Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pama 723 (1312, tylko że na bransolecie) i chyba mogę się wypowiedzieć obiektywnie, bo noszę go przez 5 dni w tygodniu 24h/dobę, od 10 miesięcy. Jak każdy przedmiot mający cechy użytkowe, ale i natury estetycznej zarazem, wzbudzi różne emocje u różnych posiadaczy. Moje spostrzeżenia:

na plus:

- wzornictwo - 9/10

- wymiary - 44mm, ale dość płaski, w tym osłona koronki - bardzo dobrze dopasowuje się do nadgarstka

- szybka wymiana pasków

- 72h rezerwy chodu

- WR 300

na minus:

- hałaśliwy rotor / mocowanie (łożysko?) - ;) sprawdzałem potem przy okazji wizyty w Aparcie - to samo miała 1312, którą miałem w ręku ;)

- przeciętna jakość wykończenia koperty w stosunku do ceny zegarka -  ;) jw. ;)

No i jest to chyba mój najmniej dokładny zegarek, ale przynajmniej odchyłka jest stała - późni się około 5 min/3 tyg., przy czym dokładność chodu to dla mnie cecha drugorzędna.

 

wow :) , wielkie dzięki za ten opis. Najbardziej martwi mnie ta odchyłka bo to jakaś masakra . Spodziewałem się raczej po tym mechanizmie dużo większej dokładności niż 14-15 sekund na dobę . Wszystkie mechanizmy 9010 tak mają ? czy to jakiś jednostkowy przypadek ? Pytam gdyż jak mam tyle płacić to jednak oczekuję zegarmistrzostwa wysokich lotów a nie na poziomie zegarków kilkukrotnie  tańszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai to nigdy nie było zegarmistrzostwo wysokich lotów, jak chcesz wysokich lotów polecam... Rolexa:D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai to nigdy nie było zegarmistrzostwo wysokich lotów, jak chcesz wysokich lotów polecam... Rolexa:D

 

Rolex też jest na liście  :) ale musi chwilę poczekać . Po prostu myślałem że na tym pułapie cenowym to jednak nadal jest zachowana jakaś dobra relacja jakości do ceny zwłaszcza ze jak już przytoczyłeś Rolexa to jest to poziom np: Datejust , stąd moje zdziwienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele pamow ma cennikowe kwoty z kapelusza.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 312 od niedawna ale generalnie w kwestii odchyłek jest ok 3sek /dobę także na mój gust jest dobrze:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 312 od niedawna ale generalnie w kwestii odchyłek jest ok 3sek /dobę także na mój gust jest dobrze:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

aaa no to zmienia postać rzeczy  :) 

Hubex może grasz w tenisa lub biegasz długodystansowo w tym zegarku i dlatego ci wykręca takie odchyłki ?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój zegarek nie odpoczywa. Śpię w nim, a sen mam raczej niespokojny i mocno się wiercę ;) A to wyciąg z książeczki. Nie chciało mi się go interpretować, może z tego wynika tak duża niedokładność:

 

post-102568-0-86792400-1539698215_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na plus:

.....

- WR 300

.....

 

 

 

Nie byłbym nadmiernym optymistą w tej kwestii. Moja 111'stka też WR300 i puściła wilgoć do środka - i wcale nie od nurkowania tylko od spoconej ręki w upalne, tegoroczne lato.

Także lipa Panie....już nie mówiąc o efektach ubocznych. Tarczę mam do wymiany.....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój trochę się pluska w basenie i jest ok póki co. Mogła Ci się trafić gorsza sztuka po prostu.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kto to widział szafirki w diverach zamiast porządnego dekla...lipa panie

 

 

To nie kwestia szafiru i dekla. Poszło prawdopodobnie koronką. Oring puścił i po sprawie - to nie jest kwestia gorszej sztuki tylko zużycia materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia szafiru i dekla. Poszło prawdopodobnie koronką. Oring puścił i po sprawie - to nie jest kwestia gorszej sztuki tylko zużycia materiału

No on miał minimum 5 lat z czego większość u Ciebie jako EDC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ręczny naciąg... Zawsze się zastanawiałem czy można operować koronką przy docisnietej dźwigni, bo przecież da się...

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Luminor Due (PAM00728) nakręcany co 2 dni spieszy ok. minutę na tydzień. No niestety, do dokładności Rolexa to mu daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne. Dokąd to wszystko zmierza ?

Przecież w praktycznie każdym ruskim mechanizmie sprzed trzydziestu, czterdziestu lat (za stówę) taka dokładność to niewysilona zupełnie normalka.

Żeby nie było mówię o stronie technicznej, bo modowo to Pam jest hej do przodu bezwzględnie.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne. Dokąd to wszystko zmierza ?

Przecież w praktycznie każdym ruskim mechanizmie sprzed trzydziestu lat (za stówę) taka dokładność to niewysilona zupełnie normalka.

Żeby nie było mówię o stronie technicznej, bo modowo to Pam jest hej do przodu bezwzględnie.

 

 

przykro czytać takie rzeczy bo nasuwa się automatycznie prosty wniosek iż marketingowy bełkot wziął górę nad porządną zegarmistrzowską robotą i chłopaki pompują rynek bazując na unikalnym designie,  zwłaszcza przy tych cenach .

 

Jak jest Panowie  z manualnie nakręcanymi mechanizmami typu 5000, 6000 lub też OP "coś tam" . Pytam bo nie wiem czy po prostu nie bardziej się "opłaca" kupić czegoś podstawowego typu 1005 czy też z nowych 00777, gdyż stosunek jakości do ceny jest znacznie lepszy. Może to głupie porównanie ale mam odczucia jak by płacić za Mercedesa wystylizować go na szybkie AMG a pod maską 100 konna pierdziewka  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz Pama super dokładnego to celuj w modele na unitasie lub VJ czyli etach.Chociaż np. mój 510 z kalibrem P5000 jest super punktualny + 2-3 sekundy doba.Także kwestia sztuki.Poza tym jak kupisz słabo wyregulowanego ,możesz zawsze oddać na gwarancji.. 

 

Bo według mnie niedokładność panerai, które są podawane tutaj przez kolegów to jest kwestia wyregulowania mechanizmu.Chyba ,że się mylę top proszę poprawcie mnie.BTW.mój nowy 422 spieszy 1 min. na dobę także raczej poleci do Monachium na regulację. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

przykro czytać takie rzeczy bo nasuwa się automatycznie prosty wniosek iż marketingowy bełkot wziął górę nad porządną zegarmistrzowską robotą i chłopaki pompują rynek bazując na unikalnym designie,  zwłaszcza przy tych cenach .

 

Jak jest Panowie  z manualnie nakręcanymi mechanizmami typu 5000, 6000 lub też OP "coś tam" . Pytam bo nie wiem czy po prostu nie bardziej się "opłaca" kupić czegoś podstawowego typu 1005 czy też z nowych 00777, gdyż stosunek jakości do ceny jest znacznie lepszy. Może to głupie porównanie ale mam odczucia jak by płacić za Mercedesa wystylizować go na szybkie AMG a pod maską 100 konna pierdziewka  :wacko:

Najlepiej się "opłaca", jak zwykle,trafnie zauważył Kolega LMed, kupić "starego Ruska" ;) . Ale jeśli nadal będziesz się upierał przy PAM'ie, to poszukaj starszych referencji: 000, 005, 111,112 a będziesz zadowolony, bo nowe base już nie są ace ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta słaba punktualność PAMów dotyczy głownie manualnych werków czy automaty także mają ponadnormatywne odchylenia?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panerai nie są szczególnie dokładne, ale ja na 2 egzemplarze automatyczne miałem 2-4 sekundy na dobę do przodu(P.9000 i P.9010). Jeśli chodzi o manuale to wszystkie moje były i są dwuwskazówkowe, więc chodzą jak chcą, nie sprawdzam tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczny naciąg... Zawsze się zastanawiałem czy można operować koronką przy docisnietej dźwigni, bo przecież da się...

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

 

Coś w tym jest. Jednak co drugi dzień trzeba koronkę nakręcić i dźwignię podnieść = na chwilę obniżyć szczelność.

 

Ehh, niemiło słyszeć. Ale skoro wilgoci było tak mało, a zegarek nawet nie zanurkował to dlaczego aż tarcza jest do wymiany? Taki lakier na górze czy dolna warstwa kanapki przemokła?

 

Na tarczy po czyszczeniu wyskoczyła drobna "kaszka". Ledwo widoczna, ale ja niepoprawnym estetą jestem :) Nastąpiła korozja pod warstwą lakieru na tarczy . Dolna warstwa z lumą jest OK.

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u mnie 685 dziś na nadgarstku i przy okazji kilka fotek  :

 

 
2e3aab7d8aeb1064.jpg
 
730837eea7146d21.jpg
 
b343c794fc5e1be5.jpg
 
941b6065e688f3e3.jpg
Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dokładności Unitasa to nie mam uwag - moja 111'stka po ostatnim przeglądzie robi -10s na miesiąc. Do regulacji nie daję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.