Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej na stanowisku "czytacz forum zegarowego i wyciągacz wniosków" :)

może nawet "wyciskacz wniosków" B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, Artur, ten drugi tobym się nabrał na bank... na szczęscie mam już takiego, kupiony od sprawdzonego kolekcjonera  :D

ja też,ale zdradź po czy poznajesz że to fake ?? może poprostu ktoś u ruskich wykopał w jakimś magazynie stado tarcz, tak jak na forum pojawiły się arbuzy ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wbrew pozorom to jest autentyk bodaj z końca lat '90.

 

 

Okrętowej "sektorówki" w stanie NOS to chyba jeszcze nie widziałem na Allegro. Dość interesująca rzecz. Ciekawe ile to kosztuje w Rosji.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to produkcja pod turystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nawet "wyciskacz wniosków" B)

wyciagniesz wnioskow kilka, a z dekielka odejdzie folijka


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to współczesna produkcja, oryginał był robiony na 12 kamieniach w Czystopolu. Rzeczywiście stosowano go w żegludze, choć nie na okrętach podwodnych, był zbyt mało dokładny.

Cena wywoławcza niezła


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też,ale zdradź po czy poznajesz że to fake ?? może poprostu ktoś u ruskich wykopał w jakimś magazynie stado tarcz, tak jak na forum pojawiły się arbuzy ??

Już zdradzam - zwróćcie uwagę na rozmieszczenie cięć w indeksie godziny 12. W oryginale wygląda to tak, jak u mnie :)

post-60883-0-74167800-1423511087_thumb.jpeg

 

Stanowczo twierdzę, że tarcza jest współczesna, a indeksy na bank nie były tak tworzone, ale były gęściej :)

Przepraszam za jakość fotki, ale sądzilem, że już go fociłem wcześniej, ale jednak bylem zdany na fona.

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam licytowałem, tylko odpadłem z powodu właśnie zbyt wysokiej ceny. Ale tam nie licytują nowicjusze, tylko wyjadacze. Jak ten uroczy, skromny wzorek ma dla nich taką wartość.... 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z Warszawy nadwodnej.,Zgodnie z czasem produkcji ten zegar musiałby pochodzić  z łódki klasy Borei 2,.Tylko pytanie czy w tych statkach ruscy montują zegary na kluczyk??,

Masz rację obecnie pewnie jednostki pływające nie są wyposażona w zegary nakręcane na kluczyk i pod tym kątem to ściema, ale z samego zegara to juz bym się nie naśmiewał. Te zegary produkował i produkuje Wostok. Zegary te były używane na różnych jednostkach pływających włączając w to łodzie podwodne.

e6fbbfc015b1d621med.jpg

Oczywiście nie jako zegary do nawigacji bo faktycznie są za mało dokładne. Są faktycznie solidnie zabezpieczone przed wodą, także nie jest to jakaś zabawka, chociaż dzisiaj pewnie głównie kupują je turyści albo fascynaci, mniej więcej jak zegarki amfibia.

Jeżeli chodzi o cenę to dla mnie też drogo bo swój taki zegar pochodzący z 1985 roku kupiłem za 200-300 zł. Z tego co widzę to konstrukcja tych zegarów nie zmieniła się od czasów radzieckich.

W Polsce też były i są produkowane zegary okrętowe:

http://zootech.com.pl/Oferta/Aparatura%20Kontrolno%20-%20Pomiarowa/Zegar%20okr%C4%99towy%20ZO-862%20%22Sirius%22/index.php

Te zegary też wielokrotnie widziałem na różnego rodzaju kutrach, jachtach itp.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary typu 5 ChM byly faktycznie produkowane w Czystopolu na potrzeby jednostek pływających,.ale ten zegar z Allegro to całkowita lipa imitacja dla turystów,.Producent tego zegara próbował nadać mu wygląd zegara typu Radio Room-Radio Deck,ale zapomniał o tym ze w takich zegarkach pola ciszy na godzinach 12 i 6 powinny mieć inny kolor niż pola na 3 i 9,.Zawsze w rzeczywistych zegarach RR te pola są znaczone innymi kolorami ponieważ odpowiadają dwom rożnym częstotliwościom radia,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pękły 3 stówki za Kirowa

http://allegro.pl/show_item.php?item=5046969929

Albo złudzenie takie albo on ma wygięte górne uszy do dołu - jak mówię może mi się wydawać albo tak zdjęcie zrobione

Poza tym tarcza lekko przekrzywiona nie wiadomo dlaczego - niby po przeglądzie ale oceny za sprzedaż , komentarze , i brak zdjęć mechanizmu tego raczej nie potwierdzają - koperta mocno poprzecierana  :(  słabo oceniam ten zegarek wiem ze chodzi tu raczej o tarczę ...ale ...

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pękły 3 stówki za Kirowa

http://allegro.pl/show_item.php?item=5046969929

Tarcza bardzo rzadka i sam się śliniłem, ale cena mnie przerosła. Tym bardziej że mam pewne wątpliwości czy ta tarcza występowała przy złoconych kopertach, czy tylko złotych.

 

0459.jpg

.

..ale oczywiście z chęcią dołączyłbym go do swojej kolekcji.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też w sensie czysto estetycznym on się raczej nie podoba (chyba, że na żywo wygląda lepiej) ale kolekcjonersko to już tak :lol:

Natomiast stan tego konkretnego egzemplarza był jak dla mnie takiś jakiś nieprzekonywujący do licytowania kwot pow. 200zł...

 

 

Przy okazji - z ciekawością przyglądałem się też licytacji tego Ljuksa (w końcu 82zł)

bo traktowałem ją jako licytację o kopertę.. (+ ew. mechanizm)

 

post-60300-0-80159200-1423589337_thumb.jpg

 

http://allegro.pl/radziecki-ljuks-od-1zl-i5056390296.html

 

 

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.