Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Paweł Bohacz

Stowarzyszenie
  • Liczba zawartości

    2800
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Paweł Bohacz

  1. Nie wiadomo co bedzie za rok, a Ty sie pytasz o 5-10 lat 😅 Sytuacja nie tylko z zegarkami przypomina to co sie dzialo przed kazdym wiekszym kryzysem ekonomicznym. Jest wielka banka na wszystkim. Zegarki to kiepska inwestycja, szczegolnie z tak malym budzetem 🤔
  2. Jak najbardziej sie z Toba zgadzam. Osobiscie oczekuje dobrej obslugi bez wzgledu na to czy kupuje bulke czy bardzo drogi zegarek. I tak, wydawac by sie moglo, ze powinnismy byc lepiej obsluzeni wydajac w sklepie kilkaset tysiecy, niz tam gdzie wydajemy kilkadziesiat czy kilka tysiecy. Rzeczywistosc bywa jednak inna, czesto bywam bardziej zadowolony jak mnie traktuja w warzywniaku, niz w miejscu gdzie zostawilem duze pieniadze 😉
  3. Przestan postrzegac Eposa jako marke luksusowa, a Kruka jako premium - z pewnoscia to pomoze. I nie, nie mam zamiaru tlumaczyc Kruka, ani dystrybutora, poniewaz niezaprzeczalnym jest, ze pierwszy powinien Cie informowac o terminie (pozniej o opoznieniach), a drugi zagwarantowac dostawe czesci w okreslonym terminie. Niestety, zycie pisze wlasne scenariusze, a wnioski powinnas wyciagnac sama. I nie znaczy to, ze jesli kupisz zegarek za 500'000 PLN obsluga bedzie inna 😉
  4. Duzo zalezy od tego co i gdzie kupujesz 🙂
  5. Jako konsument tez jestem za! A tak serio, to znam jedna manufakture, ktora wprowadzila system zastepczego zegarka... pozniej zegarkow nie miala. projekt padl po 2 latach
  6. taaaa i jeszcze miesieczne wakacje na jakiejs wyspie postawic 😆
  7. Zawsze mi sie na duszy lzej robi gdy trafiam na tak pozytywne osoby jak Ty 🙂 Serio, nie pisze tego sarkastycznie. Jesli chodzi o serwis zegarkow u producenta (lub w centrum serwisowym) zakladajac, ze mamy do czynienia z mechanizmem manualnym czy automatycznym, norma jest czas oczekiwania okolo 12 tyg plus przesylki (w zal od firmy). Moj rekord max byl w przypadku JLC cal 101 - 76 tyg, rekord min - 2 tyg 🙃
  8. Zapomnialem podlinkowac, moze ktos bedzie kiedys szukal:
  9. Nie ulegaj magii chrono24, to ze cos wisi za dana cene oznacza, ze najczesciej tyle warte nie jest
  10. Regulacja jest i wyglada jak w PP Nautilusach. Ogniwa sa laczone za pomoca pinu z tulejka, mozna je bezproblemowo usuwac. Dosc proste i dzialajace rozwiazanie. Nie mozna miec ladnego tool watcha? 🙂
  11. Moim zdaniem oryginal, co nie jest tozsame z tym, ze warto zaplacic za niego 1400CHF 😉
  12. Wiem od tworcy, ze w planie jest wiekszy model bazujacy na tym samym dizajnie 😉 To gdzie luma zostala zastosowana zrobilo na mnie tez wrazenie. Mialem zegarki przez kilka dni, ale czasu na zdjecia tylko godzinke, i zapomnialem zobic foty ze swiecaca koronka 🙈 Na portalach tematycznych wszystko jest i musi byc pozytywne. W mojej malej recenzji tez jest. Klopot w tym, ze otrzymalem prototypy, w ktorych norma sa jakies mankamenty. Gdy w moje rece trafi jakis egzemplarz produkcyjny, to bede mogl powiedziec cos na temat ewentualnych niedorobek.
  13. Gdy « przypadkowo » wpadly mi w rece dwa prototypy zegarkow Dietrich Skin Diver 1, postanowilem pstryknac kilka zdjec i napisac kilka zdan, aby Wam je przyblizyc. Zacznijmy od tego kim jest Dietrich. Otoz tworca marki jest bardzo sympatyczny projektant Emmanuel Dietrich. Z tego co sie dowiedzialem, ma na swoim koncie projekty dla Calvina Kleina (glownie zegarki), LV, Baccarat, czy zegarka Harnais Hermesa. W 2012 roku pokazal pierwszy zegarek ze swoim nazwiskiem, w 2014 zadebiutowal model Oganic Time, a w 2017 Time Companion. Jego projekty maja organiczne ksztalty, delikatne linie, ktore nawiazuja do tego, co mozemy zaobserwowac w naturze. W tym roku Emmanuel przedstawil najbardziej udany wg mnie projekt – Skin Diver. Dizajn zainspirowany diverami z lat 60 i 70-tych okraszony Dietrichowska organiczna przyprawa. Koperta. Satynowane boki, polerowane fazy i niegrawerowany dekiel, wszystko daje bardzo dobre wrazenie uwidaczniajace ksztalt. Rozmiar 38,5mm. Bezel ma ciekawy, nietypowy ksztalt. W miejscach gdzie nie ma rowkow jest on grubszy, co daje swietne podparcie dla palcow. Obraca sie go latwo i ladnie klika. Insert bezela jest wykonany z szafrowego szkla. Sprawia wrazenie bezela bakelitowego w nowoczesnym wymiarze. Tarcza takze jest szklana, pomalowana od spodu, a od gory zostaly naniesione indeksy, dzieki czemu posiada ona efekt glebi. Ah i cyfry datownika- projekt bajka! Wskazowki sa podobne do tych z modelu OT i pasuja do SD swietnie. Koronka odpowiedniej wielkosci, z nawiazujacym do IWC logiem rybki zanurzonym w (jak mi sie wydaje) w szafirowym szkle. Bransoleta, chyba najbardziej ulubiony przeze mnie element zegarka. Jest bardzo ciezko zaprojektowac nowa ciekawa bransolete, Dietrichowi sie udalo. Nawiazuje stylem do lat 70tych i projektow Genty, ale jednoczesnie ma nowy wzor (i tak, podobna bransoleta byla wykorzystana w modelu TC, ale mam wrazenie, ze w SD stanowi bardziej spojna calosc). Klamra bensolety otwiera sie za pomoca dwoch “przyciskow” I zostala zastosowana na niej technika “perlage” - kolejne nawiazanie do IWC. Mocowanie bransolety jest jednoczesnie proste, genialne i tanie. Ztcw wraz z bransoleta dostajemy tez gumowy pasek ze sprzaczka. Nie dajcie sie zwiesc, nie jest to tania guma i zwkla chinska sprzaczka. Logo na sprzace jest bardzo wyrazne i gleboko grawerowane, mysle ze jest to tez project Emmanuela. W zegarku cyka automatyczny mechanizm Sellita SW200, nie bede sie o nim rozpisywac. Podobno gorszy jakosciowo niz jego odpowiednik ETA, ale wystarczajacy. Z ciekawosci przetestowalem jego chod, odchylka dobowa wyszla 3.4s a amplituda 294 – zaskakujaco dobrze. Chcialbym zobaczyc jak bedzie to wygladac po kilku latach. Podsumowanie i wrazenia: Zegarek na mojej rece byl bardzo wygodny. Przyzwyczailem sie do niego po kilkunastu minutach i nie mialem ochoty sciagac. Idealna waga i jakosc wykonania, sprawia wrazenie, ze nosimy cos drozszego niz zegarek za 4000zl. 38,5mm koperta moze wydawac sie zbyt mala, ale caly zegarek jest bardzo spojny oraz zwarty - nie ma tu miejsca na rzeczy od czapki, ktore zdazaja sie mlodym producentom niezaleznym. Kolor „czarnego“ zegarka wpada w braz, ale bezel juz jest czarny. Natomiast w niebieskim kolor tarczy i bezela wydaje sie byc bardziej jednolity. Jako wielki fan niebieskosci i brazow, po zobaczeniu renderow i pierwszych zdjec zegarka – wylacznie niebieski! Jednak na zywo, czarny brazowieje w zaleznosci od kata padania swiatla i jest jakby bogatszy w doznania estetyczne. Luma jest dobrej jakosci, podswietlonych jest wiele elementow (zerknijcie na foty). Majac zegarki przez kilka dni co chwila odkrywalem w nich male smaczki, dbalosc i estetyczne szczegoly projektanta. Musze sumiennie stwierdzic, ze jest to bardzo interesujacy i dojrzaly projekt. Jesli mielibyscie pytania to zapraszam. Zegarki mozecie zamowic na stronie (o ile sa jeszcze dostepne): https://dietrich.com/shop/
  14. Powiedzmy sobie tak, gdyby cos sie sprzedawalo za cene z chrono24, to juz by tego na chrono24 nie bylo. Jest to w miare logiczne Realne ceny transakcyjne zaleza od danego modelu. Przykladowo na FPJ CB jest spora banka, wiec i ceny transakcyjne sa o wiele nizsze. Natomiast w przypadku popularnych modeli Rolexa sprawa wyglada zupenie inaczej, ceny transakcyjne sa nieznacznie ponizej najnizszych na chrono.
  15. To mogla byc jedna z tysiecy marek. Zostaw jak jest.
  16. Ceny LF beda rosly raczej, bracia Grönefeld oglosili wczoraj, ze juz nie przyjmuja zamowien na zegarki do odwolania, DB jest zawalony, LF bedzie nastepny co do paska to Monochrome chyba wrzucil swoj 19mm do 20mm uszu 😅
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.