Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. Nie wierz w to co pisza w necie. Jakosciowo jest kiepsko, wykonanie wskazowek, grawerki, detale, niektore mechanizmy sa na zalosnie niskim poziomie w porownaniu do innych zegarkow w podobnych cenach. To sie rozczarujesz jak i ja 🙃
  2. A moim zdaniem to bardzo dobry sposob, aby ludzie dowiadywali sie czym jest akademia.
  3. Szukam nowego zegarka, jestem ciekaw waszych pomyslow. Wymagania: - koperta miedzy 39-42,5mm - tarcza nie moze byc czarna - rozowe czy zolte zloto odpada - cena do 150 tys zl musi byc osiagalna do zaplacenia (w przypadku zegarkow ktorych nie mozna kupic w butikach decyduje cena rynkowa). - bardziej sklanialbym sie do czegos nietuzinkowego, wysokiej jakosci
  4. To moze byc jedna z wielu nieistniejacych juz marek, ale bardzo maloprowdopodobne, ze jest to Univeral
  5. No to sie dziadkowi cos pomylilo... bo to podroba zrobiona po 2000 roku. Wyrzuc to do kosza.
  6. A... jak bylem piekny i mlody znajomy mial taka GSI swapowana na 20XE i betonowym zawieszeniem, to byla rakieta... a przynajmniej tak sie nam wtedy wydawalo 😅
  7. I tym pozytywnym akcentem mozemy zakonczyc nasze samochodowe dywagacje. [emoji4][emoji106]
  8. Ferrari 250 gto tez bedzie wyjatkiem, potwierdzajacym regule. Nie skupiaj sie na wyszukiwaniu wyjatkow, tylko wez pod uwage jakie czynniki maja wplyw. Czynnika jakosci pominac sie nie da, czy w przypadku samochodow czy zegarkow. Pomysl o Phaetonie czy Lanci Thesis. Wyprodukowano ich z pewnoscia mniej niz Mercedesow S czy Audi A8, a porownaj ich ceny. To co napisalem, zapamietalem z jakiejs prezentacji TH na ktora bylem zaproszony. Mysle, ze sa to kwestie do znalezienia w sieci, co zostawie chetnie Tobie [emoji4] Nie mam ani ochoty, ani czasu sprawdzac.
  9. Umowmy sie, Calibre 5 to Calibre 5 bazujacy na Sellicie. Zmiany sa wieksze niz tylko rotor. Nie chce mi sie sprawdzac, ale ztcp to jest inna sprezyna balansu, inna regulacja i chyba wykonczenie.
  10. Nie napisalem, ze jakosc jest jedynym czynnikiem. Zdecydowanie sa tez inne. Miedzy innymi dostepnosc czy popularnosc. Zobrazuje to Twoim przykladem. Cena Syrenki czy 126p idzie do gory nie ze wzgledu na ich jakosc ale dostepnosc, ale porownaj teraz ceny mercedesow czy 911 z tych samych lat.
  11. Nie zgodze sie. Gdyby Daytona nie byla warty tych 25k euro to by sie nie sprzedawala za tyle. Jedno to banki i spekulacje, drugie to jakosc produktu, a tu Rolex robi niesamowita robote. Pamietaj, ze ludzie nie sa glupi i rynek wtorny tez jest odzwierciedleniem jakosci produktu. Za 3000 euro (bo zapewne takie sa koszta produkcji) pewnie zrobilbys Daytone w Rolexie jedynie, ale bylby to pewnego rodzaju oryginal, nie fake. Nie sadze abys byl w stanie osiagnac poziom jakosci jaki ma Rolex (i nie ukrywajmy, jest to osiagane dzieki ogromnym pieniadzom przeznaczanym na technologie i automatyzacje w Rolku) nawet gdybys przeznaczyl 12tys euro na odwzorowanie Daytony. Jak bede miec kiedys czas i ochote to porobie zdjecia (tez pod mikroskopem) pokazujace jakosc Rolexa w stosunku do graczy teoretycznie z innej ligii (AP, PP, VC, Breguet, itp). I podkresle, mam jakies Rolki, ale daleko i do Rolkowego fana. Nosze, cenie jakosc, ale nie lubie marki. Powtorze sie: ze wzgledu na bardzo wysoka jakosc produktow Rolexa stosunkowo latwo mozna je odroznic od fejkow. I zgodze sie z Toba, ze schody zaczynaja sie przy tanszych zegarkach. Firmy jak Breitling, TH, Zenith, IWC, pam tak zagluja jakoscia, ze w pewnym momencie zaczynasz sie zastanawiac, czy zegarek jest oryginalny, czy moze nastapila kolejna redukcja kosztow. Moze to byc calkiem sluszna koncepcja, ale jedno bym wykreslil... chinczykow "Znikanie" czesci z fabryk to nie tylko domena chinczykow, dzieje sie tak wszedzie gdzie sa ludzie, bez wgledu na to czy to Chiny, Polska czy Szwajcaria Jesli zegarmistrz stwierdzil oryginalnosc mechanizmu to swierdzil ze jest to TH Kal. 5, a nie jest.
  12. Oj tam, oj tam... kiedys wrocil do mnie split z serwisu Pama (dwa razy odsylany,bo za pierwszym razem problem pozostal) ze wskazowkami sekundowymi chrono resetujacymi do polowy sekundy, nie do zera. Odpowiedz... miesci sie w tolerancji, bo ze krzywo jest widac tylko na wprost [emoji28][emoji85] Moim zdaniem konsumenci powinni naglasniac takie wpadki. O ile bledy i pomylki sa wpisane w kazda dzialalnosc, o tyle o wielkosci firmy swiadczy jak z tym problemem daje sobie rade. Ming polegl na calej lini.
  13. Wrzuc prosze zdjecie tego “certyfikatu”, bo jesli jest to “ten slynny” zegarmistrz o ktorym mysle, to myli sie zdecydowanie za czesto. Widzialem jego certyfikaty przy fejkach i frankenach oferowanych na allegro [emoji85] Mysle, ze powinnismy ostrzegac sie, przed takowymi “ekspertami”, tym bardziej, ze nie wiem, czy z odpowiedzi zegarmistrza powinienem sie smiac czy plakac...
  14. Uwazaj na wczesne wypusty Omegi z co-axialem cal 2500. Sa z nimi problemy.
  15. Paweł Bohacz

    Modernizacja

    Podrzuc zdjecia. Bedzie latwiej cokolwiek powiedziec
  16. Limitowana produkcja, dostepny byl od kwietnia 2019, zdziwilbym sie gdyby problemu z dostepnoscia nie bylo [emoji6]
  17. Wszystko okazalo sie oryginalne [emoji6] To co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podloga. Sa ludzie ktorzy szanuja rzeczy, sa tacy, ktorzy tego nie robia (i sadze, ze korelacja miedzy posidanymi pieniedzmi, a poszanowaniem rzeczy jest mala). [emoji6]
  18. Jaki model Breitlinga zamowiles?
  19. Longines i Rotary ztcp wspolpracowaly ze soba. Na pewno Longines sygnowal swoje zegarki Rotary na tarczy. Moze w zamian dostawali mechanizmy AS od Rotary?
  20. Jakis straszny skladak... stawiam, ze nawet tarcza nie jest omegi. Odpusc [emoji6]
  21. Nadal PP trakuje najtansze modele po macoszemu (wrzucajac w to 5711). Zobaczymy jak beda wygladac po 30 latach [emoji4] Co do wzerow... nie mam pojecia, moze ktos czyscil czyms zloto co zezarlo stal...?
  22. Zeby nie bylo watpliwosci co do moich slow... Przy okazji... piekne wzery, co? [emoji28]
  23. 6622 byl meskim modelem... moim zdaniem, bardzo daleko mu do fajnosci [emoji85][emoji23]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.