Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie o to mi chodzi ze wazny jest cel do ktorego masz pozwolenie a nie rodzaj broni .Obronic sie bronią sportową możesz ale nie możesz jej nosic przy sobie zaladowanej , tak jak broni na pozwolenie do obrony osobistej.

W naszym klubie kazdy dostal pozwolenie ma 5 sztuk ( to chyba max przy pozwoleniu na bron sportową) tak byly skladane papiery.


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nosić załadowaną , poczytaj nowelizację i rozporządzenie ..

 

Hmm możesz mi podrzucić tą nowelizację proszę bo mi umknęło ....


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Broń i amunicję należy przechowywać i nosić w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej oraz ministrem właściwym do spraw kultury, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i warunki przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji, z wyłączeniem podmiotów, o których mowa w art.29 podmioty uprawnione do otrzymania świadectwa broni, ust. 1 pkt 1 i 2, z uwzględnieniem zabezpieczeń uniemożliwiających dostęp do broni i amunicji osobom trzecim.
1. Jeżeli interes bezpieczeństwa państwa lub porządek publiczny tego wymagają, minister właściwy do spraw wewnętrznych może wprowadzić, w drodze rozporządzenia, na obszarze całego państwa lub na określonych obszarach, na czas określony, w odniesieniu do wszelkiej broni lub niektórych jej rodzajów zakaz jej noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wszystkich osób posiadających broń zgodnie z przepisami niniejszej ustawy, z wyłączeniem osób posiadających broń na podstawie świadectwa broni wydanego podmiotom, o których mowa w art. 29 podmioty uprawnione do otrzymania świadectwa broni, ust. 1 pkt 1, 2 i 6, oraz z wyłączeniem osób, o których mowa w art. 39 posiadanie broni przez członków misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, ust. 1 i w art. 40 posiadanie broni w celach ochrony misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, członków delegacji.
1. Przewożenie broni i amunicji środkami transportu publicznego, z zastrzeżeniem ust. 2, jest dopuszczalne przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, pod warunkiem że broń i amunicja są zabezpieczone w sposób uniemożliwiający powstanie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.
2. Przewożenie broni i amunicji w kabinach pasażerskich statków powietrznych przez osoby inne niż specjalnie do tego upoważnione na podstawie odrębnych przepisów jest zakazane.
3. Minister właściwy do spraw transportu oraz minister właściwy do spraw wewnętrznych określą, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i warunki
przewożenia broni i amunicji środkami transportu publicznego, w sposób uniemożliwiający powstanie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.
 

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

W skrócie:

W nowym rozporządzeniu - http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2014/1224

zniknęło rozgraniczenie pomiędzy noszeniem (broń załadowana, magazynek podpięty do broni, gotowa do strzału), a przenoszeniem (rozładowana bez podpiętego magazynka, pusty magazynek i komora nabojowa). Teraz zdefiniowane jest tylko noszenie nie odnoszące się do kwestii załadowania broni - par.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

O każdym przegranym meczu piłkarzy rozpisuje się kto może. A jak trafi się wygrać to w ogóle święto narodowe.

 

A że mamy np. wicemistrza świata (mistrza sprzed dwóch lat) w strzelaniu z broni czarnoprochowej, to taka popierdółka nie warta uwagi...

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/sport-radio-zachod/damian-cal-wicemistrzem-swiata/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T tak jak ze sportami walki. Bedac mistrzem swiata nie w boksie czy jakims MMA, trudno na chleb zarobic.

Dzisiaj z kolega przeprowadzilismy sonbie trening bezstrzalowy oraz cwiczenie wymiany magazynka. Alez mam tu sporo do poprawienia ale niestety... strzelanie juz jutro. Uwazam jednak, ze od urwania tych 2s wazniejsze na moim poziomie jest to bym czegos totalnie nie spadtolil


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O każdym przegranym meczu piłkarzy rozpisuje się kto może. A jak trafi się wygrać to w ogóle święto narodowe.

 

A że mamy np. wicemistrza świata (mistrza sprzed dwóch lat) w strzelaniu z broni czarnoprochowej, to taka popierdółka nie warta uwagi...

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/sport-radio-zachod/damian-cal-wicemistrzem-swiata/

Wiemy  ,wiemy  o tym tam chyba jest  ich  wiecej w  klubie .

Nawet  sa  w  Polsce  piekne prywatne kolekcje    broni  czarnoprochowej.

Kiedys duzo  sie  o  tym pisalo  na  Iweb.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez sie dzisiaj nie popisalem, spapralem sprawe na calej linii. Myslalem, ze mam jeszcze duzo czasu i... jedna kula poszla po gwizdku (-7) pkt oraz jedna pozostala w magazynku. Ale lipa. A na ta konkurencje najbardziej liczylem. Moja wina, choc mam tez zal do przelozonych, ze nie pozwolili mi pocwiczyc gdzies na strzelnicy z instruktorem. Druga konkurencje nie zwiazana ze strzelaniem, wiem dokladnie czemu ale to juz inna bajka. Jutro czeka mnie przyjecie interesanta a po jutrze test z wiedzy. Na dobre miejsce szanse spalilem dzisiaj. Potraktuje to wiec jako bezstresowa zabawe. W ramach godzin sluzbowych.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, post omylkowy, nie umiem usuwać.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niema tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Odwiedzilem w Silezji w Katowicach salon Rolexa. Po raz pierwszy w zyciu widzialem te cuda na zywo. W pobliskim aparcie widzialem.tez moje mazenie, navitimera, na szczescie puki co nie moje zmartwienie ktory ladniejszy. Gosc z Rolexa zobaczyl mojego Circle, milo z jego strony, ze obejrzal, stwierdzil, ze pierwszy raz widzi go na zywo i widac spodobal mu sie. Ale te submarinery co je widzialem, O Matko i corko! nawet chcial dac ,,pomacac" ale nie odwazylem.sie. Szacunek dla niego za propozycje i ze nie bal sie, ze pojde w dluga z zegarkiem o wartosci samochodu. Grzecznie odmowilem nie majac odwagi.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki.

Chłopience marzenie.

Po latach stwierdzilem że za duży- do otwierania paczek i listów za duży.

Stwierdziłem że potrzebuję czegoś mniejszego (pojawił się CRKT van hoy) do listów i czegoś większego dla "psyche".

Jak pojawi się jakaś "ekstra premia" to - katana + zbroja samuraja.

 

Broń strzelacka?

Jak będzie potrzeba to kupię.

Moje młodzieńcze zainteresownia i zamiłowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armata normalnie i do tego z "systemem kierowania ogniem" ( prawie jak w czołgu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zestresowalem na zawodach, ze dwie kule mi zostaly, zabraklo czasu. A dzis bez stresu na strzelaniu, ktore kolega prowadzil i jaki efekt? Az trudno mi uwierzyc jak dobrze mi poszlo.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

 

@cook

A kalach do tego bagnetu gdzie?  :)

 

A to moj Colt Anaconda 44magnum:

coltanaconda44mag_1.jpg
 

coltanaconda44mag_2.jpg
 

coltanaconda44mag_3.jpg

 

ObynRg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak rewolwer wygląda bardziej męsko niż zwykły pistolet.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.