Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Recommended Posts

Super kolekcja , Piłsudski okładki to kość słoniowa czy syntetyk? Ja obracam jak pisałem naprzemiennie wapieniami bardzo przyjemne brzytwy. Podziwiam szczęście ludzi do znajdowania fajnych brzytew, jak jestem gdzieś na bazarku ze starociami to tylko mocno zniszczone nie do użytku sztuki mi się trafiają. Do wecowania używam pasów skórzanych juchtowych home made oraz pasa z dżinsu, miałem robić z pasa samochodowego ale nie wiedziałem jak taka taśma się sprawuje. Jeszcze raz gratuluję kolekcji i zazdraszczam tylu sztuk.

Nawet nie wiem, pewnie syntetyk. Jeśli chodzi o kolekcję, to wszystko kupowałem na alledrogo. Nigdy nie udało mi się wybrać na jarmark dominikański do Gdańska, tam podobno bywały fajne fanty. 

Brzytwa to był normalny przedmiot użytkowy, jak nóż czy żyletka. Nikt się z nią zbytnio nie cackał. Do tego wykonywane były w znacznej przewadze ze stali węglowej, a to nie wpływało na żywotność odłożonej gdzieś do szuflady brzytwy.

Nawet nie wiem, pewnie syntetyk. Jeśli chodzi o kolekcję, to wszystko kupowałem na alledrogo. Nigdy nie udało mi się wybrać na jarmark dominikański do Gdańska, tam podobno bywały fajne fanty.

Brzytwa to był normalny przedmiot użytkowy, jak nóż czy żyletka. Nikt się z nią zbytnio nie cackał. Do tego wykonywane były w znacznej przewadze ze stali węglowej, a to nie wpływało na żywotność odłożonej gdzieś do szuflady brzytwy.

Opowiedziałem o Twojej kolekcji kilku osoba z tym samym "zboczeniem" ;) i bardzo chcieliby nawiązać z Tobą kontakt.

A nawet chcieliby ,żebyś wystawił swoje zbiory na targach fryzjerskich w Poznaniu.

Jeśli byłbyś zainteresowany ,to daj znać na priv.

Pozdrawiam ????

Mogę jeszcze polecić ksiązki Grishama. Prawnik który zajął się (na szczęście dla nas) pisaniem książek. Które wychodzą mu zreszta bardzo dobrze, żałuje że tak późno go odkryłem. 

Akcja jego powieści dzieję się zwykle w światku prawniczy, co opisuje bardzo realnie bo ma w tym doświadczenie. 
Do najbardziej znanych powieści możemy zaliczyć:
"Raport pelikana", "Firma", "Klient", "Zaklinacz deszczu", "Ława przysięgłych".
Niezły jest portal skupszop : https://skupszop.pl/ Daje możliwośc kupowania oraz sprzedawania nowych i używanych ksiażek. 
Edited by ppavl

Kilka zainteresowań się znajdzie aczkolwiek są raczej z tych standardowych czyli

rower

bieganie

jak również czytanie ksiażek ( staram sie nie być statystycznym Polakiem oraz przeczytac przynajmniej jedną ksiązkę miesięcznie).

No i ciągnie mnie do sportów ekstremalnych, rok temu sprobowałem skoku ze spadochronem. W tym rokku również chciałbym się na to wybrac. 

Troszke broni białej i palnej :)

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Gotowanie, pieczenie, wyrób domowego sera, wędlin i alkoholi 915602ed8ea19339e006d91265fbe153.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

54 minuty temu, Astarloa12 napisał:

Gotowanie, pieczenie, wyrób domowego sera, wędlin i alkoholi emoji3.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zapomniałeś podać adres.

Guest fidelio

Ciągle rower, choć już inny ????

IMG_20200524_101937_615.jpg

IMG_20200524_101937_616.jpg

IMG_20200527_185853_795.jpg

IMG_20200527_185853_820.jpg

Monety rosyjskie...

kiedys, na studiach miałem ładną kolekcję. Sprzedałem i kupiłem... parę kolumn głośnikowych. Człowiek młody i durny...

teraz co jakiś czas sobie coś kupię i mozolnie ją odbudowuję...

Niektóre były bite cudzymi stemplami, jak ta Połtina z pięknym „prof-like” połyskiem tła i matowym (choć juz nieco wytartym) rysunkiem...

0B5480EE-E2DF-4B4A-8F30-FA3DAAE0A062.thumb.jpeg.6cb5120aedf9fb1f804f9c2ddfbd26fe.jpegDE7E45B2-3064-43C0-90D1-4C59BBD0AD78.thumb.jpeg.3e58d2ec34b892f3e2d0a553472a4e2c.jpeg

Miłego dnia!

A moim hobby jest między innymi kolekcjonowanie antyków.Dzisiaj do kolekcji dołączył taki młynek modlitewny tybetański.Srebro,kość słoniowa,korale.Iście muzealny przedmiot.

DSC07784.JPG

DSC07785.JPG

Wędkarstwo muchowe i kręcenie much do tego wędkarstwowania.

Ze sportowych zainteresowań to od kilka lat siłowanie na rękę.

Kilka moich wyrobów muchowych:

044EC339-D52A-4C76-8862-60984F82D70B.jpeg

9AE26B0D-7354-4FFE-BA6D-36C58EB749DD.jpeg

Fajna kolekcja militariów.Też mam trochę militariów.Z ciekawszych rzeczy to kordzik marynarski z 1937 roku.Fajne muchy.Dawno temu miałem trochę much i nawet łowiłem na muchówkę.

Auto detailing na najniższym levelu dla własnych potrzeb i przyjemności :). Zapewne Ktoś z szanownego grona ma doswiadczenia w tej materii. W związku z powyższym nasuwa mi się pytanie jakie preparaty używacie do czyszczenia i pielęgnacji tapicerek skórzanych. Czy zacząć od tych najtańszych typu K2, Tenzi czy może od razu przejść na wyższy poziom Gliptone, ADBL, Colourlock?

Dzięki Covidovi, taka jest sytuacja. 

Nasze rodzinne  hobby 😁

20201218_132528.jpg

20201218_113422.jpg

Beware the fury of a patient man.

Rzadko bo kolana już nie te i czasami nap....ą aż miło. A do tego broń i ogród. 

DSC_0678.JPG

DSC_0681.JPG

Nie wiem czy pokazywalem :) , jako fan Kilera 1 i 2 , musialem je miec .

FFAC29D3-A060-45A4-B34D-097F7214AA75.jpeg

I Jeszcze ‘gowno warte’ 1000 pesos ;😏

AD6CDD36-01EA-482F-B731-1564A0E0AD7D.jpeg

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Nie wiem czy pokazywalem  , jako fan Kilera 1 i 2 , musialem je miec .

FFAC29D3-A060-45A4-B34D-097F7214AA75.thumb.jpeg.13bf9e319c0551a65af8a5ebcfdd5c2d.jpeg
I Jeszcze ‘gowno warte’ 1000 pesos ;

AD6CDD36-01EA-482F-B731-1564A0E0AD7D.thumb.jpeg.2a1bfefd66881f3eb38d75ed79672fda.jpeg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Guest fidelio

Niezmiennie, choć ostatnio bardziej w stronę roweru szosowego mnie ciągnie 😁

IMG_20210106_113739-01.jpeg

IMG_20210102_115158-01.jpeg

IMG_20201225_100927-01.jpeg

Pióra wieczne, sport (zarówno aktywnie, jak i pasywnie), historia obozów koncentracyjnych