Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, TylerVega napisał(-a):

Mam bardzo podobne odczucia. Dla mnie tak jak już pisałem wczesniej trochę za dużo tu wszystkiego. 
zastanawia mnie tez dlaczego Panerai oprócz wszystkich nowinek które wprowadzają (tutaj nie ma się co oszukiwać wiele z nich to świetne zegarki które gdyby zrobiła je inna firma byłyby pewnie oceniane dużo wyżej) nie postawi sobie za punkt honoru trzymać w ofercie coś typowo historycznego bez udziwnień. Wystarczyłby jeden model z każdej linii który byłby dobra alternatywa dla konserwatywnego klienta. Tej czaczy tu nie kumam. 

Nikt tego nie kuma, może to obawa, że te nowości miałyby wew. konkurencję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sanik napisał(-a):

Nikt tego nie kuma, może to obawa, że te nowości miałyby wew. konkurencję. 

 Ale w takim razie nasuwa się pytanie czy potrzebujemy kilku czy kilkunastu nowości jeśli i tak przegrywają z tradycyjnymi modelami. 
ja myśle ze to nie to. Myśle ze decydenci w Panerai wymyślili inna strategie rozwoju tej firmy (nowe materiały, rozmiary, bardziej przystępne rozmiarowo i przystające do szerszego grona odbiorców etc.)

byc moze po dokładnych analizach rynku uznano ze potencjał w tradycyjnych modelach jest niższy aczkolwiek patrząc nawet na swoją historie czasem trzeba zrobić coś mniej opłacalnego dbając o tożsamość. Tego mi tu brakuje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TylerVega napisał(-a):

 Ale w takim razie nasuwa się pytanie czy potrzebujemy kilku czy kilkunastu nowości jeśli i tak przegrywają z tradycyjnymi modelami. 
ja myśle ze to nie to. Myśle ze decydenci w Panerai wymyślili inna strategie rozwoju tej firmy (nowe materiały, rozmiary, bardziej przystępne rozmiarowo i przystające do szerszego grona odbiorców etc.)

byc moze po dokładnych analizach rynku uznano ze potencjał w tradycyjnych modelach jest niższy aczkolwiek patrząc nawet na swoją historie czasem trzeba zrobić coś mniej opłacalnego dbając o tożsamość. Tego mi tu brakuje…

To kierownictwo firmy wie, na czym najbardziej zarabia, my możem się jedynie domyślać.

 

Z drugiej strony te nowe materiały mają problemy, których nie posiadały koperty stalowe i tytanowe. BMGtech pęka, tak samo jak rozwarstwia się carbotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai musi zarabiać, jak każda firma. Zapewne wiecej zarabiają na nowych wypustach. Uznali, że kotlet choć dobry to odgrzewany staje się niesmaczny. Jak ktoś chcę mieć dziś Pama to i tak coś znajdzie z obecnej kolekcji dla siebie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką im analizę młodszego pokolenia zrobiły firmy konsultingowe….że tylko wege paski, kolorki i tech-  materiały plus wsparcie eko projektów ( jak prawdziwe i konkretne to akurat dobrze) .Wg tych oszołomów w dobie ineternetu tatuś z dziadkiem przestali być autorytetem bo w sieci można sprzedać młodocianym każdy bulszit…

Z drugiej strony jak spojrzysz na die hard Paneristi to starsi Panowie już tylko przy stole siedzą i biesiadują. Gatunek na wymarciu 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, desmo napisał(-a):

Taką im analizę młodszego pokolenia zrobiły firmy konsultingowe….że tylko wege paski, kolorki i tech-  materiały plus wsparcie eko projektów ( jak prawdziwe i konkretne to akurat dobrze) .Wg tych oszołomów w dobie ineternetu tatuś z dziadkiem przestali być autorytetem bo w sieci można sprzedać młodocianym każdy bulszit…

Z drugiej strony jak spojrzysz na dnia hard Paneristi to starsi Panowie już tylko przy stole siedzą i biesiadują. Gatunek na wymarciu 😉

A czy oni się nie orientują coraz bardziej na azjatycki rynek? Tam Panerai ma bardzo silną pozycję i być może dlatego coraz bardziej robią modele pod tamtejszą klientelę (mniejsze i bardziej biżuteryjne zegarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, desmo napisał(-a):

 

Z drugiej strony jak spojrzysz na dnia hard Paneristi to starsi Panowie już tylko przy stole siedzą i biesiadują. Gatunek na wymarciu 😉

 

przypominam, że też tam byłeś ;) 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

przypominam, że też tam byłeś ;) 

Zdecydowanie nie jestem w awangardzie  tej grupy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, beniowski napisał(-a):

A czy oni się nie orientują coraz bardziej na azjatycki rynek? Tam Panerai ma bardzo silną pozycję i być może dlatego coraz bardziej robią modele pod tamtejszą klientelę (mniejsze i bardziej biżuteryjne zegarki).

Zmniejszanie rozmiarów to sięganie po szerszy target na wszystkich kontynentach. Ja akurat z tego się cieszę bo po latach doszedłem do tego że 47 mm nie jest dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, desmo napisał(-a):

Taką im analizę młodszego pokolenia zrobiły firmy konsultingowe….że tylko wege paski, kolorki i tech-  materiały plus wsparcie eko projektów ( jak prawdziwe i konkretne to akurat dobrze) .Wg tych oszołomów w dobie ineternetu tatuś z dziadkiem przestali być autorytetem bo w sieci można sprzedać młodocianym każdy bulszit…

 

 

Jestem prawie, ze pewien, ze wlasnie tak to wyglada. Decyduja ludzie od excela, ktorzy nie maja pojecia o zegarkach tylko podpieraja sie tym co im inni "eksperci" doradza. Tak jest praktycznie w kazdej korporacji. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moga byc- cyt. klasyke „ zmiany są nie uniknione- rozwój dobrowolny”. Mozna to wszystko połączyć ( nowoczesnosc- klasyka) tylko Panerai chyba do tego nie chce dążyc. Słupki, słupki, słupki…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Ciągle męczę gnoja na basenie. Parę kilometrów za sobą już ma.

To jedyny set z ta zielona guma, ktory wyglada swietnie i jedyny, ktory pozwala mi zaakceptowac to biale Panerai jako pama 😬😁😉

 

ps

kurcze - jak on przypomina biala SMP 300 🤨😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo fajny diver- ta biala tarcza fajnie wygląda.

Dobry zakup Hubert👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, artme napisał(-a):

To jedyny set z ta zielona guma, ktory wyglada swietnie i jedyny, ktory pozwala mi zaakceptowac to biale Panerai jako pama 😬😁😉

 

ps

kurcze - jak on przypomina biala SMP 300 🤨😁

Dlatego właśnie dokupiłem zieloną, bo na czarnej wyglądał beznadziejnie. Wydaje mi się, że pasują do niego mało jaskrawe paski, bo ten biały jest jednak oczojebny (mimo że matowy).

Z SMP to ma wspólne chyba tylko indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos sie ruszylo z zero…..

moze w jeszcze w tym tygodniu ☺️
 

2AE186FB-0DE5-4701-A2D6-9849DAF470C2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pawel007 napisał(-a):

U mnie cos sie ruszylo z zero…..

moze w jeszcze w tym tygodniu ☺️

Trzymam kciuki 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, muchacho_ napisał(-a):

Dzień dobry :)

 

1,5 roku na karku i nadal jest to najdokładniejszy zegarek jaki kiedykolwiek miałem (z wyłączeniem citizena i casio z radiową synchronizacją :P )

-2s od 1 stycznia względem wzorca :) 


 

 

Mój 1086 też był cholernie dokładny. Mimo że nie miał sekundnika, to praktycznie nigdy nie musiałem robić korekty czasu. Aż zatęskniłem za Pamem... Gdyby ktoś chciał się pozbyć, to dajcie znać na PM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jimmibaton napisał(-a):

Mój 1086 też był cholernie dokładny. Mimo że nie miał sekundnika, to praktycznie nigdy nie musiałem robić korekty czasu. Aż zatęskniłem za Pamem... Gdyby ktoś chciał się pozbyć, to dajcie znać na PM :)

trzy moje są na bazarku, zapraszam, również dokładne ;) 

 

4 godziny temu, pawel007 napisał(-a):

U mnie cos sie ruszylo z zero…..

moze w jeszcze w tym tygodniu ☺️
 

2AE186FB-0DE5-4701-A2D6-9849DAF470C2.jpeg

szybciej być to zrobił w Monachium z 2 letnią gwarancją ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.