Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pokazuje ze obecny Panerai to praktycznie marketing

No tak. Należy tez zauważyć i wsiąść poprawkę ze cześć wniosków może być wyciągnięta na wyrost i zinterpretowana pod założenie autora jakie chciał od początku osiągnąć. Trochę skojarzyło mi się z FF barakuda w polskiej marynarce. Jestem ciekaw zdania naszych forumowych ortodoksów o tej publikacji ;) Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokazuje ze obecny Panerai to praktycznie marketing

To prawda. Z drugiej strony obecne Bugatti, Lamborghini, Bentley, to też głównie marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę służbowo pod Warszawą (bodajże w Markach) i chcę przymierzyć trochę PAMów. W związku z tym mam pytanie czy lepiej udać się do Jansenowej czy do Apartu w Galerii Mokotów?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GM chyba jednak większy wybór, poza tym dużo więcej ciekawych marek w sporym wyborze do obejrzenia (Lange, JLC, Cartier).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filipie. No właśnie  głównie JLC też bym chciał liznąć przy okazji. Jestem w stolicy raz na 3 lata, więc trzeba to wykorzystać. Natomiast z tego co sprawdziłem na street view to z kolei u Jansenowej chyba łatwiej będzie o naturalne światło przy przymiarkach czy się mylę (czy tam ok. 14:00-14:30 najłatwiej będzie zaparkować przy Teatrze Wielkim)?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filipie. No właśnie  głównie JLC też bym chciał liznąć przy okazji. Jestem w stolicy raz na 3 lata, więc trzeba to wykorzystać. Natomiast z tego co sprawdziłem na street view to z kolei u Jansenowej chyba łatwiej będzie o naturalne światło przy przymiarkach czy się mylę?

 

Nie mylisz się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(czy tam ok. 14:00-14:30 najłatwiej będzie zaparkować przy Teatrze Wielkim)?

Prędzej zaparkujesz naprzeciwko Hermitage Boutique, przy Placu, zaraz za Jansenową. Powinno być jakieś miejsce.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Należy tez zauważyć i wsiąść poprawkę ze cześć wniosków może być wyciągnięta na wyrost i zinterpretowana pod założenie autora jakie chciał od początku osiągnąć. Trochę skojarzyło mi się z FF barakuda w polskiej marynarce. Jestem ciekaw zdania naszych forumowych ortodoksów o tej publikacji ;)

No to teraz przygotujcie się na kolejki, ceny pójdą w górę...ciekawe czy wypuszcza coś na jubilee...

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał go niemal codziennie przez min. pół roku i podzieli się opinią co do odczuć długofalowych? Albo miał okazję używać na zmianę z 233/000/112/560?

Mimo potężnych rozmiarów, 372 siedzi płasko na nadgarstku i dobrze do niego przylega. Jest po prostu zgrabnym zegarkiem, mimo gabarytów. Czy będzie wygodny podczas codziennego użytkowania? To jest ładny kawałek stali. Nie będzie wygodny, bo nie jest od tego, żeby był wygodny. Jest po to, żeby się nim cieszyć, chłonąć kwintesencję tego czym jest Panerai, i przede wszystkim czuć, że się go nosi. I mimo, że nie jest wygodny, to nie chce się go zdejmować. To nie jest wg. mnie codzienny zegarek tylko 100% fun watch, który można pokochać, ale jest dodatkiem do kolekcji.

 

post-100816-0-28744700-1558994409_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zgrabniej i wygodniej czułem się w 112 ale moje serce biło szybciej gdy zakładałem 372. Tarcza, wskazówki, plexi...do wszystkiego śmieje się gęba. Ale po kilku dniach z „The Panerai” inne zegarki jakieś takie małe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

To nie jest wg. mnie codzienny zegarek tylko 100% fun watch, który można pokochać, ale jest dodatkiem do kolekcji.

 

 

Bardzo trafnie ujęte. Gdzieś tam z tyłu głowy wiem, że tak go należałoby traktować i że nie będzie to nigdy EDC. Wizualnie jest przepiękny i trudno cokolwiek mu zarzucić (historyczne 47mm, czysta tarcza, 'metalowe' wskazówki, tarcza kanapka, manual).

 

Powstało i istnieje mnóstwo wersji, ale jeśli się nie mylę nadal nie ma Pama łączącego poniższe cechy?

 

- Koperta Luminor lub Luminor 1950

- tarcza kanapka

- 44 mm

- tylko 2 wskazówki

- wskazówki 'metalowe' (srebrne lub złote)

- mechanizm z manualnym naciągiem (Unitas lub 8-dniowy)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ są np. PAM390


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ są np. PAM390

+1

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda edytowałem w tym samym czasie (dodając kanapkę), ale 390 to i tak fajny kierunek. Dzięki!

 

 

Nie wiem czy wszyscy już widzieli  :D

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Należy tez zauważyć i wsiąść poprawkę ze cześć wniosków może być wyciągnięta na wyrost i zinterpretowana pod założenie autora jakie chciał od początku osiągnąć. Trochę skojarzyło mi się z FF barakuda w polskiej marynarce. Jestem ciekaw zdania naszych forumowych ortodoksów o tej publikacji ;)

Juz sie wypowiadalem wcześniej nt Jose który prowadzi osobistą krucjatę przeciwko Panerai. Szkoda czasu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę nic złego. Takie rzeczy to wartość dodana, bo do tej pory historia żadnej marki nie wzbudza tyle emocji co Panerai.

 

Jak się okaże, że to pewne że Rolex chciał sobie zarobić na zamówieniach podczas WW2, ale się wstydzili. Znaleźli sobie takiego Józia, który im ogarnął wszystko od A do Z, że hajs się zgadzał, dał markę, poskladal do kupy zegary itd.

No i co z tego?

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja tam bym chciał żeby w dobie wszechobecnego lizod**stwa każda marka miała takiego inkwizytora. Całość wygląda jak solidne opracowanie ze źródłami, czy gdzieś się mija z prawdą? Taki blog to powiew świeżości na tle reszty publikacji zegarkowych które z obawy przed ucięciem reklam piszą tylko pozytywnie. Gość wygląda na pasjonata, którego boli że obecny właściciel marki Panerai w oczywisty sposób kłamie i robi marne marketingowe fotoszopki.

 

Chyba że jest jakimś über-szurem który poświęca mnóstwo czasu na pisanie bajek, tego nie wykluczam :D.

 

Jose jest niewątpliwie jednym z najlepszych ekspertów w dziedzinie vintage Panerai, ma w tym temacie ogromną wiedzę. Natomiast moim zdaniem on jest pasjonatem Rolex'a, a nie Panerai. Fascynują go vintage Panerai właśnie dlatego, że są nierozerwalnie związane z Rolex'em. Jego opracowania są dobrze przygotowane źródłowo, dokumentacyjnie, ale wnioski, które wyciąga z tych dokumentów są jego, dość tendencyjną interpretacją... choć czyta się to bardzo dobrze. Prawda na temat pierwszych Panerai jest jedna i jedyna, ale, jak pisze sam Jose, zabrał ją do grobu Guido Panerai, reszta jest tylko domysłem. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualny właściciel marki z premedytacją rozmija się z historyczną prawdą na temat początków marki, co Jose konsekwentnie i skrupulatnie obnaża.

Mnie zastanawia szczególnie jeden aspekt tej sprawy. Jeżeli wszystkie modele Panerai z okresu 1940-1960 są faktycznie modelami Rolex'a, to czemu firma Rolex nie upomina się o swoje, zwłaszcza, że firma Panerai całą swoją historyczną tożsamość buduje na odwoływaniu się do modeli z tego okresu, przypadek... nie sądzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszanie roszczeń ma z pewnością swoją cenę a i własna historia Rolexa najwyraźniej jest wysoce wystarczająca.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 Co do upominania się Rolexa to by mnie akurat bardzo nie dziwiło, bo oni mają raczej gdzieś całą erę vintage, a historyjek związanych z modelami Professional mają tak dużo że ten epizod Panerai chyba im nie robi ;).

 

 

 

 

 

Trudno powiedzieć, jaki jest prawdziwy powód "ciszy" ze strony Rolex'a. Możliwe, że wolą zapomnieć o tym okresie swojej historii... lata czterdzieste dwudziestego wieku są "mało komfortowe" dla szwajcarskich firm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- Koperta Luminor lub Luminor 1950

- tarcza kanapka

- 44 mm

- tylko 2 wskazówki

- wskazówki 'metalowe' (srebrne lub złote)

- mechanizm z manualnym naciągiem (Unitas lub 8-dniowy)

A jest taki:

- koperta 1950,

- kanapka,

- śmigło,

- 44 mm,

- wskazówki złote ewentualnie srebrne,

- unitas


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Dzięki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zegarka i mechanizmu P.5000 to jestem całkiem mile zaskoczony zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość negatywnych opinii, których można się naczytać o jego niedokładności. W moim przypadku nakręcony do oporu przez 4,5 dnia średnia dobowa wychodziła praktycznie na zero . Nie noszony zwalniał przez noc ok. 1 sekundy , noszony w ciagu dnia odrabiał tą sekundę , ale ....

Dzisiaj gdzieś po 13 niezle przyspieszył i do tej pory zrobil juz 5 sekund .... czyżby sie przełączył na drugi bęben ?

Dam znać jaki będzie finał po pełnym tygodniu

 

 

Test 609 dobiegł do końca  ;)  i nadal jestem bardzo zadowolony z tego mechanizmu . 

Finalnie 4,5 dniach mechanizm przyśpieszył i w ciągu kilkunastu godzin zrobił 11 sekund . Przypuszczam iż było to związane z przełączeniem się mechanizmu na drugi bęben. 

Przez następne 2 doby mechanizm  kompensował to przyśpieszenie i bez względu na to czy był noszony czy też leżał w pudełku „oddawał” te sekundy” aby się ustabilizować i tak jak to było przez pierwsze 4 dni wahnięcia były na poziomie +1/-1 sekunda i na koniec 8 doby było  4  sekund przyśpieszenia. Następna doba to było oddanie następne 2 sekund i ostatnie 12 godzin chodu to już powolne „oddawanie: następnych sekund i skończył w stosunku do startu na -7 sek. 

Obiecany czas rezerwy P.5000 robi z łatwością . W tym egzemplarzu czas rezerwy to 9 dni 18 godzin i 32 min i 55 sek.  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.