Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, skar napisał(-a):

Zazdroszczę, mi się włączyło zbieractwo PAM’ów (ooo… a ten sub taki fajny a nie mam 🙈)

Jakbyś 721 albo 662 chciał to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, just_nobody07 napisał(-a):

Jakbyś 721 albo 662 chciał to zapraszam :)

Mam na szczęście historyczny problem z 721, choć piękny (plus Radki tylko póki co w kopercie 1940). 662 co do zasady nie wykluczam ale po 127 robię przerwę od zakupów (chyba 😅)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ponownie. 

Jestem po odrobinie lektury i przymiarkach. Jednak jestem miękka fają i uważam, że 40mm będzie akurat. 

 

Teraz prośba o porady. 

Czy dobrze rozumiem, że Quaranta 40mm jest stosunkowo nowym wynalazkiem?

Ma to jakieś potencjalne wady, o których warto wiedzieć (poza rozmiarem 40mm 😎)? 

127x i 137x to ten sam zegarek tylko różni się dodawanymi paskami? 

 

Będę wdzięczny za każde info. 

 

BTW - może ktoś ma zniżkę w W. K. do użyczenia większą niż 10%? 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka 176 lub 024 to mogę pomóc. 

Nie mam "przestrzeni" na dwa Pamy.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2023 o 18:11, ravraj napisał(-a):

Umiłowani bracia i siostry. 
wypadł mi taki ring z mechanizmu zwalniającego teleskop. 
Co z tym fantem zrobić? Da się tą część kupić czy na serwis odesłać. 
teleskop sam się wysuwa i zegar spada mi z nadgarstka tak że 2-3x w tygodniu. Narazie szczęśliwie zawsze wszystko znajdowałem ale coś czuję, że moje szczęście może się skończyć gdzieś na ulicy w śniegu. 
 

IMG_4044.jpeg

IMG_4045.jpeg


 

ehhh smuteczek

zegareczek wrócił z serwisu. 
niestety został naprawiony a koperta została stara 🙄

narobiliście mi smaka z tą nową kopertą. Poszedł by pod młotek w stanie idealnym i zamienił bym go na Radiomira 

mną pocieszenie dostałem ładne pudełeczko 

 

IMG_4911.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ponad 3 lata u mnie i wcale mnie nie ciągnie do sprzedaży, czy zamian. Co ze mną jest nie tak?!

 

FullSizeRender.thumb.JPEG.b7320f1fbb8d25ca2df2e73b225c889f.JPEG


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2023 o 12:44, Mirosuaw napisał(-a):

 

Widzę, że jeszcze Ci nie odeszło ;) więc opowiem Ci moją krętą historię, ku przestrodze.

Ileś lat temu wybrałem się do Warszawy na przymiarki, mając na ręku Speedmastera Moonwatcha w celach porównawczych. Po odwiedzeniu różnych salonów i przymierzeniu różnych zegarków, trafiłem do salonu Panerai (jeszcze u Jansenowej), nie mając wcześniej doświadczeń z zegarkami tej firmy. Wydawały mi się jakieś takie duże i dziwne. Wtedy można było kupić od ręki PAM-a 111, czyli klasykę i parę innych klasycznych modeli, których za bardzo nie odróżniałem. Nieśmiało przymierzyłem, zegarek okazał się wcale nie za duży, a jego dziwny (jak mi się do tej pory wydawało) styl, okazał się ogromną zaletą, wywołał na twarzy banana, którego nie wywołały inne przymierzane tego dnia zegarki. Mało tego, po przymiarce znów założyłem na rękę Moonwatcha i poczułem, że zaliczyłem spadek do niższej ligi. Bezpośrednie porównanie nadgarstkowe Paneraia i Speedmastera odczułem jak nokaut w pierwszej rundzie.

Mogłem wtedy kupić tę 111-tkę, ale jeszcze wciąż obawiałem się, że zachwyt będzie krótkotrwały i przejdzie, jednak nie przeszedł. I tak oto po jakimś czasie wszedłem w posiadanie PAM-a, wprawdzie były to różne inne modele niż 111, ale też bazowe Luminory, był też bazowy Radiomir. Zachwycałem się nimi dobrych parę lat, aż w którymś momencie pojawiła się myśl, że życie bez PAM-a też jest możliwe. I to był błąd, nastała ciemność, na szczęście postanowiłem się podnieść z dołka, w który sam się zapędziłem.

Teraz druga część mojej historii. Będąc już niemalże przekonanym (ale wciąż z drobnym marginesem niepewności) jeśli chodzi o powrót do PAM-a, ponownie wybrałem się na przymiarki do salonu, mając na ręku w celach porównawczych już nie Speedmastera, ale Rolexa Explorera. I to była jedyna różnica, bo dalszy ciąg był identyczny jak w poprzedniej historii. Nokaut w pierwszej rundzie i 100-procentowe przekonanie. Mam na myśli nokaut jeśli chodzi o to jak oba zegarki prezentowały się na nadgarstku, bo jeśli chodzi o kwestie techniczne, nie mogę powiedzieć złego słowa na Omegę, ani na Rolexa, ale na Paneraia też nie.

Taki jest Panerai, jak dla mnie nie ma drugiego zegarka o tak niepowtarzalnym i charakterystycznym stylu. O ile o wszystkich pozostałych zegarkach występujących w tej historii (Speedmaster, Explorer, w Twoim przypadku również Aqua Terra) można powiedzieć, że są bardzo rozsądnym wyborem, to jednak o Paneraiu mogę powiedzieć, że jest wyborem z miłości. Brzmi górnolotnie, ale zupełnie szczerze.

Nie schrzań tego ;)

 

P.s.

Panerai podoba się kobietom ;)

 

 

W moim przypadku udało się pogodzić wodę z ogniem. Dwa najczęściej noszone zegarki to 1️⃣1️⃣1️⃣ oraz moonwatch 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ravraj napisał(-a):


 

ehhh smuteczek

zegareczek wrócił z serwisu. 
niestety został naprawiony a koperta została stara 🙄

narobiliście mi smaka z tą nową kopertą. Poszedł by pod młotek w stanie idealnym i zamienił bym go na Radiomira 

mną pocieszenie dostałem ładne pudełeczko 

 

IMG_4911.jpeg

No i co się martwisz? Jak widać da się to jednak naprawić bez wymiany koperty, wbrew opiniom znawców. A sprzedać zawsze możesz, tylko już nie tutaj😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7959e4406d3cb82db06309daf262d8dc.png&key=812ec0e2d17a391e4753e64af07c7fbcae1b1ee806df4cf0bce1208634cbd4ca


Mini PAM, ale większemu nie podołam, a cieszy niezmiennie mocno. Potwierdzam - warto mieć jednego do dyspozycji.

38? 40?
Jaki nadgarstek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38? 40?
Jaki nadgarstek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pam574
~17-17,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.