Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Można przymknąć oko, ale nie na takie buble.

 

Zdecydowanie!


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że beretta jest złym pistoletem. Pisałem, że jest przereklamowana i nie jest warta swojej ceny. Jest to świetna broń, ale są lepsze marki w mniejszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, goral_ napisał(-a):

Nie pisałem, że beretta jest złym pistoletem. Pisałem, że jest przereklamowana i nie jest warta swojej ceny. Jest to świetna broń, ale są lepsze marki w mniejszej cenie.

 

Wszystko zależy od wymagań i przeznaczenia broni :D Zresztą ostatnie podwyżki mocno namieszały na naszym rynku... :( 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile przebiegu w dziesiątkach tysięcy ma ta Beretta że tak wygląda?

 

jprdl. Zerkne jak to u mnie wygląda dla porównania lufa u mnie i wrzece fotke.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jakubos napisał(-a):

ile przebiegu w dziesiątkach tysięcy ma ta Beretta że tak wygląda?

 

Ta ze śladami obróbki w lufie ma kilkadziesiąt sztuk przelotu, egzemplarz z łuszczącym się przewodem lufy ma niespełna 500 sztuk przebiegu, natomiast bruniton odpada z nowiutkiego, nieużywanego egzemplarza.

Poniżej również nowa i nieużywana lufa M9 produkcji USA z 2021 roku:

 

D69Ecwg.jpg

 

2bUgAE3.jpg

 

ubG00Qp.jpg

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd za taką robotę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lufa w HK po cirka dwudziestu tysiącach 

 

DSC01171.thumb.JPG.78f6226a89037aacea2cd077cf674138.JPG

 

jest gładka jak pupa niemowlaka.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jakubos

Na oko u mnie wygląda tak samo, bez powiększenia można przeoczyć, ale za pomocą lupy/okularów zegarmistrzowskich już tak.

Ja jednak wyrażam nadzieję, że co niemiecka robota to niemiecka ;)

Z ciekawości spytam Jaki model?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, kolejne podejscie,  maksymalne makro i ostre światło.

 

Te paprochy to od filcowego przecieraka.

DSC01170.JPG

 

wszędzie wygląda tak samo, tzn nie ma nierówności tylko na całej długości lufa wygląda tak samo.

Model SFP9

DSC01189.JPG

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze są delikatne wżery, ale to światło może mylić - jest zbyt mocne. Po za tym nie jestem rusznikarzem i mogę bredzić.

Ja się absolutnie niczego nie czepiam, wlaśnie zrobiłem zdjęcie swojej, ale nie czyściłem :)

 

20220523_214910.jpg

20220523_214905.jpg

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te piny itd to kwestia estetyczna i faktycznie razi. Biorę poprawke na to, że to forum zegarkowe i czepialstwo o mikroskopijny paproch jest na porządku dziennym.

 

dobra, ale tak na serio, czy ma taka słaba obróbka wpływ na cokolwiek? Celność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, jakubos napisał(-a):

 

Te piny itd to kwestia estetyczna i faktycznie razi. Biorę poprawke na to, że to forum zegarkowe i czepialstwo o mikroskopijny paproch jest na porządku dziennym.

 

dobra, ale tak na serio, czy ma taka słaba obróbka wpływ na cokolwiek? Celność? 

Chodzi Ci o jakość bruzd i pól lufy? Jeśli tak to oczywiście, bo nadają rotacyjny ruch kuli, którzy przekłada się na balistykę pocisku. Ale to tylko teoria, którą znają wszyscy. Sądzę, że duże szczeliny przy takim ciśnieniu jakie panuje w lufie podczas wystrzału mogą zaburzać lot. Ale nie jestem specjalistą, strzelam hobbystycznie i info czerpię od operatorów z książek oraz sieci.

Musiałem wyedytować bo popełniłem błąd;l

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na celność raczej niewielka. To nie karabin wyborowy. Bardziej odczuwa się luzy w ryglowaniu lufy. Kiedyś reanimowałem  P38 z rdzą w lufie. po zabiegach miał lepsze skupienie niż nowy TT.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, goral_ napisał(-a):

Wpływ na celność raczej niewielka. To nie karabin wyborowy. Bardziej odczuwa się luzy w ryglowaniu lufy. Kiedyś reanimowałem  P38 z rdzą w lufie. po zabiegach miał lepsze skupienie niż nowy TT.

Masz rację, pamiętam jak jeden z operatorów powiedział, że strzelanie bojowe z krótkiej to bardzo krótki dystans.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Cirka 5m.

Mówił 7 :P Kto da więcej?

Na innym szkoleniu dowiedziałem się, że większosc odnotowanych zabójstw w stanach z broni krótkiej przebiegło na dystansie ok. 1m. ciężko spudłować :D

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy berettach 92 najważniejsze, żeby w zęby z zamka nie oberwać. 

Jak popatrzyłem na zdjęcia, to na moje niewprawne oko - będzie strzelać, celność pistoletowa również zachowaną, ale cholernie głupie uczucie gdy kupuję się "hamerykanski " pistolet (wszak z hamerykanskiej fabryki gdzie najwyższe standardy, największy know-how, najlepsze maszyny i inżynierowie) za grubą kasę, a elementy wyglądają ja surówka maszynowa z prywatnej fabryki części ciągnikowych ursusa u Kowalskiego z Dziadowa Wielkiego... 

Coś tu nie pykło. 

Niby wszystko ok, strzela, zamek się cofa, nic się nie zacina,  jest znaczek i nazwa na zamku, jest muszka, jest szczerbinka, ale ... miałem kilka razy w ręku Norinko 9x19 "chinajegomać" (Nie pamiętam modelu) i znacznie lepiej się prezentowało... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto popróbować różnej broni /z grupy spełniającej potrzeby/ i kupić taki, który "kliknie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jakubos napisał(-a):

moja lufa w HK po cirka dwudziestu tysiącach 

jest gładka jak pupa niemowlaka.

 

I tak powinien wyglądać przewód lufy - lustro! Reszta śladów to prawdopodobnie tylko syf ;)

 

12 godzin temu, jakubos napisał(-a):

Te piny itd to kwestia estetyczna i faktycznie razi. Biorę poprawke na to, że to forum zegarkowe i czepialstwo o mikroskopijny paproch jest na porządku dziennym.

dobra, ale tak na serio, czy ma taka słaba obróbka wpływ na cokolwiek? Celność? 

 

Jak wspomniałem wcześniej, brzydko zabite piny i niestaranne wykończenie wnętrza zamka to kwestia estetyczna i raczej nie ma znacznego wpływu na działanie broni (poza brakiem płynności, gromadzącym się syfem itd). Niemniej nie powinno mieć to miejsca w tym przedziale cenowym. Natomiast odpadająca powłoka ochronna prowadzi do korozji - poniżej egzemplarz z ostatniej dostawy HoG, który nie jedno już widział, ale po zdarciu brunitonu zaczął się utleniać: https://desantarms.pl/pistolet-beretta-mod-92fs-kal-9x19mm-p-874.html

 

Foto

 

11 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Wpływ na celność raczej niewielka. To nie karabin wyborowy. Bardziej odczuwa się luzy w ryglowaniu lufy. Kiedyś reanimowałem  P38 z rdzą w lufie. po zabiegach miał lepsze skupienie niż nowy TT.

 

Łuszczący się chrom we wnętrzu lufy wpływa na celność i skupienie, szczególnie, że zniszczenia postępują wraz z rosnącym przelotem. Do tego dochodzi problem z wyczyszczeniem takiej lufy... Oczywiście pistolet nadal będzie strzelał do przodu, pytanie tylko czy tam, gdzie tego chcemy :D 

 

12 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Cirka 5m.

12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Mówił 7 :P Kto da więcej? Na innym szkoleniu dowiedziałem się, że większosc odnotowanych zabójstw w stanach z broni krótkiej przebiegło na dystansie ok. 1m. ciężko spudłować :D

 

Jeden będzie strzelał na 5m, drugi na 7m, a trzeci startuje w zawodach na 25m czy 50m :) Nie ma reguły - wszystko zależy od przeznaczenia broni.

 

3 godziny temu, zadra napisał(-a):

przy berettach 92 najważniejsze, żeby w zęby z zamka nie oberwać.

 

Nawet w przypadku pęknięcia zamka nie ma takiej opcji w 92FS, gdzie dodane zostało kolejne zabezpieczenie:

 

RyXCeYD.jpeg

 

vNXVBaX.jpg

 

3 godziny temu, zadra napisał(-a):

... miałem kilka razy w ręku Norinko 9x19 "chinajegomać" (Nie pamiętam modelu) i znacznie lepiej się prezentowało...

 

Na rynku europejskim pojawiały się różne rzuty Norinco (różne modele o różnej jakości wykonania) i tak niestarannie wykonana Beretta to pikuś, przy niektórych egzemplarzach od "chinajegomać" ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

rynku europejskim pojawiały się różne rzuty Norinco (różne modele o różnej jakości wykonania) i tak niestarannie wykonana Beretta to pikuś

Nie,  o okej, czyli :

norinko jest blee,  natomiast bereta nie jest blee..

 

Coś mi jednak podpowiada (wnioski po zdjęciach i wpisach) że ta bereta co nie jest blee to jest i tak blee.. 

Generalnie mam to w nosie, bo nie kupuję a tylko interesuję się odrobinkę tematami strzeleckimi,  ale w związku z tym, że za 1/2 ceny beretki można kupić cz75, albo trochę taniej wspomniane norinko (np nz85) i w tych dwu przypadkach jest duże prawdopodobieństwo iż stan fabryczny będzie lepszy (Oczywiście norinko chinajegomać może być równie słabe jak beretta) to zapytać należy za co płacisz kupując berettę. 

 

Jest jeden kolega tu na forum, który kupił UAZ'a - chrupki, ale nie zapłacił za niego jak za pełnowatrościowego jeepa tylko dużo taniej a miał świadomość co kupuje. 

 

Kupując berettę myślisz, że kupujesz światową jakość, płacisz dużo więcej a okazuje się, że aby było jak trzeba to musisz wymienić prócz szkieletu całą oprawę mechaniczną z lufą na wcześniej kontrolowane elementy, żeby być zadowolonym z zakupu..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

Nie,  o okej, czyli :

norinko jest blee,  natomiast bereta nie jest blee..

Coś mi jednak podpowiada (wnioski po zdjęciach i wpisach) że ta bereta co nie jest blee to jest i tak blee..

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś i chyba nie oglądałeś wielu egzemplarzy Norinco :D

 

Beretta produkcji USA w ostatnich latach miała bardzo dużo wpadek jakościowych, co nie oznacza, że cała marka czy cała rodzina 92 jest "ble". Równocześnie na rynku można dostać egzemplarze wyprodukowane we Włoszech, które są precyzyjnie wykończone i wolne od wad. Niestety wpadki zdarzają się wszystkim- Glock, SIG, CZ, HK, Kimber, Colt itd. - wszystkie marki miały mniejsze lub większe problemy z kontrolą jakości i nie tylko...

 

W przypadku Norinco to nie są wpadki, a norma - bardzo mała powtarzalność produkcji powoduje, że każda partia (niezależnie od modelu jaki skopiowali), jaka pojawia się na naszym rynku potrafi być różnej jakości - najczęściej z mocnymi śladami obróbki, ostrymi krawędziami - no wyciosana. Jednocześnie muszę przyznać, że każda lufa Norinco jaką widziałem miała idealne lustro. Niska cena częściowo usprawiedliwia taki produkt, czego nie można powiedzieć w przypadku znacznie droższej Beretty.

 

Dobrą alternatywą dla chińskiego Norinco jest filipińska RIA - np. ich podstawowa 1911 jest nawet tańsza i stosunkowo lepiej wykonana.

 

1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

Generalnie mam to w nosie, bo nie kupuję a tylko interesuję się odrobinkę tematami strzeleckimi,  ale w związku z tym, że za 1/2 ceny beretki można kupić cz75, albo trochę taniej wspomniane norinko (np nz85) i w tych dwu przypadkach jest duże prawdopodobieństwo iż stan fabryczny będzie lepszy (Oczywiście norinko chinajegomać może być równie słabe jak beretta) to zapytać należy za co płacisz kupując berettę.

 

Obecnie różnica w cenie między np. CZ 75B Omega i Berettą M9 (USA) jest niewielka - kilkadziesiąt PLN.

 

Broń jest trochę jak zegarki - bardzo trudno jest racjonalnie usprawiedliwić kupno broni za 10k, podczas gdy coś za 1k też strzela do przodu i również trafia w tarcze.... Bo tu chodzi o coś więcej, niż tylko strzelanie do przodu i trafianie w tarcze :D Inaczej każdy brałby Tare TM9 albo HI-POINTa C9 za 900zł ;)

 

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Obecnie różnica w cenie

szybki resercz w necie wskazuje, że beretta jest ok 40% droższa od CZ w tym samym kalibrze(B: ok 4500/ CZ ok 2600), choć z Twoich linków wynika że faktycznie różnica jest niewielka ale z dostępnością beretty kiepsko (brak); nie wnikam dlaczego tak jest, choć mam swoje podejrzenia.

 

Odniosłem się do norinko nie dlatego, żeby chwalić jakość a raczej, żeby wskazać iż beretta USA obniżyła swoją do chińskiego poziomu.

 

Ot takie moje zdanie po obejrzeniu zdjęć..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zadra napisał(-a):

szybki resercz w necie wskazuje, że beretta jest ok 40% droższa od CZ w tym samym kalibrze(B: ok 4500/ CZ ok 2600), choć z Twoich linków wynika że faktycznie różnica jest niewielka ale z dostępnością beretty kiepsko (brak); nie wnikam dlaczego

 

Może patrzysz na stare ceny CZ. Niedawno była znaczna podwyżka - średnio o 1tys niezależnie od modelu. Jeszcze kilka miesięcy temu np. CZ 75B kosztowała około 2.8tys, teraz niecałe 3.8tys. CZ P-10C kosztowała niespełna 2tys, a obecnie jej ceny podskoczyły do niemal 3tys... Beretta "Made in Italy" zawsze była droższa od identycznych modeli produkowanych w USA o około 800zł.

 

17 minut temu, zadra napisał(-a):

Odniosłem się do norinko nie dlatego, żeby chwalić jakość a raczej, żeby wskazać iż beretta USA obniżyła swoją do chińskiego poziomu.

 

Nie ma wątpliwości, że jakość została obniżona - przynajmniej ostatnie partie 😕


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy armia USA ogłosiła konkurs na przepisowy pistolet B wygrała tylko dlatego, że CZ pochodziła z demoludów.

Za 1500 można kupić skorpiona w kalibrze 7,65. Też fajna zabawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, goral_ napisał(-a):

Kiedy armia USA ogłosiła konkurs na przepisowy pistolet B wygrała tylko dlatego, że CZ pochodziła z demoludów.

Za 1500 można kupić skorpiona w kalibrze 7,65. Też fajna zabawa...

 

Z tego co wiem CZ nie brała udziału w konkursach, a same przetargi to głębsza sprawa, szczególnie XM10 ;) 

 

1jpIADl.jpg

 

https://www.thedrive.com/the-war-zone/32663/hot-dog-gun-shows-how-someone-really-felt-about-the-armys-failed-xm10-pistol-competition


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.