Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

"pan" pracodawca

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to brzmi strasznie - macie rację..... ale Panie zawsze mają drugie wyjście........ mogą iść na wolny rynek, otworzyć własną działalność poszukać dofinansowań do działalności, dowiedzieć się w Urzędzie Pracy o dotację. Panie w pewnym sensie same się na to godzą. Ja od zawsze pracuję na swoim, nigdy nie byłem na etacie - owszem ma to swoje lepsze i gorsze strony ale nie pracuję za 3 zł i nie 48 h.

 

Skandalem jest, że właściciel takie warunki pracy proponuje! Jak napisał Marek - niewolnictwo!

 

W wielu miejscach w Polsce tak jest, w  moim Słupsku również. I co poradzimy? Jak się człowiek już przyzwyczai do wyzysku to nie ma ochoty i siły na zmianę.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pindole to powinno byc karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem kiedyś, kelnerzy w miejscach typu warszawska Starówka, pracują tylko za napiwki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla napiwków,bo nie chce mi się wierzyć żeby pracowali bez jakiejkolwiek umowy i pensji choćby małej.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem kiedyś, kelnerzy w miejscach typu warszawska Starówka, pracują tylko za napiwki.

To żle słyszałeś,gdy nie są studentami to pracują "na własnej działalności" lub podstawą jest najniższa krajowa.

Inna sprawa że ta branża pozbawiona jest w znakomitej większości profesjonalistów,począwszy od właścicieli restauracji skończywszy na personelu...

Stąd programy takie jak z linku które podałem.

Większości ludzi wydaje się że jak potrafią jeść to prowadzenie restauracji jest pestką.... <_<


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żle słyszałeś,gdy nie są studentami to pracują "na własnej działalności" lub podstawą jest najniższa krajowa.

Inna sprawa że ta branża pozbawiona jest w znakomitej większości profesjonalistów,począwszy od właścicieli restauracji skończywszy na personelu...

Stąd programy takie jak z linku które podałem.

Większości ludzi wydaje się że jak potrafią jeść to prowadzenie restauracji jest pestką.... <_<

Spokojnie, ze słuchem nie mam problemów i wiem co słyszałem ;). Oczywiście nie znam tej branży tak jak inni Koledzy i jeśli nikt tego nie potwierdza to nie jest to widocznie prawdą i zostałem wprowadzony w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda w Polsce demokracja.

A co to ma wspólnego z pojęciem demokracji?

 

 

Wyzysk jest wszędzie i trzeba go zwalczać, ale to co na filmiku to patologia.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ze słuchem nie mam problemów i wiem co słyszałem ;). Oczywiście nie znam tej branży tak jak inni Koledzy i jeśli nikt tego nie potwierdza to nie jest to widocznie prawdą i zostałem wprowadzony w błąd.

Jestem spokojny :) ,to tylko taka forma przekazu..jak to w rozmowie... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z pojęciem demokracji?

 

 

Wyzysk jest wszędzie i trzeba go zwalczać, ale to co na filmiku to patologia.

Pełna zgoda  :)


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzysk jest Panowie. Jak ktoś oglądał cały program to koleś ma Porsche Cayenne i lata samolotami. Po rewolucji podniósł do 6 zł wiecie co masakra i śmiech z takich ludzi. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 zł. na godzinę to duża stawka. :P Nie przesadzajcie!

Myślę że w tej knajpie w Przasnyszu to właściciel udaje że płaci, a pracownicy udają że pracują, dlatego wezwali Panią Gesslerową na ratunek. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmujesz się uprawą bawełny,czy handlujesz melasą? :D  :P  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Sądzę, że jak długą są chętni na taką pracę tak długo będą dostawać takie stawki.

Pracodawca ma naprawde proste podejście do pracownika: Bierzesz tyle co podałem i akceptujesz pracę, no to cześc. H mnie obchodzi że za to nie wyżyjesz, bo jak nie jesteś w stanie za to wyżyć to po co się zatrudniłeś? Hobbystycznie turystycznie? To takie prawo rynku, że coś jest warte tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić. 

Nie jest to moim zdaniem podejście zdrowe, ani tym bardziej zgodne z etyką w biznesie, ale cóż. 

Idąc tym tropem uważam, że jak długo będą chetni za 3 złote to będzie za tyle praca.

To tak jak z tymi co robią w transporcie czy taryfie - psucie stawek, bo zawsze znajdzie się geniusz co pojedzie taniej niż opłacalna stawka sądząc ze "zarabia" albo "byle pracować". jest pewien poziom, poniżej którego nie wolno schodzić. Pracownik, obojętnie jakiego rodzaju, powinien, wręcz musi się cenić. Cenić = wyceniać się zgodnie z potrzebami i umiejetnościami swoimi, a nie tym co chce dać pracodawca. Oczywistym przecież jest, że tenże chce płacić jak najmniej :)

To że są miłe przypadki pt pracodawców etycznych to swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jak długą są chętni na taką pracę tak długo będą dostawać takie stawki.

Pracodawca ma naprawde proste podejście do pracownika: Bierzesz tyle co podałem i akceptujesz pracę, no to cześc. H mnie obchodzi że za to nie wyżyjesz, bo jak nie jesteś w stanie za to wyżyć to po co się zatrudniłeś? Hobbystycznie turystycznie? To takie prawo rynku, że coś jest warte tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić. 

Nie jest to moim zdaniem podejście zdrowe, ani tym bardziej zgodne z etyką w biznesie, ale cóż. 

Idąc tym tropem uważam, że jak długo będą chetni za 3 złote to będzie za tyle praca.

To tak jak z tymi co robią w transporcie czy taryfie - psucie stawek, bo zawsze znajdzie się geniusz co pojedzie taniej niż opłacalna stawka sądząc ze "zarabia" albo "byle pracować". jest pewien poziom, poniżej którego nie wolno schodzić. Pracownik, obojętnie jakiego rodzaju, powinien, wręcz musi się cenić. Cenić = wyceniać się zgodnie z potrzebami i umiejetnościami swoimi, a nie tym co chce dać pracodawca. Oczywistym przecież jest, że tenże chce płacić jak najmniej :)

To że są miłe przypadki pt pracodawców etycznych to swoją drogą.

<_<  <_<  <_<  <_<  <_<


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jak długą są chętni na taką pracę tak długo będą dostawać takie stawki.

Pracodawca ma naprawde proste podejście do pracownika: Bierzesz tyle co podałem i akceptujesz pracę, no to cześc. H mnie obchodzi że za to nie wyżyjesz, bo jak nie jesteś w stanie za to wyżyć to po co się zatrudniłeś? Hobbystycznie turystycznie? 

Wypowiedz jak wycięta z poradnika biznesu w Bangladeszu....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Problem polega na tym, że ludzie często tak podchodzą do swoich pracowników. 

Nie wszyscy, ale są takie ananasy.

A najgorsze jest to, że są pracownicy co to akceptują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach będą bilety na Ryanaira tańsze to dziewczyny sobie wylecą z tego 3 świata póki jeszcze młode. Przy obecnym stanie gospodarki nie ma szans na poprawę sytuacji, w 90% branż jest rynek pracodawcy który może sobie przebierać w kandydatach więc płaci po 3zł/h. Za kilka lat zostaną sami emeryci i będzie sobie sam za barem stał. Ostatni gasi światło.

Wg danych statystycznych ubyło pół miliona emerytów i rencistów w Polsce od wprowadzenia ustawy 67. Znaczy się jest to gatunek wymierający. Sądzę, że zostaną w Polsce sami urzędnicy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król Janusz biznesmen pierwszy, nie dość że hojny to jeszcze skromny ;).

 

comment_yKJAdTMFNEKTbAKyT1JqLFkzwVvrYn7H

On chyba Darek ma na imię ;)a ten trepel pasuje ,mu jak świni siodło


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba Darek ma na imię ;)

 

No dokładniej to Dariusz Barłożek i złoże się że na tym forum jest przynajmniej kilka osób z tzw. "wyższych sfer" które znają go osobiście... ;)

 

Edit: żeby nie było że naruszam jakieś dane osobowe, albo inne cuda:

 

http://kurierprzasnyski.pl/210148,Oczekuje-trzesienia-ziemi-po-rewolucjach-Magdy-Gessler.html#axzz3KU3eyX8b


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładniej to Dariusz Barłożek i złoże się że na tym forum jest przynajmniej kilka osób które znają go osobiście... ;)

:D  :D  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.