Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Adi napisał(-a):


Jak to co ten? Myślę że wielu z Twoich kolegów z pracy nie powinno mieć ułatwionego dostępu do broni. Chociaż po pracy :)

I nie personalnie, oczywiście poza panem, który jest głównym szefem. Ale szkoliłem się z grupą policjantów i szukałem zawsze bezpiecznego miejsca jak trzymali broń w rękach ;)

Nie czytałem całości więc nie znam kontekstu.

Niestety Policja jak ja zaczynałem przygodę z bronią miała tzw 2x16, później zwiększone do 2x32.

Za czasów PiS zwiększono im przydział amunicji, ale nie pytałem dokładnie o ile.

Także zwykły "krawężnik" nie ma praktycznie obycia z bronią. Chyba, że jest pasjonatem i przewala część pensji na strzelnicy.

To przykre, ale niestety tak jest.

Ja potrafiłem wywalić policyjny 10 letni przydział na jednym treningu, a strzelam nadal jak d*pa ;) (broń krótka).


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o dwie sprawy. Policjanci mają I oczywiście powinni mieć stały kontakt z bronią. Niestety problem jest taki, że być może teraz jest lepiej, ale do niedawna strzelali bardzo mało. Stąd pierwszy problem czyli nie zbyt wysoki poziom umiejętności przeciętnego policjanta, zapewne z wyjątkami. Drugi problem jaki z tego wynika to obycie z bronią, które było i jest żadne. Jak znają to tylko egzemplarz i model, który sami użytkują, kontakt z jakąkolwiek inną bronią był ograniczony niemal do zera a nawyki były takie, że czasami naprawdę warto było się chować kiedy grupa policjantów miała do czynienia z różną bronią, szczególnie długą.  Na naszej strzelnicy jak im czasami wynajmujemy (AT podobni) to potem ślady po kulach są w takich miejscach że ręce, uszy i wszystko inne - po prostu opadają.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adi napisał(-a):

Tu chodzi o dwie sprawy. Policjanci mają I oczywiście powinni mieć stały kontakt z bronią. Niestety problem jest taki, że być może teraz jest lepiej, ale do niedawna strzelali bardzo mało. Stąd pierwszy problem czyli nie zbyt wysoki poziom umiejętności przeciętnego policjanta, zapewne z wyjątkami. Drugi problem jaki z tego wynika to obycie z bronią, które było i jest żadne. Jak znają to tylko egzemplarz i model, który sami użytkują, kontakt z jakąkolwiek inną bronią był ograniczony niemal do zera a nawyki były takie, że czasami naprawdę warto było się chować kiedy grupa policjantów miała do czynienia z różną bronią, szczególnie długą.  Na naszej strzelnicy jak im czasami wynajmujemy (AT podobni) to potem ślady po kulach są w takich miejscach że ręce, uszy i wszystko inne - po prostu opadają.

Jeżeli robią takie numery, to prawdopodobnie wchodzą nawiani.

Z tego co ja wiem, formacje AT mają spory przydział.

Ale muszę dopytać.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślę że aż tak to nie jest, że nawiani ale to, że akurat oni nie mają problemu z amunicją to właśnie widzimy po każdym skorzystaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi napisał(-a):

 

 

Stary, nie chodzi mi o udowadnianie racji. Mieszkam na osiedlu, które ma nazwę "Policjant". Łatwo się domyślić czemu. Chłopaki , sąsiedzi - potwierdzają jedno, to samo co napisałeś Ty,  góra 2 treningi rocznie i amunicji tyle wystrzelali przez całą służbę (dziś to emeryci) ,że ja jak z żona na strzelnice jadę to chyba jednorazowo posyłamy w tarcze więcej. Kolega z wojewódzkiej z wysokim stopniem twierdził, ze może częściej.  Ale nie korzystał. 

Bo wiesz, strzelanie w tej formacji wbrew pozorom nie jest tak istotne. Pomijając całą patologie z miernikami i wymyślaniem nikomu niepotrzebnej roboty, bardziej istotne jest, by taki sprawca przemocy domowej, ale takiej prawdziwej a nie taktyczno rozwodowej, spotykając grubą babę w dochodzeniowce podczas rozliczania, wiedział, że w areszcie robią mu z d...y jesień średniowiecza a potem stanie się bezdomnym. To tak lekko przerysowując.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Bo wiesz, strzelanie w tej formacji wbrew pozorom nie jest tak istotne.

 

Jeśli otrzymują broń to jest bardzo istotne... niezależnie od formacji.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi napisał(-a):

 

 

Stary, nie chodzi mi o udowadnianie racji. Mieszkam na osiedlu, które ma nazwę "Policjant". Łatwo się domyślić czemu. Chłopaki , sąsiedzi - potwierdzają jedno, to samo co napisałeś Ty,  góra 2 treningi rocznie i amunicji tyle wystrzelali przez całą służbę (dziś to emeryci) ,że ja jak z żona na strzelnice jadę to chyba jednorazowo posyłamy w tarcze więcej. Kolega z wojewódzkiej z wysokim stopniem twierdził, ze może częściej.  Ale nie korzystał. 

Teraz jest Przeginia w drugą stronę, jak wojna za bramą. Z deka to przerażające, ale ganiają nas na zajęcia WF co wtorek, już pomijam patologiczna kwestie jak sobie teraz robotę zorganizować by to zagrało, się obejrzeli, że tak powiem na ostatnią chwilę, jakby wręcz coś więcej niż my wiedzieli. Ale dobra. Ze strzelaniem też się obudzili. Teraz prawie co miesiąc (nie co miesiąc ale prawie) muszę wysłać na tydzień jedną ze swoich koleżanek na tydzień na strzelnicę, gdzie w tym czasie inni się wkurzają, że dostają jej robotę. A durna baba z wojewódzkiej później przyjedzie i powie, że ta koleżanka nie robi wizyt do niebieskich kart bo akurat w czasie gdy ona szkoli policjantów wypadają. Jak nie w jedną to druga stronę. 

Myślałem, że byłeś świadkiem jakich skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań policjantów na strzelnicy, bo to, że walą do tarczy a dziewica zostaje to tam nie specjalnie nie dziwi. No, że noszą magazynki podpięte do broni na strzelnicy, to mnie lekko razi, aż im uwagę zwracam, ale tak to zwyczajnie by być w tym dobrym, trzeba to lubić i to tylko tyle.

1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Jeśli otrzymują broń to jest bardzo istotne... niezależnie od formacji.

No nie, mieć na stanie a nosić na co dzień, to jest różnica. Wiesz, do wielu innych kwestii można podejść na zasadzie, że jest istotna, albo najistotniejsza. Ale w takiej sytuacji uwierz mi, że doby by nie starczyło na zrobienie wszystkiego. Gdzieś tam wyżej każdy odpowiada za jakąś skrajnie wąską działkę, i każdy uważa, że to właśnie ona jest najważniejsza. Gdyby wszyscy robili dokładnie tak jak mówią wytyczne i temu podobne, to nazwali by to strajkiem włoskim. Uważam, że najistotniejsze to by sprawy z bronią ogarniali ci, ci na codzien noszą ją przy sobie. Za biurkiem niema takiej potrzeby, na co obciążać biodra i stawy u schorowanego pana w średnim wieku.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem kontakt z chłopakami z Policji, którzy kumali temat ale to takie broniowe oszołomy jak ja😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała odmiana od papierów i systemów

 

 

Czas jednak wrócić do katorgi tworzenia grafiku na marzec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos broni i polskiej policji:

https://wydarzenia.interia.pl/wielkopolskie/news-policjanci-17-razy-strzelili-do-bezbronnego-trafili-piec-raz,nId,6623426

 

I to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie państwo takie służby. Strzelają do bezbronnego i pałują kobiety na demonstracjach.Nie odróżniają granatnika od głośnika, ale jak ofiarnie ochraniają "Naczelnika Państwa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niezle jak na ponad 100 letni pistolet…

8462A480-42CB-4D5A-818A-B23BBB0CDC35.jpeg

E1843F0B-E5A7-401F-AEAB-5FCB609359A8.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Robnyc napisał(-a):

Calkiem niezle jak na ponad 100 letni pistolet…

8462A480-42CB-4D5A-818A-B23BBB0CDC35.jpeg

E1843F0B-E5A7-401F-AEAB-5FCB609359A8.jpeg

odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 yards czyli 9,14 metra 

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie a najlepiej z doświadczeń - jak jest trwałość CZ 75 B. Zamierzam sporo postrzelać z mojego egzemplarza i tak się zastanawiam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej CZ wystrzelałem ok 2k i jak dotąd nic się nie stało.

Teraz, Robnyc napisał(-a):

10 yards czyli 9,14 metra 

Spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rethel napisał(-a):

Jak myślicie a najlepiej z doświadczeń - jak jest trwałość CZ 75 B. Zamierzam sporo postrzelać z mojego egzemplarza i tak się zastanawiam ;).

 

Zależy jak zdefiniujesz "trwałość" i co masz na myśli poprzez "sporo postrzelać" ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem upgrade z mojego starego LCP na Kahr P380

7E89A141-5434-4795-A33E-C3390ADF69CF.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dodge66Czy wytrzyma powiedzmy z 50 000 strzałów :)

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Rethel napisał(-a):

@dodge66Czy wytrzyma powiedzmy z 50 000 strzałów :)

 

Zdecydowanie, ale oczywiście po drodze będzie trzeba będzie wymienić niektóre części np. sprężyny czy piny ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2023 o 20:38, Robnyc napisał(-a):

Dzisiaj zrobilem upgrade z mojego starego LCP na Kahr P380

7E89A141-5434-4795-A33E-C3390ADF69CF.jpeg

Egzystujesz na Florydzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tak


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.