Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. CEO sam siebie nie zwolni Wykrojenie AD bylo jedna z lepszych decyzji AP. Maja pelna kontrole nad tym co, jak i komu sprzedaja. Nie sadze, aby AP plakalo nad tym, ze @desmo ich nie byl w stanie odwiedzic. Polecam zadzwonic i umowic sie ze sprzedawca w butiku, dziala to bardzo dobrze. Tak, tak, maja wielkie dzialy specjalistow, ktorzy analizuja dane i badaja rynek 😅 Rzeczywistosc jest troche inna...
  2. Odniose sie troche: - code 11.59, owszem, jak kazdy wie, spotkal sie z powszechna krytyka, ale moim zdaniem ten model osiagnie jeszcze sukces jest naprawde, bardzo ladnie i spojnie wykonany. - RO, tak naprawde kazdy model jest juz wirtualny, 39mm to owszem, cos co takze jest idealne na moj nagdarstek. chyba nie sadziles, ze produkcja 50th anniversary nie bedzie limitowana? - Jules Audemars, nie sadze aby ta linia byla kiedykolwiek ciekawa. I FH ma racje, nie wpisuje sie w wizerunek marki jaki chca kreowac - CEO, witam w Szwajcarii, gdzie ego kardy zarzadzajacej jest tak duze, ze trzeba otwierac okna , to sie nie przyznaje do bledu, ale uporczywie twierdzi, ze nikt inny nie ma racji AP jest tak samo w odwrocie jak Rolex czy PP
  3. Wydaje mi sie, ze tam jest malo czerpania z historii, a proba ratowania pewnych rzeczy z powodu braku nowych propozycji i pomyslow, ktore sie moga sprzedac. Niewatpliwie lata 70 i kryzys kwarcowy, wg mnie byl jednych z najlepszych okresow w historii zegarmistrzostwa. Wiele firm bylo na granicy istnienia, wiec ryzykowali i wyciagali z szuflad projekty, ktorych nikt w normalnych warunkach by nie realizowal. Teraz marki czerpia z tych lat powielajac i robiac reedycje i dobrze, ale to tez swiadczy o tym, ze nie maja nic do zaproponowania dzis. Mniejszym ryzykiem jest produkcja RO, niz stworzenie code 11.59
  4. Owszem, i dziala to swietnie Do tego moge Ci go zalatwic taniej 👍 Nie wiem jak wrzcic filmik 🤔
  5. Wariaci 😅 Z tym, ze Rolled Gold to zupelnie inna technika, tzcp tutaj jest jakby czapeczka zlota, nakladana na inny metal, jest to powloka wiele razy grubsza niz pozlocenie za pomoca elektrolizy
  6. Bardzo milo czyta sie takie komentarze Bardzo sie ciesze, ze osiagnales, wg. mnie - sukces 👍
  7. Ten model AP to chyba jeden z najmniej lubianych APow. Duzo tego naprodukowali, kazdy egzeplarz, ktory mialem w rekach wymagal pelnego serwisu, zapomnij o wodoszczelnosci. I jeszcze kilka lat temu mozny je bylo kupic za kilka tys euro (ceny skoczyly, bo AP skoczylo, ale jest w tzw bance), ML zapomnij... UN, to jest temat do przedyskutowania, ryzykowna kwestia.
  8. Oczwiscie, powinna byc jakas znizka dla Klubowiczow 😜
  9. Pod wzgledem tych "usmiechow" i zyczliwosci to jako narod raczej kulejemy (w porownaniu do zachodnich narodow). Przypomnialo mi sie, ze gdy bylem ostatnio w PL, kupowalem cos w jakims dyskoncie, chyba biedronce. Przy kasie Pani, kolo 50, ja usmiechniety, mowie dzien dobry, w odpowiedzi slysze "aha". Po zliczeniu zakupow, place i na koniec mowie do babki: dziekuje i zycze milego dnia. Babeczka chyba nie doslyszala i zapytala: "co k*rwa?" 😂 Powtorzylem, babeczka otworzyla tylko buzie i nic nie odpowiedziala 😅 Oczywiscie, uogolniam, takie sytuacje sie zdarzaja z pewnoscia wszedzie, ale w PL jakby czesciej. Dlatego, jak najbardziej, sadze, ze powinnismy na tym polu sie poprawic
  10. No niekoniecznie... W przypadku gdyby byl hype na Armina, na najladniejsze modele to stawiam na to ze koniak, ktory jest brzydki, poszedlby do gory, ale nie o taki sam procent najprawdopodobniej. Zobacz jaki wrost w ciagu ostatniego roku mialo AR RO, a jaki AP RO Offshore. Bo nie sprzedaje sie to, co jest dobre czy niesamowite, a to, na co jest wykreowana potrzeba
  11. Dodalbym, ze owszem "bycie szczesliwym", ale w taki sposob, aby nie unieszczesliwiac innych Szwajcaria ma te sile, ze wiele rzeczy sie ukrywa, a o innych sie nie mowi 😅 Te najciekawsze historyjki, ktore mam nadaja sie na to by o nich poopowiadac wylacznie przy piwie, nie na publicznym forum. Jesli ktos sledzil moje wypowiedzi to molg wyluskac juz pewne anegdotki. Ale jesli ktos mialby jakiekolwiek pytania to jak najbardziej, sluze pomoca, w ramach mojej wiedzy.
  12. No wlasnie niekoniecznie, wiele marek jest sztucznie pompowanych na rynku wtornym, ale niewiele osiaga takie skoki. Skladowych jest wiecej...
  13. Bardzo Ci dziekuje za poswiecenie czasu i napisanie tej jakze interesujacej wiadomosci. Zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Otwieranie czegokolwiek duzego w tym momencie to niesamowita inwestycja, a ryzyko bardzo duze. Przez chwile nawet mylalem o stowrzeniu jakiej marki zegarkow, ale wchodzenie w to w tym momencie, prawdopodobnie byloby szalenstwem. W swoim zyciu zawsze mialem plan, dokladnie wiedzialem co i kiedy chce osiagnac i mialem to szczecie aby to osiagac. Czasem pozniej, czasem wczesniej, czasem zamiast drzwiami to wchodzilem oknem, ale rezultat byl zawsze na plus. Sytuacja w ktorej sie znajduje teraz, to chyba pierwszy raz, gdzie nie mam dokladnego planu tego co chce. Dlatego daje sobie czas na wglad w swoje wewnetrzne ja (jakkolwiek glupio by to nie brzmialo). Chcialbym Ci pogratulowac, bo mysle, ze niewiele jest osob, ktore sa w stanie okreslic, ze przezyly ponad 60 lat dokladnie tak jak chcialy Zreszta jestem pewien, ze kolejna 60tka tez taka bedzie 👍
  14. Poczekaj, jesli Resonance chwyci, bedzie hype, to i koniak bedzie osiagac chore ceny. Ale tu jest cale clue - jesli, jesli, jesli Nie wszyscy, z roznych wgledow, chca partycypowac w FHH czy GPHG.
  15. Juz nie te czasy, ze FHH to $$$$ Gwarantuje Ci, ze mozesz wziac dowolna marke i tacze pieniedzy, a i tak to nic nie da co nie znaczy, ze na samym poczatku nie dawalo...
  16. Niestety nie jest tak latwo, gdyby same komplikacje dawaly pewnosc inwestycyjna to zegarki robione przez Thomasa Preschera czy Maitres du Temps nie sprzedawaly sie za 20-30% ceny wyjsciowej. JLC nie stawialbym w jakiejkolwiek kategorii inwestycyjnej I tu sie Panowie zdziwicie... bo moim skromnym zdaniem Armin Storm ma bardzo duzy potencjal zwyzkowy.
  17. Nie rob sobie tego ten model AP nie jest zbyt dobra propozycja
  18. Pieknie napisane Dziekuje. Btw uwielbiam filmy Koterskiego
  19. Jakis czas temu zastanawialem sie ile osob na swiecie ma podobne doswiadczenie 🧐 Ile osob na swiecie wie, w jakim czasie i z jakimi modelami Journe mial problem i jakie ich podrobki kraza po swiecie. Jednoczesnie na jakie modele Greubel Forsey trzeba uwazac i jaki jest koszt ewentualnego serwisu. Co nie wyszlo w zegarkach RM. Ktory z czolowach producentow potajemnie wynienia pol mechanizmu, gdy zegarek trafia na serwis... Zrobilem kilka tysiecy testow zegarkow od Orisow po PP za kilka milionow CHF. Do tego nauczylem sie jak kreowany jest rynek przez wielkich graczy, jakie zegarki i kiedy beda hype'owane. Wiedza i doswiadczenie jest, kwestia tylko w tym, zeby znalezc dokladnie to, co bedzie mi sprawialo frajde Kto jak kto, ale Ty masz ogromny
  20. Dziekuje 😁 Dzieki Tobie zaoszczedzilem kilka tysiecy, ktore bym wydal na kurs motywacyjny 😅 A dobrze placa? 🤔 Mozna banowac? Wiem, wiem, mowiles mi kilkakrotnie... To w sumie "przez Ciebie" mysle o tym, zeby zrobic cos na swoje konto Owszem, pod wzgledem prowadzenia firmy Szwajcaria jest jak raj
  21. Moge korzystac ze swojego doswiadczenia zarowno pracujac dla siebie jak i dla innych. Mam na stole dwie propozycje, ale sa mniej wiecej na podobnym poziomie tego co robilem w Watchbox. Obawiam sie, ze po 6 miesiacach bym sie znow nudzil...
  22. Jezdze w spodenkach Sugoi i Shimano, z wkladkami ktore na pewno sie sa zelowe. Brak bolu tylka to troche bardziej skomplikowana sprawa niz zakup najbardziej "komfortowach" spodenek. Zalezy od wielu czynnikow: - pozycji na rowerze (Odpowiedz sobie na pytanie czy Twoja pozycja - wysokosc siodelka, odleglosc od kierownicy - jest poprawna) - siodelka (Czy Twoje siodelko jest przystosowane do Twojego tylka?) - przyzwyczajenia (Zawsze gdy nie jezdze przez kilka miesiecy, odczuwam bol tylka podczas pierwszych kilku - kilkunastu przejazdzek, pozniej mija) - spodenek (Tutaj uwazaj, bo nie zawsze, zel i gruba wysciolka na Ci lepszy komfort. Zauwazylem po sobie, ze im bardziej miekkie siodlo / wkladka, tym wygodniej jest przy krotszym czasie spedzonym na rowerze. Im bardziej czas sie wydluza tym lepiej jest miec twardsze siodelko i mniej grubsza wkladke) Co bym Ci doradzil... eksperymentuj. Zamien siodelko i kims na inne, zobacz czy to cos zmienia. Zobacz czy pozycja jest ok. Na koniec kup spodenki z zelowa wkladka
  23. Z mojego doswiadczenia wynika, ze: - nie widzialem pozlacanego zegarka z pozloconym deklem (co nie znaczy, ze ktos kiedys nie wpadl na tak glupi pomysl) - zazwyczaj oznaczenie jest na czesci pozloconej (w tym przypadku na kopercie), a nie na deklu - pozlotki byly roznej grubosci i jakosci, wraz z czasem scieraly sie, odpadaly - bez sprawdzenia mozna tylko przypuszczac, ze to pozlotka Na podstawie zdjec stawialbym na radziecki, pozlocony wyrob z lat 60-tych
  24. Tak proste Dzieki za filmik 👍 Nie spodziewalem sie az tylu glosow za wlasna firma... Pomyslow mam az za duzo, moze to jest problem 😅 Jestem w tej szczesliwej sytuacji, ze w sumie nie musze wracac do PL, moge odcinac tylko kupony, ale czuje, ze to nie czas na emeryture
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.