Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten komandir z ogłoszenia to oryginał?

 

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-wojskowy-CID87-IDnDcw4.html

 

Na dole 3AkA3 czyli teoretycznie na zamówienie Ministerstwa Obrony ZSRR.  

 

564778816_1_1000x700_zegarek-wojskowy-wr

564778816_3_1000x700_zegarek-wojskowy-ze

 

Wygląda mi na chińczyka. Dziwny kolor tarczy i mała koronka (nie ma na wszystkich zdjęciach - przypadek?) jak tu:

 

http://www.russian-watches.be/pictures/index.php?album=%2FVostok%2FKomanderskie%2F&image=Vostok%202414%2017j%20Komanderskie%20Infantry%20Div%20Zakaz%20MO%20CCCP%20FAKE%20MODEL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest chińczyk :D


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to to pod gwiazdą, to ...kartofel? a może miś panda w heroicznym akcie defekacji??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to jest oryginalne zestawienie i czy jest to może ten drugi typ koperty w której również wychodziła rakieta samolot?

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-stary-raketa-rakieta-zsrr-cccp-antyk-CID87-ID98Jkj.html

 

I od razu drugie pytanie, jestem prawie pewien że ok, ale wolę zapytać - czy w tym wszystko w porządku?

 

13ed696999d3bc684265ffc4b921e6c7.jpg

 

Te tarcze wychodziły z napisem poljot w dwóch czcionkach - czy ta jest wcześniejsza czy późniejsza?

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze wychodziły z napisem poljot w dwóch czcionkach - czy ta jest wcześniejsza czy późniejsza?

Te tarcze wychodziły z jedną czcionką - ta druga wersja, sugerująca, że była wersja z wcześniejszym logo to podróbka albo zamiennik. Na zdjęciu jest 100% oryginał. Piękny zegarek.

 

Poza tym koronki poljotowskie, ale z późniejszych budzików - tutaj powinny być jeszcze okrągłe jak w Sygnale albo Stolicznym.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze wychodziły z jedną czcionką - ta druga wersja, sugerująca, że była wersja z wcześniejszym logo to podróbka albo zamiennik. Na zdjęciu jest 100% oryginał. Piękny zegarek.

 

Poza tym koronki poljotowskie, ale z późniejszych budzików - tutaj powinny być jeszcze okrągłe jak w Sygnale albo Stolicznym.

No mam wątpliwość bo u Krisa jest inna czcionka.

Ale za to koronki takie jak mówisz ;)5a7569f7fe8056ba82057861f04f337c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Krisa wcześniejszy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów który zna się na rakietach może mi odpowiedzieć które jeszcze rakiety poza samolotem wychodziły w takiej wersji kopert?

 

af1d794781facd02162ee450bf9ea5ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam wątpliwość bo u Krisa jest inna czcionka.

Ale za to koronki takie jak mówisz ;)

Przy okazji to bardzo dobra wiadomość, bo w takim razie mam idealny stan. :) Kiedyś na forum mi ktoś odpowiedział, że to podróbki, to żyję tym przeświadczeniem. :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawcow tematu komandirskich.

Wraz z zegarkiem dostalem pudelko i paszport. Nie byl to NOS, widac slady uzywania i nie mial tez NOSa udawac.

 

Nie jestem w stanie do konca potwierdzic czy paszport pasuje do tego modelu, bo na deklu nie ma numeru seryjnego...

Data teoretycznie by sie zgadzala z brakiem miejsca produkcji juz nie CCCP a jeszcze nie Rossija.

Czy moze ktos rozwiac moje watpliwosci w tym temacie?

post-52629-0-27409300-1502824698_thumb.jpg

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie jest OK.

Nie zwracaj uwagi na stare, nieaktualne zapisy adresowe w paszporcie, czy tez CCCP na tarczy.

Jeszcze długo po rozpadzie ZSRR, za czasów WNP, aż do Rosji wykorzystywano takie dokumenty, części, tarcze, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki! to chyba mozna zalozyc ze to komplet jest, szczegolnie, ze gosc od ktorego go dostalem zegarek zanabyl w rosjii w trakcie delegacji w latach 90tych, a ze to anglik z krwi i kosci, to nie sadze zeby cyganil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/piekna-rzadka-slawa-26-kamieni-2-x-data-i6929502719.html#thumb/5

 

Taka Sława wypłynęła na allegro. Nie mogę nigdzie znaleźć tej wersji w oryginale więc też trudno mi porównać co w niej jest oryginalne a co nie. Czy każda Sława miała chorągiewkę na sekundniku? Czy były też modele bez chorągiewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/piekna-rzadka-slawa-26-kamieni-2-x-data-i6929502719.html#thumb/5

 

Taka Sława wypłynęła na allegro. Nie mogę nigdzie znaleźć tej wersji w oryginale więc też trudno mi porównać co w niej jest oryginalne a co nie. Czy każda Sława miała chorągiewkę na sekundniku? Czy były też modele bez chorągiewki?

 

To jest od kolegi forumowego, z chorągiewką byłaby zapewne droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda slava chorągiewka miała chorągiewkę na sekundniku.

Problem w tym, że ta z aukcji to nie jest slava chorągiewka (nawet koperta jest inna). Natomiast czy jest to oryginał, to nie wiem (nie znam tego modelu). Za to sprzedawca pewny :)  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest od kolegi forumowego, z chorągiewką byłaby zapewne droższa.

 

Ok, jak od forumowego to podpytam go osobiście w jakim stopniu jest to składak :) Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale o co chcesz podpytywać? Nie jest to Slava Chorągiewka więc takiego sekundnika nie uświadczysz.

To jest zupełnie inny model, który jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest w pełni ori, to nie chorągiewka przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.