Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

ЗЧЛ nie produkował mechanizmów , jedynie własne tarcze. Reszta pochodziła z innych fabryk; to była taka składalnia jak u sebolskiego ;)

za kilka tygodni będzie o tym na stronie głównej https://kmziz.pl/

:)

Oooooo kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym gościem jest wszystko OK? Mechanizmu nie pokazuję bo automat fajnie kręci. Pytam bo coś mi tu nie pasuje...

b006de52acfdfd0ba15ea89648a90208.jpgf8151cb42da2b400d80d2f6b0ccdb19b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym gościem jest wszystko OK? Mechanizmu nie pokazuję bo automat fajnie kręci. Pytam bo coś mi tu nie pasuje...

 

Nie pasuje bo koperta nie jest z De Luksa, jedynie dekiel z nakretką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje bo koperta nie jest z De Luksa, jedynie dekiel z nakretką.

No właśnie. Dzięki. Z czego może być koperta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomożecie ostatni raz w starym roku ;)

Wszystko w tym Wostoczku okej? Tarcza do koperty pasi?

post-108042-0-06472700-1577797042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie wygląda najlepiej ;) 

post-34219-0-08001200-1577799935_thumb.jpg

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof wnioskuję że jest oki, dzięki!!

zbylak coś pisałeś o rakietowych wskazówkach? Raczej koperta z Twojego ma coś Rakietowskiego... :D ale dzięki również za chęć pomocy ;)

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krzysztof orientujesz się jeszcze czy na mechanizmie już ma punce Wostoka czy logo christopolskiej fabryki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym jest taki...

Zdjęcie słabe ale takie dostałem

Mój ma Wostoka.

Co sądzisz o tym?

post-108042-0-52307000-1577802948_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kilku liter na tarczy, malowanka? Jeśli tak to gdzie dostać oryginał i w jakich cenach oscyluje? :P

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kilku liter na tarczy, malowanka? Jeśli tak to gdzie dostać oryginał i w jakich cenach oscyluje? :P

Wygląda legitnie. Myślę, że jeśli Koledzy potwierdzą, że to oryginał, to z takim stanem ogólnym - lepiej poddać renowacji (wystarczy uzupełnienie typografii odbite z matrycy - do zrobienia dla doświadczonego drukarza od tampodruku. Szczerze nie cierpię tych polskich szarlatanów od "renowacji" zegarków, ale takie zadanie powinni zrobić bez komplikacji)

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prw6 ale wiesz, że pójdzie za chore pieniądze? Licz się jeszcze, że przy cenie końcowej wyjdą kosmiczne koszty wysyłki ;)

 

Tarcza była dziobata i ktoś ją zamalowywał w tych miejscach. Nie jestem pewien, czy cała nie była malowana, bo za ładna i za grubą kreską pisana jak na moje koślawo szpotawe oko. Nie jestem też pewien, czy werk od tego zegarka. Poljot, a na werku cyrylica.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich latach był produkowany Pojlot KL1? Albo inaczej, precyzując: logo Poljot KL1 na tarczy, mechanizm 17 kamieni z puncą 1MCzZ w pięciokącie - składak czy nie?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich latach był produkowany Pojlot KL1? Albo inaczej, precyzując: logo Poljot KL1 na tarczy, mechanizm 17 kamieni z puncą 1MCzZ w pięciokącie - składak czy nie?

Twój - 1963, było to związane z modernizacją narzędzi fabrycznych.

 

Z oznaczeniem KL 1 były jeszcze Rodiny, Stoliczne, Kirowskije, Sportiwnyje i chyba Strieły/Poljoty chrono, zdarzały się oznaczenia z rąbem, wymiana sprzętu była w 1961 - więc to był dłuższy okres. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, właśnie pamiętałem, że pięciokąt to 63-75 r., a nie wiedziałem, kiedy zmieniono narzędzia. Ale tak ciągnąc temat (przepraszam za mały off-top), jak to było z oznaczeniem 1KL na tarczy? Później na tych samych urządzeniach produkowano przecież wszystkie mechanizmy, więc co - była jakaś selekcja jakościowa werków pod kątem dokładności? Pamiętam też informację z innego wątku, że 1 klasę dokładności oznaczano (generalnie, nie tylko w Poljotach) mniej więcej do 64 roku. Czy to znaczy, że później wyprodukowane zegarki mogły być równie dokładne, ale po prostu nie oznaczone?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, właśnie pamiętałem, że pięciokąt to 63-75 r., a nie wiedziałem, kiedy zmieniono narzędzia. Ale tak ciągnąc temat (przepraszam za mały off-top), jak to było z oznaczeniem 1KL na tarczy? Później na tych samych urządzeniach produkowano przecież wszystkie mechanizmy, więc co - była jakaś selekcja jakościowa werków pod kątem dokładności? Pamiętam też informację z innego wątku, że 1 klasę dokładności oznaczano (generalnie, nie tylko w Poljotach) mniej więcej do 64 roku. Czy to znaczy, że później wyprodukowane zegarki mogły być równie dokładne, ale po prostu nie oznaczone?

Trudno stwierdzić - na to, o co w ogóle chodziło z pierwszą klasą trafiłem przypadkiem. Wcześniej sądziłem, że KL1 to po prostu było oznaczenie ze względu na ulepszony werk 2408 do 2409.

Szukając informacji o zegarkach chińskiej Fabryki Zegarków Liaoning, która początkowo pracowała właśnie na podarowanym przez ZSRR w roku 60-61 i robiła werki 2408 - przeczytałem o modernizacji linii produkcyjnej Fabryki Kirowa i zakupie nowego sprzętu do obróbki.

Na rosyjskich forach znalazłem tylko informację, że właśnie ze względu na poprawioną jakość wykonania wprowadzono Klasę 1. Nie wiem czy da się to ocenić porównując używane werki - nie jestem zegarmistrzem i nie potrafię określić czym różnił się werk 2409 z KL1 od np. zwykłego. 

 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów w Nowym Roku :)

Koledzy pomożecie? Najbardziej zastanawia mnie czy koperta w tej konfiguracji jest okej?

post-108042-0-13594500-1578130127_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić - na to, o co w ogóle chodziło z pierwszą klasą trafiłem przypadkiem. Wcześniej sądziłem, że KL1 to po prostu było oznaczenie ze względu na ulepszony werk 2408 do 2409.

 

Cytat z wątku 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/130867-zegarki-radzieckie-informacje-ciekawostki-mity/

 

1 KLASA DOKŁADNOŚCI:

- montaż ręczny: -10/+25 sek./na dobę

- montaż zautomatyzowany: -20/+40 sek./na dobę

 

Ale wertując ten wątek myślałem, że takie klasy dokładności oznaczano puncą na werku, a nie oznaczeniem na tarczy. Co do oceny dokładności używanego "dziadka", to na dwoje babka wróżyła, zależy, jak był użytkowany i konserwowany. Niby nie spodziewałbym się w kilkudziesięcioletnim zegarku jakiejś super precyzji, ale z drugiej strony nie jest niczym nadzwyczajnym osiągnięcie w 50-letnim rusku kilkunastosekundowej odchyłki na dobę.  


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.