Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

PKS

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    881
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez PKS

  1. Na małego UX-a to czekam od czasu, jak jeszcze U50 nie było A co do premier to nie liczyłbym na nowości "nowości", tylko raczej jakieś malowanki i nowe tarcze w starych modelach. Widać w Sinnie mocny trend do robienia bardziej biżuteryjnych wypustów (nakładane indeksy, metalowe wskazówki), co generalnie nie podoba mi się, ale jeśli nie robią tego kosztem segmentu toolwatchy, to nie mam z tym wielkiego problemu.
  2. A ma coś bezel do regulacji chodu? Przecież do wyjęcia mechanizmu (jeśli w ogóle jest to konieczne), nic się nie grzebie przy bezelu.
  3. Przy wydatku ok. 15k przydałby się już własny mechanizm albo przynajmniej coś mocno modyfikowanego.
  4. Wydawanie kilku stów na mazidło do twarzy to dla mnie abstrakcja. Krem nawilżający za kilka złotych (np. Yego) zrobi robotę, a resztę odkładać na sikora Gdyby nie to, że golę się na zero, to pewnie żadnego bym nie używał.
  5. Sorry, miał być kodeks wykroczeń, a nie cywilny. W przypadku patków i innych roleksów w grę wchodzi tylko kodeks karny, chyba że to tureckie egzemplarze poniżej 500 zł Ale to jest jakiś pomysł - zarysować i powiedzieć, że ci przykro, ale zapłacisz za zegarek.
  6. Od strony prawnej takie kwestie reguluje kodeks cywilny i kodeks karny. Jeśli uszkodzenie powstało z winy klienta, to jest on zobowiązany do naprawienia szkody. Jak do tego podchodzą sklepy to już inna kwestia, ale zakładam, że są ubezpieczeni na wypadek takich zdarzeń, bo egzekwowanie zapłaty często mogłoby być niemożliwe lub bardzo utrudnione, a do tego dochodzą kwestie wizerunkowe.
  7. Serio. Żeby przymierzyć, musisz się najpierw zapisać i odstać w kolejce, aż przyjdzie twoja kolej. Rozumiem, że w przypadku R nie jest to wielki problem, bo mało kto potrzebuje przymiarki, żeby się zdecydować (nawet nie chodzi o poziom zainteresowania ile o dobrze znane gabaryty większości modeli), ale w przypadku nowego modelu Tudora, który nie wiadomo jak leży na ręce, brak możliwości przymiarki egzemplarza z wystawy jest dla mnie niezrozumiały. Mam czekać kilka tygodni czy miesięcy, żeby się przekonać, że jednak to nie jest to?
  8. Obstawiam, że będą jakieś kolorowanki, raczej nic nowego.
  9. Chyba 14,7k, jeśli dobrze zapamiętałem. Dzisiaj widziałem, ale niestety tylko przez szybkę, bo nie dali pomacać. Zrobił na mnie wyjątkowo dobre wrażenie. Bardzo fajny kolor tarczy (taka wypłowiała matowa czerń) i pasujące kolorystycznie indeksy. Jedyne, co mi się rzuciło w oczy in minus, to dosyć wąska bransoleta w stosunku do koperty, a przynajmniej takie robiła wrażenie. Trzeba przymierzyć, żeby się przekonać, jak jest w rzeczywistości, ale ogólnie zegarek wydawał się być całkiem spory jak na 39mm. Gdyby był te 1,5-2 mm mniejszy, to nawet bym się nie zastanawiał.
  10. Jeśli ma mieć jakikolwiek potencjał inwestycyjny, to tylko jakiś vintage w dobrym stanie, najlepiej znanej marki (np. Omega). Ale nie licz na kokosy, a raczej na brak straty na wartości.
  11. Jest mały. Jeśli 39 był ok, to z 36 możesz mieć problem, ale nie musisz.
  12. PKS

    Meistersinger no 1, 40 mm

    Teoretycznie tak, ale wszystko zależy od tego, kto co lubi.
  13. Myślałem, że zrobili inny, bo na zdjęciach/renderach z oficjalnej strony sporo się różnią. On tak wygląda na żywo? Nigdy bym nie przypuszczał, że w odpowiednim oświetleniu ten model może dać taką barwę.
  14. O których miętusach piszecie? 36 czy 41? Ja ostatnio widziałem 41 i nie rzucił mnie na kolana. Mam nadzieję, że w 36 jest inny odcień.
  15. Na niektóre modele listy zostały odblokowane, więc pytać u swojego AD, bo sytuacja jest dynamiczna
  16. Dziwne to jest to, że na OP czeka się dłużej niż np. na DJ.
  17. I Air-King, ale tu chyba nie ma się z czego cieszyć
  18. Oficjalnie nie ma otwartych zapisów, ale wszystko zależy od AD.
  19. To w takim razie skąd AD wiedzą, ile jeszcze dana osoba poczeka na swój egzemplarz? Nieraz na tym forum koledzy pisali, że podano im mniej lub bardziej precyzyjny termin odbioru.
  20. Ja tam średnio wierzę w opowieści o wytycznych z centrali. Prawdopodobnie AD samo decyduje, kto dostanie dostępne modele, a tylko zasłania się centralą, żeby klienci im dziury w brzuchu nie wiercili.
  21. W regulaminie jest mowa tylko o Roleksie i PP, dlatego zdziwiło mnie, skąd gość wziął to ograniczenie na Cartiera.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.