Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. bo zdjecie jest tak zrobione, ze zaslania nagorszy element tego zestawu
  2. Pozwolisz, ze Ci odpowiem Nie wiem jak to wyglada, gdy sie mieszka we wloszech, portugalii czy francji, ale wiem, jak wyglada zycie w szwajcarii. Powiedzmy, ze pomine swoj przyklad, bo jest specyficzn, ale podam przyklad typowych znajomych. Wyksztalcenie srednie, wiek miedzy 30, a 40 lat, para, stanowiska kierownicze, bez dzieci. On pracuje w firmie produkujacej zegarki, na produkcji, ona w branzy finansowej. Wspolnie maja co miesiac jakies 13000-14000chf, oboje dostaja trzynastke, podatki zjadaja okolo 25-30%. Placa za mieszkanie 1600CHF plus prad. Za samochod jakies 600CHF. Za ubezpieczenia okolo 1100CHF. Ostatnio ceny u nas podskoczyly. Dzis wyczytalem ze kwiecien sie zamknal na 2.5% CPI - szok. Za kawe trzeba zaplacic 4CHF, za obiad jakies 25CHF. Za 95 - 2.20CHF. Elektronika i ubrania sa tansze niz w PL, ze wzgledu na vat, ktory wynosi 7,7%. Na codzienne zycie wydaja pewnie max 2500CHF. Zostaje in 3000-5000 miesiecznie. I jest to taka srednia i typowe osoby, bo na produkcji zarobi sie 4000CHF, ale bedac dyrektorem w firmie 15000-20000CHF. A teraz do tego dodaj jakosc zycia, ilosc wypadkow drogowych, bezpieczenstwo, czystosc powietrza, mozliwosci... Czy lepiej jest w Polsce? Nie, zdecydowanie nie jest 😉
  3. Dodam, ze na zdjeciach wyglada na to, ze szklo ma jakas powloke. Pytanie czy otworzenie zegarka rozwieje watpliwosci, bo podrobki byly oparte na 7750 z modyfikowanymi wahnikami 😅 Warto rozebrac bezel, i sprawdzic czy czesci maja logo B
  4. Wg mnie to jakis franken, czyli zegarek zlozony z kilku.
  5. Moim zdaniem styrany oryginal. Wszystkie detale, wlacznie z fontem num seryjnego sie zgadzaja i wygladaja bardzo dobrze. Aby miec 100% pewnosc, musialbym miec zegarek w reku, ale zdjecia bardzo dobrze rokuja
  6. Jakbys tego nie ogarnial to bedzie wygladalo kiepsko. Ta rama jest stworzona z mysla o pasujacym do niej mostku. Jesli masz KNOTa, to jest to wynalazek... i nie dziwie sie, ze prosi tego nie chca - pewnie sie ugina ostro. Widziales to? i to: https://www.farsports.com/products/f1-handlebar-98
  7. Dlaczego pozbyles sie oryginalnej kiery? Przeciez to teraz strasznie wyglada 😳
  8. Nawet mi nie mow... na swoj samochod czekam juz 6 miesiecy a bede jeszcze 12 😂🙈
  9. Jak juz Koledzy napisali, to podrobka Omegi. Dodam, ze najprawdopodobniej turecka z lat 80-tych. Niestety ani koperta, ani (z duzym prawdopodobienstwem) bransoleta nie sa zlote.
  10. Czyli żyła była [emoji4][emoji106]
  11. Mysle, ze spokojnie, tym bardziej, ze utrzymywanie niskiej wagi i niskiej ilosci tkanki tluszczowej zdrowe nie jest 🙈
  12. Ja gdy sie scigalem mialem 68kg (3,5% tkanki tluszczowej) przy 186cm, a gdzie mi tam bylo do niego... za cienki bylem, zeby bidony podawac 😂
  13. Nie wazyl w dobrych czasach ponizej 70tki?
  14. Oczywiscie, ze taka jest polityka sprzedazy wielu duzych graczy 😀👍
  15. Kazda sytuacja ma swoje plusy i minusy. Nie jest latwo z dnia na dzien zwiekszyc produkcje jak i ja zmniejszyc. Jesli Rolex jest nastawiony na zwiekszanie rocznej produkcji o 10%, to z dnia na dzien jej nie obetnie. Powiedzmy, ze takie decyzje podejmuje sie w skali roku (chyba, ze cos zatrzesiee swiatem jak pandemia). Wiec w najgorszym wypadku spodziewalbym sie utrzymania produkcji w 2023 i powolnego zmniejszania w 2024. Aczkolwiek i w to watpie. Prosze nie nazywaj second market (rynku wtornego) grey market, bo takim nie jest. Tak, tak, oni nic nie robia, tylko mysla o tym jak nie sprzedac Ci zegarka Wszystko zalezy od tego, jak zdefiniujemy "pekniecie banki".
  16. Montblanc Geosphere Ultrablack 🤔
  17. Tym bardziej, potierdza sie moje zdanie, ze nie warto wierzyc w rzeczy znalezione... Natomiast w tym cytacie nie jest wazne kto go wypowiedzial, wazny jest przekaz Natomist Jobs niech sobie bedzie tym, kim byl
  18. Wybacz, ale zycie mnie nauczylo, aby podchodzic z rezerwa do takich informacji. Pewne historie sa tworzone z roznych wzgledow i czasto maja sie nijak do rzeczywistosci. Jesli byles w otoczeniu Jobsa w tym czasie, to gratuluje, jesli przedstawiasz powtarzane historie jako fakty, to ja tego nie kupuje, bo takie rzeczy moga nie miec nic wspolnego z rzeczywistoscia. I nie twierdze, ze nie masz racji... Twierdze, ze mam za malo danych na ktorych moge polegac, aby stwierdzic czy ja masz czy nie
  19. No popatrz... https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/movement/springdrive Manual lub automat Spring Drive to takie polaczenie kwarcowki z mechanikiem. Dziala na zasadzie dynama, gdzie energia mechaniczna przeksztalcana jest na elektryczna.
  20. Chyba zbyt personalnie zrozumiales posta. Sadze tez, ze ani ja, ani Ty, nie wiemy czy Jobs mogl sie wyleczyc czy nie. Faktem jest, ze pieniadze ktore mial na niewiele sie zdaly w obliczu smierci. Jobs nie jest moim idolem, ani go nie bronie, ani potepiam, bo nie bylo mnie przy nim Zwroc uwage na to co napisalem ponizej cytatu 👍
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.