Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, co oznacza wszystko działa... Może chrono tez działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeden z kolegów zgłaszał to we frankenach ;) bardzo brawurowe połączenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tem. Rakietowy rolex czy coś, wisi już od kilku miesięcy, może z przerwami ale to trzecia aukcja z nim, którą widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jednak do tej pory nie zwrócił uwagi, że oferujący do sprzedaży tego rakietowego frankena uczciwie przyznał, że jest to właśnie franken. To też trzeba docenić, bo nie często sprzedający piszą o tym tak otwarcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poprostu nie miał innego wyboru. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poprostu nie miał innego wyboru. ;)

Pfft... Młodzi, pełni zapału kolekcjonerzy nie na takie numery się łapali, co wielokrotnie udowadniano na tym forum. ;)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No być może zapewne. :)

Sam kupiłem pierwszego poliota, budzika to go dam pod ocenę i wyjdzie szydło z nowicjusza. :D

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co powiecie o tym egzemplarzu, czy wart swojej ceny?

http://allegro.pl/slawa-rosyjski-od-zegarmistrza-rzadki-egzemplarz-i4867037275.html

Nie ukrywam, że podoba mi się taka akurat kombinacja kolorów tarczy.

 

Aktualnie kończy się inna "lodówka" w licytacji, stan super i cena wynosi już 375 zł:

http://allegro.pl/slawa-lodowka-stan-kolekcjonerski-i4874881853.html

 

ta droższa poszła za 575, święta idą, prezenty pod choinkę czas nabyć. Czy dobrze mi się zdaje, że przycisk szybkiej zmiany daty był gdzieś wybył?

Mam jeszcze jedno pytanie - patrzę na przedostatnie zdjęcie tej lodówki za 575 zł i zastanawiam się - ten chrom jest oryginalny, czy koperta była powtórnie chromowana?

pozdrawiam


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, może być taki dobry stan, generalnie chromowanie w tych Slavach chyba było całkiem solidne. Myślę, że ta Slava jest po lekkiej polerce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowana nie była - po chromowaniu wygląda zupełnie inaczej - ja tylko nie mogę się dopatrzec bolczyka do szybkiej zmiany daty - powien być widoczny chyba że siedzi głębiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowana nie była - po chromowaniu wygląda zupełnie inaczej - ja tylko nie mogę się dopatrzec bolczyka do szybkiej zmiany daty - powien być widoczny chyba że siedzi głębiej

pisałem już wcześniej o tym, że go brak. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta droższa poszła za 575, święta idą, prezenty pod choinkę czas nabyć. Czy dobrze mi się zdaje, że przycisk szybkiej zmiany daty był gdzieś wybył?

Mam jeszcze jedno pytanie - patrzę na przedostatnie zdjęcie tej lodówki za 575 zł i zastanawiam się - ten chrom jest oryginalny, czy koperta była powtórnie chromowana?

pozdrawiam

Tu prezentu nie będzie chyba że dla samego siebie bo przecież to kupił Kris :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwóm kolekcjonerom naraz brakuje takiej rzadkiej wersji to taki jest efekt cenowy...! :D IMO - ja tyle bym nie dał..

A lodówek mają tyle, że sobie przełożą mechanizm albo uzupełnią..

Cały knif dotyczy tej wersji - na A. np. nie widziałem jej chyba co najmniej ostatnie dwa lata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem już wcześniej o tym, że go brak. 

Aaaa to sorki nie doczytałem a teraz widziałem ją pierwszy raz - cena poszybowała ostro - a wygrał kto wygrał

Dobra Kris pochwal się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z dokładnością starych zegarków nie do końca jest tak jak to opisujecie Koledzy. Nie zapominajcie, że od czasu ich produkcji upłynęło przynajmniej 3 dekady i przynajmniej jedna rewolucja kwarcowo-elektroniczna. W mojej ocenie nie jest to taka sama sytuacja jak w czasach gdy je produkowano. Jeżeli z fabryki wychodziły dosyć felerne sztuki to ludzie albo je naprawiali albo wymieniali na inne a takie sobie stawały się łupem małoletnich majsterkowiczów :) . W tym co zostało jest więcej mechanizmów lepszych a mniej gorszych. Tak powinno być również na aukcjach ale pod warunkiem, że przegląd zegarka był przeglądem a nie ściemnianiem.
Druga sprawa dotycząca danych odnoszących się do starych dokładności. To jakość mechanizmów w stosunku do jakości ich przygtowania do eksploatacji. Producent zawsze podaje większe odchyłki jak te wynikające z technologii produkcji. Dzieje się tak nie tylko w przypadku zegarków. Dzięki temu przy masowej produkcji nie musi przejmować się zwrotami z błachych powodów. Pomnożono do katalogu poprawkę fabryczną x2 i wysłano towar w świat. Obecnie mamy powtórkę z historii pod postacią chińskich mechanizmów. W tym jak i w tamtym przypadku mechanizmy były bardzo dobre ale wystarczyło, że zawalono smarowanie i było po dokładności.
Teraz nieco brutalnej prawdy. Nie mam radzieckiego mechanizmu, który po dokładnym przeglądzie i właściwym oliwieniu w czasie normalnej codziennej eksploatacji miałby odchyłkę większą jak 0..+20s/24h. Nie jestem kolekcjonerem a to oznacza, że wszystkich mechanizmów mam po trochu i niczego specjalnie nie preferuję. Nawet kulawe szare Wostoki 24xx z nabitymi mlotkiem ślusarskim balansami, w których bicie krzywo osadzonego i nie skorygowanego balansu w czasie pracy widać aż nadto, nie mają odchyłek większych jak 40s/24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwóm kolekcjonerom naraz brakuje takiej rzadkiej wersji to taki jest efekt cenowy...! :D IMO - ja tyle bym nie dał..

A lodówek mają tyle, że sobie przełożą mechanizm albo uzupełnią..

Cały knif dotyczy tej wersji - na A. np. nie widziałem jej chyba co najmniej ostatnie dwa lata..

A potem ktoś chce mi sprzedać zegarek , wali cenę z kosmosu bo na alle... za tyle były. No ale jak ktoś nie wie co robić z kasą jak np. Kris, to nikt mu nie zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, każdy ma swój parytet wymiany czas/pieniądz. Są tacy, dla których jednostka czasu jest tak cenna, że są gotowi sporo przepłacić, żeby zdobyć to, na czym im zależy. Czego i Tobie życzę.

Zresztą niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto w swoim życiu za zegarek nie przepłacił  :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie oryginalny Komandir w prawie okazyjnej cenie

http://allegro.pl/przepiekny-wostok-komandirski-17-kamieni-i4884011710.html

 

w towarzystwie super okazyjnych, prawie oryginalnych, Poljotów de luxe

http://allegro.pl/piekny-poljot-de-luxe-automatic-nieuzywany-i4873356679.html

http://allegro.pl/piekny-poljot-de-luxe-automatic-nieuzywany-i4873328671.html

 

"wyprzedaż kolekcji", a w kolekcji dziesięć niemalże oryginalnych Poljotów de luxe :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.