Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zarówno zegara jak i umiejętności.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory sądziłem, że jesteś maestro od werków i drewna - a tu również od porcelany jesteś. Gratulacje!

Zegar śliczny.  Mnie niedawno też rozbito zegar po drodze z GB i tu niespodzianka- w ciągu 2 godzin od mojej reklamacji (sic!) dostałem maila o zwrocie 100% kosztów (tzn zegara i przesyłki).  PayPal mi zaimponował.  A Poczta Pl zastrzega sobie miesiąc na decyzję, chociaż rozbiła mi roczniaka w paczce OSTROŻNIE - na razie minęło 18 dni od reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralna  sekunda  Lenzkirch,tarcza  sciagnieta  z  Comtoise  francuskiego....Wszystkie  trzy  wiszace  z  prawej strony  to  Lenzkirche.

post-27388-0-69527300-1512921167_thumb.jpg

post-27388-0-88821600-1512921208_thumb.jpg

post-27388-0-64760800-1512921449_thumb.jpg

post-27388-0-23841600-1512921495_thumb.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiamy wszystkich miłośników Lenzkirch!

Życzę szczęśliwego Nowego Roku i wszystkiego najlepszego na nadchodzący sezon!

 

Poniżej znajduje się matrycę datowania zegarów AGU Lenzkirch, druga rewizja wykonana od czasu, gdy nasz kolega Sergey (Odsnya) z Ukrainy zaczął zbierać swoją bazę danych Excel zegarów Lenzkirch w 2013 roku. Obecnie ma >6000 wpisów wszystkich rodzajów zegarów Lenzkirch. Mam nadzieję, że Ci się spodoba!

 

Jeśli masz jakieś pytania, możesz zadać pytanie Dlaczego/Kiedy/Co :)

 

Z poważaniem,

Oleg

post-101480-0-61418700-1514539656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy! Link do tabeli zamieszczonej na NAWCC zamieściłem wcześniej w temacie "Zanim zadasz pytanie...". Ale nie spodziewaliśmy się tabeli z tłumaczeniem :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!

 

Na amerykańskim forum Hans-Heinrich Schmid opublikował dwa zdjęcia Lenzkirch Amerikanerwerk z Deutsches Uhrenmuseum w Furtwangen. Ma znak towarowy "Uhrenfabricke Lenzkirch". Zegar wykonany w amerykańskim stylu OG. Czy ktoś wcześniej widział podobne zegary Lenzkirch?

 

Z poważaniem,

Oleg

post-101480-0-92580700-1515159952_thumb.jpg

post-101480-0-01837600-1515159969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na forum NAWCC widziałem ten mechanizm. Ciekawe, czy to importowany werk, czy własna kopia amerykańskiego werku. Bo w Szwarcwaldzie chyba takich nie robiono? Zostaje jeszcze fałszerstwo, ale to chyba mało prawdopodobne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans-Heinrich Schmid powiedział, że zna jeszcze cztery takie zegary. Oto zdjęcie innego, ale brak zdjęcia mechanizmu. Dla mnie mechanizm ten jest bardzo zbliżony do mechanizmów Chauncey Jerome (New Heaven) z lat 1850-60-s (zobacz ostatnie zdjęcie).

 

Z poważaniem,
Oleg

post-101480-0-06778500-1515180441_thumb.jpg

post-101480-0-26349000-1515180620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, bardzo ciekawy, bardzo wahadło, bardzo wskazówki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co to może być. Nie zauważyłam sygnatur firmowych, tylko numer: 115269 wybity w dwóch miejscach. Zegar ścienny, gong spiralny, wahadło z porcelanką, porcelanowa tarcza, kluczyk w zestawie (nie wiem czy oryginalny). Rzecz sprawna, świeżo po przeglądzie, czyszczeniu. Skrzynka drewniana po renowacji. Cacko na chodzie, ale bez nazwy....dobrze by było wiedzieć jaka firma robiła takie wyszukane konstrukcje mechaniczne :-)

post-103693-0-07080800-1520593361_thumb.jpg

post-103693-0-19744700-1520593393_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! przedstawiam Lenzkircha,Jedyny mieszkaniec tej budy. :) 1881 rok

post-103662-0-71824200-1520597792_thumb.jpg

post-103662-0-93730700-1520598127_thumb.jpg

post-103662-0-78508200-1520598141_thumb.jpg

Edytowane przez pawzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterczynki raczej do wymiany. W każdym razie boczne górne powinny być dłuższe od dolnych, w piętce zaś powinna być raczej półsterczyna. Co było zaś na szczycie korony? 

 

post-6402-0-41400300-1520600192.png


Może ptaszysko, może urna?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę plecy i zawiesie skrzynki.

Wstępnie mogę powiedzieć, że do końca jestem przekonany co do "Lenzkirchowości" tej skrzynki. Plecy powinny trochę wyjaśnić.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterczynki raczej do wymiany. W każdym razie boczne górne powinny być dłuższe od dolnych, w piętce zaś powinna być raczej półsterczyna. Co było zaś na szczycie korony? 

 

attachicon.gifFireShot Capture 022.png

Może ptaszysko, może urna?

dolne sterczynki są moje :P ,w momencie zakupu tych dolnych nie było

Pokaż proszę plecy i zawiesie skrzynki.

Wstępnie mogę powiedzieć, że do końca jestem przekonany co do "Lenzkirchowości" tej skrzynki. Plecy powinny trochę wyjaśnić.

mam zciągać ze ściany kolejny zegar? możecie mi wierzyć,ze nie było w niej innego gościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty z tą wiarą ... ;). Jak chcesz się dowiedzieć coś więcej to pokaż zawiesie i plecy. Moim zdaniem, jak napisałem to może nie być skrzynka lenzkirchowa. Tak na 80 %.

Wcale nie musi być śladów po drugim mechanizmie ...

:rolleyes:

 

Ps. model 517 pokazywany w katalogach był przez ładnych kilka lat i nie specjalnie widać żeby wzór skrzyni był modyfikowany. 

Jak dla mnie zbyt wiele różnic w detalach żeby to była skrzynia Lenzkircha. Inny kształt brody, kolumn bocznych, korona, o sterczynach i aplikacjach nie wspomnę. 

Nie oznacza to że skrzynia nie była mieszkaniem "pierwotnym dla tego mechanizmu" . Lenzkirch sprzedawał same mechanizmy wkładane również przez zegarmistrzów do zamówionych skrzyń i tak sprzedawane. Sam mam taki egzemplarz chodzika, jeszcze podpisany przez zegarmistrza na tarczy. I wcale nie oznacza że jest mniej cenny , albo jakiś gorszy.... ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu warto oglądać, różne ciekawostki czasem wychodzą..

Wczoraj,czy dzisiaj rano,ktoś mnie prosił o zdjęcia detali rescha.Później godzine ustawiałem zegar na swoje miejsce(makabra dla zegara).Ktoś ściąga zegar ze ściany i nie przejmuje się konsekwencjami,ktoś inny nie rusza za skarby...W końcu liczę się z konsekwencjami dalszych niejasności- im więcej zdjęć -tym więcej pytań itd.Ale zrobiłem to,dla większych,jak mniemam,znawców ode mnie,...proszę oto zdjęcie kombinowanych pleców.

PS. sterczynki są nieoryginalne -proszę.. zaoszczędźcie mi tego i nie wysilajcie się już na ich temat. :P:D:)

      Tak,stabilizatory są przeniesione wyżej -nie wiem co tam jeszcze będzie nie pasować :D

Wczoraj,czy dzisiaj rano,ktoś mnie prosił o zdjęcia detali rescha.Później godzine ustawiałem zegar na swoje miejsce(makabra dla zegara).Ktoś ściąga zegar ze ściany i nie przejmuje się konsekwencjami,ktoś inny nie rusza za skarby...W końcu liczę się z konsekwencjami dalszych niejasności- im więcej zdjęć -tym ich więcej pytań itd.Ale zrobiłem to,dla większych,jak mniemam,znawców ode mnie,...proszę oto zdjęcie kombinowanych pleców.

PS. sterczynki są nieoryginalne -proszę.. zaoszczędźcie mi tego i nie wysilajcie się już na ich temat. :P:D:)

      Tak,stabilizatory są przeniesione wyżej -nie wiem co tam jeszcze będzie nie pasować :D

post-103662-0-67986500-1520607962_thumb.jpg

post-103662-0-07300700-1520608172_thumb.jpg

post-103662-0-24776500-1520608215_thumb.jpg

post-103662-0-25077600-1520608225_thumb.jpg

Edytowane przez pawzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się domyślać, ale...Poprosimy o zdjęcie mechanizmu - wystarczy odkręcić widoczne 2 śrubki żeby go wysunąć. Przy okazji zdjęcie wieszaka. Poza tym zdjęcie całej skrzyni :)


http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pozycji horyzontalnej. Numer trochę wcześniejszy.

post-23456-0-43646500-1520611308_thumb.jpg

post-23456-0-74246700-1520611516_thumb.jpg

Edytowane przez jaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.