Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Recommended Posts

..........za 850 eurasów ..............

Zakup za tyle to jednak byłoby chyba lekkie zboczenie :).... Za powyższe dwa zapłaciłem niewielkie pieniądze - odpowiedziałem kilku kolegom na pytanie o cenę na priva - nie wiem czy można tutaj rozmawiać o cenach, bo  całkiem niedawno dostałem 2 punkty karne za otwartą dyskusję na inny temat i nie chcę dalej punktować   :)

Mnie to nie przeszkadza, ale rzeczywiście możemy się powstrzymać. Zegarki masz piękne i nie zdziwiłbym się gdybyś zapłacił większą kwotę. Trzech belek szczerze winszuję i podobnego stanu życzę sobie - w tej chwili mam bardzo nie zadowalający. 

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Wygląda na to, że jest jeszcze jeden rodzaj kraba Kirowskiego, którego nie obejmują katalogi. Wersja z lumą na tarczy i na wskazówkach. Fotki 3 egzemplarzy z internetu.

post-98945-0-97807100-1579512653_thumb.jpg

post-98945-0-69691600-1579512654.jpg

post-98945-0-93959700-1579512664_thumb.jpg

Ciekawy. Koperta chyba złota?

Tak. Po napisie na tarczy bez sygnatury fabryki 1MCzZ im Kirova wnioskuję, że to prawdopodobnie 1957 rok, prawdopodobnie jakiś przejściowy model.

Ciekawe odkrycie i piękny zegarek. Przy okazji, Łukasz pytałeś wcześniej o oznaczenia na złoconych kopertach, jest trzecia opcja :)

post-76233-0-28951600-1579518374_thumb.jpg

Ciekawe odkrycie i piękny zegarek. Przy okazji, Łukasz pytałeś wcześniej o oznaczenia na złoconych kopertach, jest trzecia opcja :)

Oooo, rzeczywiście - sprawdziłem jeszcze raz i znalazłem też taki z G20m. Fajnie, dzięki!

Wygląda na to, że jest jeszcze jeden rodzaj kraba Kirowskiego, którego nie obejmują katalogi. Wersja z lumą na tarczy i na wskazówkach. Fotki 3 egzemplarzy z internetu.

Łukasz, to że odkryłeś to jest hit. :) To jedyny Kirowskije ze święcącymi indeksami.

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Taki Krab zasilił moją skromną kolekcję.Wszystko wydaje się być oryginalne.Fajnie na nadgarstku się układa mimo małego rozmiaru.

post-102288-0-01566900-1580146322_thumb.jpeg

Ładny krab, ja uważam że dlatego że ma taki rozmiar to dobrze się układa.

Coś w tym jest bo ostatnio „skręcam” ku mniejszym zegarkom.

Super i z rzadszym opisem fabryki pod indeksem 6.

Jeśli dodać do tego stan w jakim się znajduje to okazuje się być udanym zakupem.

post-102288-0-74796200-1580332052_thumb.jpeg

Edited by surovy77

Wygląda na to ze nigdy nie wyleczę sie z tych krabów...

0a-Kirovskie-011.thumb.jpg.6f1dc686ede3f486b46187ef5631a863.jpg

Pytanie: Wiecie może czy opisy Kirowskich możemy znaleźć jeszcze w jakimś innym radzieckim katalogu poza "Katalogiem Czasow" W.I Winogradowa z 1960 roku?

Edited by Łyski

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

Na takiego nie radzę. Tarcza współczesna, wskazówka sekundnika kombinowana, ogólnie wskazówki jeżeli kiedykolwiek były w sputniku to z białą tarczą. Poszukaj oryginału ze wskazówkami niklowanymi. Bardzo trudne i dość kosztowne zadanie, ale do zrealizowania. W tym roku natknąłem się na takie 2, z czego 1 kupiłem.

1 godzinę temu, Mislavo napisał:

Na takiego nie radzę. Tarcza współczesna, wskazówka sekundnika kombinowana, ogólnie wskazówki jeżeli kiedykolwiek były w sputniku to z białą tarczą. Poszukaj oryginału ze wskazówkami niklowanymi. Bardzo trudne i dość kosztowne zadanie, ale do zrealizowania. W tym roku natknąłem się na takie 2, z czego 1 kupiłem.

Dzięki za info. Ogólnie nie chodziło mi o ten egzemplarz tylko właśnie o sputnika z czarną tarczą, bo jakoś bardziej mi się podoba.

Bardzo ładne. Jeżeli to świeże nabytki, to jestem pod wrażeniem. Ostatnio upolowanie ładnego kirowskiego jest co najmniej problematyczne.

9 godzin temu, JanekTheFizyk napisał:

Ładne sztuki :) Paski sam im robisz?

Niestety. Kupione na aliexpress za 15 złoty 😉

2 godziny temu, Mislavo napisał:

Bardzo ładne. Jeżeli to świeże nabytki, to jestem pod wrażeniem. Ostatnio upolowanie ładnego kirowskiego jest co najmniej problematyczne.

Brązowy od kumpla co po jarmarkach  staroci śmiga. Drugi z aledrogo przez przypadek bo wpisany był tak że wyszukiwarka po prawidłowej nazwie nie wyświetlała. Może dlatego 😉

Jeszcze taki w planach tylko nie wiem czy warto. Trochę koło dekla mu złotko schodzi. Reszta bardzo ładna.

20200819_215630.jpg

Kirowski piękny

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!