Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. Paweł Bohacz

    Ostatni zegarek

    poszukaj moze czegos starszego? nowe zegarki raczej beda wieksze niz mniejsze
  2. Owszem, trzeba by bylo miec inserty (czyli najlatwiej by bylo miec dawce)
  3. Mozliwe, ze bylo to klepane w jednej fabryce, i raczej nie Breitlinga, jedne zegarki dostawaly napis Breitling, inne Precision, jeszcze inne Gruen itp.
  4. To akurat o niczym nie swiadczy, uzywane 30 - 50 lat oryginalne Rolki czesto wygladaja podobnie lub gorzej. Co nie zmienia faktu, ze ten ww jest podroba.
  5. Paweł Bohacz

    Ostatni zegarek

    Nie zartuj! Nie ma czegos takiego jak ostatni zegarek 😉
  6. Tak, tak, nawet taki Lin Yong Hua robi krzywe wszystko. Te chinczyki to w ogole nie potrafia w te zegarki...
  7. Habring nie ma in-housa w ofercie ztcp, niemniej ich modyfikacje robia wrazenie
  8. Szukaj raczej na forach, tez tych zagranicznych, a nie u profesjonalnych sprzedawcow na allegro. Wystrzegaj sie chromowanych kopert.
  9. Gallet produkowal i produkuje czesci zegarkowe i zegarki dla roznych marek. Czy CBC bylo jedna z nich? Mozliwe. Tylko tanie i niskiej jakosci zegarki mialy chromowane koperty. Dekiel w 99,9% przypadkow byl ze stali nierdzewnej. Zegarek z aukcji, za ta cene omijalbym z daleka.
  10. Roznic jest o wiele wiecej i to, ze ma pasek, a nie bransolete o niczym nie swiadczy - ktos mogl wymienic, sprzedac, zgubic itp. Kilka charakterystacznych rzeczy, ktore widac na pierwszy rzut oka: - koperta wyglada na kiepskiej jakosci DLC nie ceramike (nie wiem czy w tym modelu cala koperta powinna byc ceramiczna cyzy tyko bezel - nie chce mi sie szukac) - wspomniane juz srubki - napis swiss made nie w tym miejscu - numer seryjny mechanizmu nie w tym miejscu - rozne odleglosci pomiedzy kamieniami - niewypozycjonowany wzdluznie dekiel To tak na szybko, bo nie mam za wiele czasu. Jesli ktos nie wiedzi ww roznic, ktore widac golym okiem (bo wystarczy porownac zegarki), to powinien kupowac w AD, albo brac pod uwage, ze jest duza szansa, ze kupi podrobke. Na rynku okazji nie ma, cos zawsze za okazja sie kryje.
  11. Skoro nie wiesz, to poszukaj w necie. Tu nie chodzi o "inne pudelko", a fejkowe pudelko, papiery, certyfikat. Cos, co mozna z latowscia sprawdzic w necie. Pomijam juz kwestie zegarka, bo z tych rozmazanych zdjec niewiele widac. tu nie mowimy o "cos sie w secie nie zgadza", a chamsko podrobionym pudelku papierach i certyfikacie. "Cos mogloby sie nie zgadzac" gdyby sprzedajacy uzyl oryginalnego setu.
  12. Eugeniuszu, zadajesz pytanie w stylu: "a po czym widac, ze to nie oryginal?", ano po wszystkim. Wystarczy wpisac w google: "Panerai 441 set", wejsc w grafike i pojawia nam sie zdjecia. Kliknac na pierwsze z brzegu pokazujace set i porownac https://www.s3watch.com/luxusuhren/selektierte-einzelstuecke/14779/panerai-luminor-1950-3-days-gmt-pam-441-keramik-leder-2020-full-set Mozna do zabawy w porownania zaprosic dzieci albo wnuki I o ile osoba niewprawiona, moze sie nabrac na zegarek, o tyle ten set, ktory nie jest w zadnym stopniu podobny do oryginalnego, powinien zapalic czerwona lampke. Przykro mi z powodu klubowicza, ale pozytwne jest to, ze prawdopodobnie drugi raz tego bledu nie popelni. Trzymam tez kciuki za to, aby sie udalo zegarek zwrocic.
  13. Nabrac sie moze tylko osoba, ktora nie widziala w zyciu oryginalnego setu.
  14. Nie wyglada to zle, ale jesli masz watpliwosci to nie bierz 😉
  15. podsumowalem wyzej 🙂 Stajesz sie fliperem (gdy zajumesz sie tym amatorsko w moim rozumierniu tego slowa) czy handlarzem (gdy jestes zawodowcem) w momencie, gdy sprzedasz zegarek w okreslonym czasie od zakupu. Jesli manufaktura to odkryje trafiasz na czarna liste i niczego wiecej nie bedziesz w stanie zamowic. Tyle teorii w punktu widzenia manufaktury. Jak juz tlumaczylem sa AD ktore sa bardziej kontrolowane i sa takie ktore mnie. Niektore maja pelne zaufanie, w innych decyzja nalezy do centrali. Jesli masz informacje, ze AD dogadalo sie z handlarzem czy fliperem, zegarki wychodza ze sklepu i trafiaja na handel - zglos to do centrali. Zapewniam Cie, ze bedzie reakcja 🙂 no i co? 😏
  16. Po prostu rozpisalem sie za bardzo... Podsumowujac. Ani PP, ani Rolex nie sprzedaje zegarkow poza swoja siecia. Flipowanie prowadzi do tego, ze trudniej jest kupic zegarek kolekcjonerom. Tyle 🙃
  17. Jak juz pisalem, sa tu osoby, ktore sa w srodku tego o czym sam mozesz sobie dywagowac czy teoretyzowac. Nie dziwie sie juz ostrej reakcji @dariusz chlastawa , bo nadal probujesz sie kreowac na kogos kto cokolwiek wie i piszesz bzdury. Za dystrybucje zegarkow do klientow nie odpowiada w 100% AD. Sa autoryzowani dealerzy, ktorzy sa o wiele bardziej kontrolowani przez PP czy Rolexa, i wtedy decyzja o tym komu sprzedac przchodzi z centrali. Nie bede Ci tlumaczyc dlaczego tak sie dzieje. Zaden "duzy centralny biznes" cokolwiek by to nie bylo w Twojej wyobrazni nie przejmuje Rolexow czy PP.
  18. I znow pudlo i znow wypisujesz bzdury. Nie AD, a manufaktura dokonuje dystrybucji, decyzja o tym ktory klient ma co dostac czasem nalezy do autoryzowanego dealera czasem do centrali (w zaleznosci od kilku rzeczy). Fliperzy maja sie nadal wysmienicie i wcele nie odchodza nigdzie. Glowna zmiana to swiadomosc, ze dosc latwo mozna za to trafic na czarna liste. PS. jesli piszesz bzdury to nie ma o czym dyskutowac, trzeba to sprostowac
  19. To zle analizujesz sytuacje rynkowa 🙂 Zaden AD Rolexa czy Patka nie zaryzykuje sprzedazy "pod stolem" czy "nad stolem" handlarzowi. Inaczej straci bardzo szybko licencje. Jesli masz informacje, ze jest inaczej to zglaszaj Rolexowi czy PP. Natomiast co ma miejsce - osoby odrobine zorientowane w temacie zapisuja sie na zegarki, bo mozna zarobic. Odbieraja zegarek jednego dnia, a nastepnego sa u "lokalnego jubilera" czy jakiejkolwiek innej firmy handlujacej zegarkami, aby go sprzedac. Niestety, dzieki temu ludzie, ktorzy chca kupic zegarek dla siebie maja o wiele ciezej.
  20. Tylko, ze tu nie chodzi o inna ocene, bo mozemy oceniac czy bardziej nam sie podoba Nautilus czy RO. Tu chodzi o bzdury, ktore przedstawiasz za fakty.
  21. Wez pod uwage, ze sa tu ludzie, ktorzy dzialaja w srodku tego o czym piszesz, ktorzy maja doswiadczenie i pojecie o aktualnej sytuacji rynkowej. Jesli nie jestes jedna z tych osob (a po tym co piszesz wiem, ze nie jestes), to warto zaczynac zdania od "uwazam", "moim zdaniem", "mysle". Dzieki temu kominikacja bedzie latwiejsza, a reakcje na to co piszesz beda lagodniejsze 😉👍
  22. Mam gdzies co robisz, kogo znasz, na kogo sie kreujesz tutaj. Natomiast bierz pod uwage, ze jesli wypisujesz bzdury to ktos to wytknie. Nie po to aby Cie ponizyc, nie ma w tym nic personalnego z mojej strony, a po to aby nie rozpowszechniac bzdurnych informacji, ktorych za wiele jest wszedzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.