Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Do skrytego noszenia jest masę pchełek nawet z dwurzędowym magiem. Ja mam XDS 45,ale jako EDC robi XDM 3,8 Compact - idealne moim zdaniem połączenie małego rozmiaru z poręcznością. Ale rozumiem sentyment. 

 

Do tego hornady critical defence 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jakubos napisał(-a):

 

Do tego hornady critical defence 

Zdecydowanie 😁. U mnie jest Critical Duty. Albo GECO Action Extreme. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Wiem, że Kolega żartuje. Zawsze traktowałem go jako SA. Co nie przeszkadza, że jest to celny, choć wymagający długiego treningu pistolet. Szkoda, że obecnie nie do kupienia w dobrym stanie.

16 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Z sentymentem wspominam czaka, jakbym dorwał teraz w dobrym stanie, to miałbym kolekcję zamkniętą :)

 

Niedługo na rynek wypłynie dużo CZAKów z AMW, z tego co wiem Leśny Dziadek będzie miał je w ofercie w Wunderwaffe (nawet są już listy) ;)

 

5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

chciałem zamknąć kolekcję na Berrecie 92X Performance, ale dzięki uprzejmości @dodge66pomysł ten ulotnił się jak kamfora

 

Wtopy zdarzają się każdemu producentowi. Myślę, że nadal warto szukać poprawnie wykonanego egzemplarza 92X - w końcu się trafi! ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Niedługo na rynek wypłynie dużo CZAKów z AMW, z tego co wiem Leśny Dziadek będzie miał je w ofercie w Wunderwaffe (nawet są już listy) ;)

 

 

Wtopy zdarzają się każdemu producentowi. Myślę, że nadal warto szukać poprawnie wykonanego egzemplarza 92X - w końcu się trafi! ;)

Jak Agencja coś puści, to może jakieś magazyny będą "nietykane" ;) , bo na ogłoszeniach często widzę, że model magazynowy, że w szufladzie się kurzy, że minimalne ślady noszenia przez ochronę, i inne tego typu opowieści dziwnej treści...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Odbiór w Nowym Sączu... 600km ode mnie. 2700zł 🤔


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Gdybym chciał iść 'w długą'. 

308 win czy 6.5 creedmore czy bezkompromisowo 338 lapua? 

 

Dystans do 800m.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,5 Creedmore, Wiem bo strzelałem z 308 i pote/teraz 6,5 CR na 800 kolosalna różnica !!!!

 

338 L ok ale drogie strzelanei.. to lepiej coś  z Czwórki- bo efektywniejsze balistycznie...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jakubos napisał(-a):

Panowie. Gdybym chciał iść 'w długą'. 

308 win czy 6.5 creedmore czy bezkompromisowo 338 lapua? 

Ja wziąłem 308 win, ale wg najnowszych badań creedmoor utrzymuje lepszą balistykę. 338 lapua to horrendalny koszt pocisków.

 

Z tego co się dowiedziałem Creedmoor jest mniej podatny na znos względem 308 WIN.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Z tego co się dowiedziałem Creedmoor jest mniej podatny na znos względem 308 WIN.

 A ja to sprawdziłęm :)

(pewnie wiesz WHY ...)

Znasz balistykę 308 i 6,5 CR


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

 A ja to sprawdziłęm :)

(pewnie wiesz WHY ...)

Znasz balistykę 308 i 6,5 CR

No a jak!cg.gif.0edcd8846b1320457b314887573664cf.gif

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pochwalę. Zapisałem się do klubu i przechodzę przygotowanie do patentu. O dziwo największe problemy mam ze skupieniem na tarczy z pistoletu. Karabin i strzelba ok. Trochę mnie to zaskoczyło bo myślałem, że z pistoletu to żaden problem. No nic ćwiczę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Trochę się pochwalę. Zapisałem się do klubu i przechodzę przygotowanie do patentu. O dziwo największe problemy mam ze skupieniem na tarczy z pistoletu. Karabin i strzelba ok. Trochę mnie to zaskoczyło bo myślałem, że z pistoletu to żaden problem. No nic ćwiczę dalej.

Bardzo dobrze!

To, że celniej strzelasz z karabinu to nic dziwnego. Masz długą lufę i "trudniej" spudłować.

Co do skupienia... To dopiero Twój początek! Jeszcze nie potrafisz strzelać; nie kontrolujesz oddechu, spustu, na 100% źle trzymasz broń.

Warto zapisać się na kursy do operatorów, tam dostajesz dużo informacji w krótkim czasie.

Skupienie przyjdzie z czasem.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Trochę się pochwalę. Zapisałem się do klubu i przechodzę przygotowanie do patentu. O dziwo największe problemy mam ze skupieniem na tarczy z pistoletu. Karabin i strzelba ok. Trochę mnie to zaskoczyło bo myślałem, że z pistoletu to żaden problem. No nic ćwiczę dalej.

 

To całkowicie normalne.

To ja też się pochwalę. Jestem po kursie snajperskim omnis arma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Bardzo dobrze!

To, że celniej strzelasz z karabinu to nic dziwnego. Masz długą lufę i "trudniej" spudłować.

Co do skupienia... To dopiero Twój początek! Jeszcze nie potrafisz strzelać; nie kontrolujesz oddechu, spustu, na 100% źle trzymasz broń.

Warto zapisać się na kursy do operatorów, tam dostajesz dużo informacji w krótkim czasie.

Skupienie przyjdzie z czasem.

Instruktor tłumaczył i poprawiał ułożenie dłoni. Oddech faktycznie trzeba wyćwiczyć ale dla mnie najgorsze, że im dłużej patrzę, tym bardziej cel mi się rozmywa, a to tylko 25 metrów. Rany jak to dla mnie daleko się zrobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wisniap napisał(-a):

Instruktor tłumaczył i poprawiał ułożenie dłoni. Oddech faktycznie trzeba wyćwiczyć ale dla mnie najgorsze, że im dłużej patrzę, tym bardziej cel mi się rozmywa, a to tylko 25 metrów. Rany jak to dla mnie daleko się zrobiło...

Bo 25m to dla krótkiej bardzo duża odległość.

Z Margolina strzelałeś?

EDIT: Jeżeli rozmywa Ci się tarczka, być może potrzebujesz okularów korekcyjnych.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z Margolina. Na początku jest ok, tylko im dłużej się przymierzam tym bardziej wzrok ucieka. Może dlatego, że zawsze mam strzelnicę po 17 i człowiek trochę zmęczony. Strzelam w okularach korekcyjnych, mam -0.5 i -0.75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wisniap napisał(-a):

Tak, z Margolina. Na początku jest ok, tylko im dłużej się przymierzam tym bardziej wzrok ucieka. Może dlatego, że zawsze mam strzelnicę po 17 i człowiek trochę zmęczony. Strzelam w okularach korekcyjnych, mam -0.5 i -0.75.

No cóż. Do patentu trzeba to odbębnić, a więc na razie tylko Margolin :) życzę powodzenia na egzaminie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Na początku jest ok, tylko im dłużej się przymierzam tym bardziej wzrok ucieka.

 Bo zapewne cały czas chcesz widzięć wyraźnie zarówno przyrządy i cel... i akomodacja szybko męczy oczy....

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo strzelanie z krótkiej na 25 m to jest dyscyplina z d... wymyślona przez działaczy po to, zeby wrukwiać strzelców. Podziwiam chłopaków, ktorzy na tym dystansie mają same 9-10,  ja nie umiem. Natomiast uważam, że strzelanie w ogóle, a z pistoletu szczególnie jest umiejętnością praktyczną tak jak praca z wiertarką czy jazda rowerem. I jankesi, ludziki mocno praktyczne zrobili badania na swoim jakże dużym materiale i wyszlo im, ze średnia odległość podczas wymiany ognia na ulicy między cops a zbójami wynosiła ok. 6 m. I ja też uwazam, że  odległość max dla krotkiej to 15 m,  ale ważna jest umiejętność strzelania jak to się teraz modnie mówi i - taktycznego czy praktyczno - obronnego, czyli po naszemu strzelania dynamicznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

I ja też uwazam, że  odległość max dla krotkiej to 15 m,

No widzisz.... :)  Dlatego ja bardzo lubię pistolety z lufą pow. 70 cm, i z dołączoną kolbą :)

 Wówczas mogę strzelać dalej niż te 25 m.

No chyba, że mam w ręce pompkę( może być obrzyn)... wówczas do 25 m daje radę  :)

 

Jak byłem jeszcze czynnym instruktorem, to strasznie mnie męczyło te cholerne 25m... Jako, że nie lubię , musiałem pokazać, że się da... zmieścić w czarnym, lub zdjąć kapelusz francuzowi..... :) 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewne rzeczy trzeba umić i lubiać😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klubie najlepsi strzelcy na 25 z pistoletu sa jednoczesnie mistrzami w skeecie i trapie

Ciekawy paradoks

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Czujnik napisał(-a):

W klubie najlepsi strzelcy na 25 z pistoletu sa jednoczesnie mistrzami w skeecie i trapie

Ciekawy paradoks

 

tapatalked

I wielki szacun. Ja tak nie umiem. Trap też nie moja bajka. Ale bieganie, strzelanie zza przesłon , przemieszczanie się i strzelanie w ruchu, do kilku celów , szybka zmiana maga, przejście z głównej na backup, CQB- to mnie sie podoba 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Czujnik napisał(-a):

W klubie najlepsi strzelcy na 25 z pistoletu sa jednoczesnie mistrzami w skeecie i trapie

Ciekawy paradoks

 

tapatalked

Są po prostu dobrzy. Strzelec, który cały czas ćwiczy; nie ważne czy to dynamicznie czy statycznie jest rzemieślnikiem w swoim fachu.

3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

I wielki szacun. Ja tak nie umiem. Trap też nie moja bajka. Ale bieganie, strzelanie zza przesłon , przemieszczanie się i strzelanie w ruchu, do kilku celów , szybka zmiana maga, przejście z głównej na backup, CQB- to mnie sie podoba 😁

IPSC to najlepsza formuła. 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.