Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Ładniutka :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutka :)

 i dobre parametry

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż została mi ostatnia promesa i zdecydowałem, że przy zrównoważonym stanie krótka/długa jednak pójdę w krótką. Pojawił się dylemat

Berreta 92x Performance, a może Sig Sauer P226 LDC Tacops Silver , nie strzelałem z nich, tylko mierzyłem Berettę. Będą służyły jako dopełnienie i ozdoba.

A co Wy byście wybrali?

 

 

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sig Sauer p226 x Five 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Jako iż została mi ostatnia promesa i zdecydowałem, że przy zrównoważonym stanie krótka/długa jednak pójdę w krótką. Pojawił się dylemat

Berreta 92x Performance, a może Sig Sauer P226 LDC Tacops Silver , nie strzelałem z nich, tylko mierzyłem Berettę. Będą służyły jako dopełnienie i ozdoba.

A co Wy byście wybrali?

 

Gdybyś zdecydował się na 92X to dokładnie obejrzyj przewód lufy - ostania partia produkcji Galltain, która dotarła do PL, miała sporo wpadek 😕 Zresztą nie tylko 92X, ale również 92FS i M9.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

 

Gdybyś zdecydował się na 92X to dokładnie obejrzyj przewód lufy - ostania partia produkcji Galltain, która dotarła do PL, miała sporo wpadek 😕 Zresztą nie tylko 92X, ale również 92FS i M9.

Beretta podoba mi się i nie ukrywam, że chciałbym ją mieć. Tego Siga w sumie też, ale ciągnie mnie do Włoch.

Zaniepokoiłeś mnie, będę musiał rozebrać broń i się zastanawiam jak ja mam przewód ocenić? Na szkiełko i oko?

Czego dotyczyły wpadki? Dokładności obróbki? Jakieś krzywizny występujące, anomalie?

Właśnie rozłożyłem swojego H&K i patrzę w tą lufę i... Czego ja mam się doszukiwać ?

Dlatego dzięki za podpowiedź, ale proszę o więcej info w miarę możliwości. Bo sprzedawca, choć się lubimy to pewnie, będzie klepać swoje...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Jako iż została mi ostatnia promesa i zdecydowałem, że przy zrównoważonym stanie krótka/długa jednak pójdę w krótką. Pojawił się dylemat

Berreta 92x Performance, a może Sig Sauer P226 LDC Tacops Silver , nie strzelałem z nich, tylko mierzyłem Berettę. Będą służyły jako dopełnienie i ozdoba.

A co Wy byście wybrali?

 

 

Kup rewolwer. 

Taki bez sensu. 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Sig Sauer p226 x Five 😁 

Z x FIVE to SM ale 15k.

8 godzin temu, goral_ napisał(-a):

CZ 75

 

"szadołka" jedynie dualtone, ale nastrzelałem się nią i CeZetki juz mi trochę się opatrzyły i pewnie 09tkę będę puszczał za jakiś czas. 

4 godziny temu, jakubos napisał(-a):

Kup rewolwer. 

Taki bez sensu. 

Rewolwery to kompletnie nie mój film.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sig jest fajny , dobre spluwy. Ja szykuje się do kupna P320 nitron full size.
A dziś kolejna porcja strzelania.

90042e0cf796ca30713659c519b84fcf.jpg

d1200d053872f0a38cf69e820ccf98a6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Z x FIVE to SM ale 15k.

 

Ja kupiłem z promocji poniżej 10k😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Sig jest fajny , dobre spluwy. Ja szykuje się do kupna P320 nitron full size.
A dziś kolejna porcja strzelania.

90042e0cf796ca30713659c519b84fcf.jpg


 

Widzę Walthera, ostatnio miałem sen jak gość mnie gonił z Q 5 Match :)

@loco50

Dostałeś supermatch poniżej 10? Kiedy?:)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gehaazi napisał(-a):

https://www.fkbrno.com   taki inny

Nieeee. Powoli dostaję alergię na pepików ;) chociaż kupuję tylko S&B jak są... Bo do 308 WIN musiałem dokupić jakis noname


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

 

@loco50

Dostałeś supermatch poniżej 10? Kiedy?:)

To nie jest SM tylko Classic. Lipiec 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

To nie jest SM tylko Classic. Lipiec 2020

Aaa wówczas to jeszcze ceny były normalne i można było coś kupić, zamówić i sprzedawca był milszy i skłonniejszy do upustu. A teraz udaje, że jest 100 chętnych na tą sztukę. Pogięło ich z cenami, ale fakt jest taki, że problem z dostępnością chyba bije po wszystkich.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jak kupowałem on normalnie kosztował 12 z hakiem, ale w zaprzyjaźnionym sklepie Szuster robił open day Siga i jak kupiłeś w ciągu tygodnia jakąś klamkę to było 20% off. I tak pyknąłem za 9900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Beretta podoba mi się i nie ukrywam, że chciałbym ją mieć. Tego Siga w sumie też, ale ciągnie mnie do Włoch.

Zaniepokoiłeś mnie, będę musiał rozebrać broń i się zastanawiam jak ja mam przewód ocenić? Na szkiełko i oko?

Czego dotyczyły wpadki? Dokładności obróbki? Jakieś krzywizny występujące, anomalie?

Właśnie rozłożyłem swojego H&K i patrzę w tą lufę i... Czego ja mam się doszukiwać ?

Dlatego dzięki za podpowiedź, ale proszę o więcej info w miarę możliwości. Bo sprzedawca, choć się lubimy to pewnie, będzie klepać swoje...

 

Problem z QC broni wychodzącej z nowej fabryki Beretty jest dosyć znany, problemy pojawiły się w momencie przeniesienia produkcji do Gallatin. Jest mnóstwo tematów na zagranicznych forach, redditcie, u "beżowych" czy nawet na forum braterstwa. Najczęściej przewód lufy ma wyraźne ślady obróbki, zadziory oraz łuszczące się chromowanie. Do tego odpadający bruniton i wady czysto wizualne jak brzydkie "stake'owanie" pinów czy niestaranne wykończenie wnętrza zamka.

 

Z tego co zauważyłem, problem nie dotyczy produkcji włoskiej :)

 

92x-1.png

92x-4.png

92x-3.png

92x-2.png

 

TmmVNBM.jpeg

m9OYxch.jpeg

3HgQXJI.jpeg

Mvw2QVE.jpeg

b767gX0.jpeg

OJtPmO8.jpeg

 

To nie olej ani smar, to schodzący bruniton:

 

LhRw6dF.jpg

AkODkXV.jpg

4Et9g7x.jpg

ddv2CVa.jpg

J11AdOV.jpg

uzIHTL4.jpg

OtXrCMb.jpg

dYKwsvU.jpg

NIBExh5.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

Problem z QC broni wychodzącej z nowej fabryki Beretty jest dosyć znany, problemy pojawiły się w momencie przeniesienia produkcji do Gallatin. Jest mnóstwo tematów na zagranicznych forach, redditcie, u "beżowych" czy nawet na forum braterstwa. Najczęściej przewód lufy ma wyraźne ślady obróbki, zadziory oraz łuszczące się chromowanie. Do tego odpadający bruniton i wady czysto wizualne jak brzydkie "stake'owanie" pinów czy niestaranne wykończenie wnętrza zamka.

 

Z tego co zauważyłem, problem nie dotyczy produkcji włoskiej :)

 

92x-1.png

92x-4.png

92x-3.png

92x-2.png

 

TmmVNBM.jpeg

m9OYxch.jpeg

3HgQXJI.jpeg

Mvw2QVE.jpeg

b767gX0.jpeg

OJtPmO8.jpeg

 

To nie olej ani smar, to schodzący bruniton:

 

LhRw6dF.jpg

AkODkXV.jpg

4Et9g7x.jpg

ddv2CVa.jpg

J11AdOV.jpg

uzIHTL4.jpg

OtXrCMb.jpg

dYKwsvU.jpg

NIBExh5.jpg

Ja pierdo... dokładnośc obróbki jak przy produkcji T 34.

Serdecznie dziękuję, za tak fachową i obszerną odpowiedź. Niech Bóg Ci wynagrodzi, najlepiej w dolarach.

Jeżeli będzie okazja to stawiam kolejkę!

Szczerze, to mnie skutecznie zniechęciłeś, już nie do samej produkcji spoza macierzystego zakładu, ale ogólnie do Beretty.

Co to kuśwa ma być? To wykończenie brunitonem... Żenada.

Jeszcze raz dziękuję!

 

21 minut temu, goral_ napisał(-a):

92 jest przereklamowana.

Nie w tym problem, produkt jest dosyć kosztowny. Ponadto od takich marek jak Beretta wymaga się jednak zachowania jakości o określonym standardzie. Ja nie ukrywam, być może ze szkodą dla samego siebie, polegałem tylko i wyłącznie na opinii znajomego sprzedawcy i jego wspólnika, kompletnie nie śledząc forów o charakterze militarnym. Jak się okazuje to błąd, bo gdy zachwycony ogólnym wyglądem sprzętu nie usłyszałem ani słowa, że wystąpił jakikolwiek problem w modelu i pokrewnych. Rozumiem, że można to przemilczeć, ale jak ktoś Ci zostawia dziesiątki tysięcy złotych, to tak się nie postępuje. I jeżeli okaże się że jest to syf, a nie usłyszę o tym ani słowa, to jednak zmienię sklep. Bo jednak się przejadę i sprawdzę rzetelność kolegów.   

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goral_ Kino i kontrakty zrobiły swoje, ale to naprawdę udany i niezawodny pistolet :)

 

@Autor1984 Nie zniechęcaj się tak szybko - takie kwiatki występują tylko w broni wyprodukowanej w USA, podczas gdy Beretty wychodzące z włoskiej fabryki utrzymują odpowiedni poziom jakości. Jedynie ich ceny są nieco wyższe. Po prostu trzeba mieć na uwadze, że to tylko przedmioty użytkowe i jak każde narzędzie mogą mieć wady i niedociągnięcia. Podstawą jest dokładne obejrzenie wszystkich elementów broni i wybranie starannie wykonanego egzemplarza. Sam również spaliłem się na nowej produkcji i kilka sztuk poszło do zwrotu, dlatego koniec końców upolowałem włoską 92FS z połowy lat 90'tych.

 

Przy okazji - od bodajże 2013 roku Beretta USA wkłada do 92FS, M9(A1,A2 i A3) spust, bezpiecznik, żerdź i zwalniacz magazynka wykonane z plastiku. Niby nic, ale jednak niesmak pozostaje...

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

@goral_ Kino i kontrakty zrobiły swoje, ale to naprawdę udany i niezawodny pistolet :)

 

@Autor1984 Nie zniechęcaj się tak szybko - takie kwiatki występują tylko w broni wyprodukowanej w USA, podczas gdy Beretty wychodzące z włoskiej fabryki utrzymują odpowiedni poziom jakości. Jedynie ich ceny są nieco wyższe. Po prostu trzeba mieć na uwadze, że to tylko przedmioty użytkowe i jak każde narzędzie mogą mieć wady i niedociągnięcia. Podstawą jest dokładne obejrzenie wszystkich elementów broni i wybranie starannie wykonanego egzemplarza. Sam również spaliłem się na nowej produkcji i kilka sztuk poszło do zwrotu, dlatego koniec końców upolowałem włoską 92FS z połowy lat 90'tych.

 

Przy okazji - od bodajże 2013 roku Beretta USA wkłada do 92FS, M9(A1,A2 i A3) spust, bezpiecznik, żerdź i zwalniacz magazynka wykonane z plastiku. Niby nic, ale jednak niesmak pozostaje...

 

 

Ja to doskonale rozumiem, jak zamawiałem w 2015 Mustanga GT nie spodziewałem się jakości wykonania na wysokim poziomie. To co przyszło do Forda w Łodzi, wyglądało jak samochód składany po 8miu dzwonach. Spasowanie elementów zewnętrznych podejrzewam, aczkolwiek nie miałem okazji jeździć jak w Ładzie Samara. Lakier na tylnym zderzaku przy nadkolu wyglądał tak jakby go Heniek z Marianem po dwóch 0,7 kach nakładali. Tragedia! Środek w miarę, dopóki kierownica nie zaczęła się łuszczyć. Jedyna rzecz, która cieszyła to silnik. I go opchnąłem w lutym tego roku.

Można przymknąć oko, ale nie na takie buble.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.