. Para okolo 35 (on inzynier, praca na politechnice, ona pracuje w sklepie na 50%, razem jakies 10000) maja Tesla 3 Para okolo 40 (oboje ksiegowi w duzych korporacjach, razem okolo 15000) maja stare X1 i nowa Rav4 Rozwodnik 57 lat (dyrektor, zarabia jakies 14000-17000) ma Mini Cooper S Rozwodnik 58 lat (CEO, zarobki okolo 50000) ma Porsche Cayman GT4 i Macan) - choc moglby miec Lambo, Ferrari, Rollsa Para kolo 60 lat (on wlasciciel sredniej firmy, ona zajmuje sie domem), Audi Q3, Q2 i Ferrari 488 Ludzie tu kupuja samochody dla siebie, i jesli patrza na sasiadow to raczej w druga strone. Wiele osob kupujac nowy samochod bierze ten sam kolor, marke i model po to, aby nie bylo widac, ze jest nowy. Znajomy, ktory ma Ferrari trzyma je w podziemnym parkingu salonu, po to aby ludzie nie gadali... 😉 Wiele osob nie ma w ogole samochodu, sam przez ostatnie 2,5 roku nie mialem samochodu. Teraz mam 1, a za 6-12 miesiecy beda 2. Wszytko zalezy od tego co robisz. Czy da sie zarabiac dobrze w PL? Oczywiscie! Ale gdyby przeniesc Twoje przyklady do Szwajcarii tak 1:1 to zarabialiby o wiele wiecej (konczac szkoly i zacznajac kariery w CH). Co innego gdybys namowil ich na przeprowadzke teraz, wtedy mozliwe, ze poziom zycia by sie na jakis czas obnizyl. Zwroc uwage na to, ze poziom zycia to nie tylko zarobki. To poziom bezpieczenstwa (nigdy nie balem sie spacerowac w srodku nocy w zadnym miescie w CH). To prawdopodobienstwo tego, te wroce do domu po podrozy samochodem. To mozliwosc tego, ze Twoje 5 letnie dziecko, bedzie w stanie pojsc samo do szkoly i z niej wrocic. To poziom opieki zdrowotnej (MRI na cito wykonuje sie w ciagu 1 dnia, a jesli mozna poczekac to do 2 tygodni). To w koncu jakosc powietrza, wody, jedzenia. To mozliwosci uprawiania sportow. To stabilnosc waluty. Jesli chodzi o Szwajcarie, to zaluje jednej rzeczy... ze czekalem z przeprowadzka tak dlugo 😅
  18. Akurat mial racje podajac informacje, ze przecietny Niemiec czy Francuz moze za swoja wyplate kupic trzy razy tyle paliwa co Polak. Czy jest lepiej w PL teraz niz w latach 90? Zdecydowanie tak! Czy lepiej niz na zachodzie...? Nie dla mnie 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.