Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

"pan" pracodawca

Rekomendowane odpowiedzi

I co? Komu mam Polskę zostawić?

Poniżej filmik z otwarcia nowej galerii handlowej w Kołobrzegu. To masowe upodlenie jest w związku z... darmowymi kubeczkami i parasolkami(!!!). 

I teraz uczciwie powiedz - czy ta dzicz, co jest gotowa kończyny sobie połamać dla DARMOWEGO KUBECZKA (kubeczka w domu nie mają, czy co?) ma mieć większe prawo do decydowania o losach Polski niż ludzie wykształceni i przedsiębiorczy, których jedynym nieszczęściem było to, że nie mogli znaleźć w Polsce pracy na miarę swojej wiedzy i talentu?

Jaja sobie robisz???

 

 

Ale Ty już Polskę zostawiłeś...

a pisanie że wykształceni i przedsiębiorczy wyjechali a zostali tacy jak na filmiku mogłoby być uznane za nieco obraźliwe....ale nie, nie jest obraźliwe tylko świadczy o tym że nie masz bladego pojęcia o tym kraju - więc tym bardziej nie powinieneś wpływać na jego losy głosując w wyborach...

Tak jakby na magicznych wyspach, dżentelmeni w melonikach celebrowali tea time między partyjką golfa a frame'em snookera...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak brak nam trochę do tej "jelyty" z zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Komu mam Polskę zostawić?

Poniżej filmik z otwarcia nowej galerii handlowej w Kołobrzegu. To masowe upodlenie jest w związku z... darmowymi kubeczkami i parasolkami(!!!). 

I teraz uczciwie powiedz - czy ta dzicz, co jest gotowa kończyny sobie połamać dla DARMOWEGO KUBECZKA (kubeczka w domu nie mają, czy co?) ma mieć większe prawo do decydowania o losach Polski niż ludzie wykształceni i przedsiębiorczy, których jedynym nieszczęściem było to, że nie mogli znaleźć w Polsce pracy na miarę swojej wiedzy i talentu?

Jaja sobie robisz???

 

 

 

To nie jest problem specyficzny dla Polski.

 

Black Friday w Stanach Zjednoczonych skutkuje większą liczbą ofiar śmiertelnych, niż wojna w Syrii i Iraku na raz (p.s. tak było!).

W demokracjach, głos ma przeciętność, bo większość obywateli, według rozkładu normalnego, jest przeciętna. Jedna chytra baba z Radomia nic tu nie zmienia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak brak nam trochę do tej "jelyty" z zachodu

Bieda finansowa i "mentalna" nie zna granic i koloru skóry :)

Nie jestem w stanie tego pojąć tych gorączek wyprzedaży... może dlatego, że nie mam TV i nie ulegam z żoną wpływom reklam ? ;)

To jest zasługa dzisiejszego marketingu - wmówić ludziom, że potrzebujesz ciągle coś nowego, "lepszego" ... 

A co do tematu "Pan pracodawca" ... mam wrażenie, że zbliżamy się do jakiegoś punktu krytycznego, że w końcu będzie jakiś bunt...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...

A Węgrzy - ci poszli inną drogą. Zmiana konstytucji - to już nie jest Republika Węgierska a po prostu Węgry. I nawiązanie do Korony św. Stefana w preambule. Co to mówi Polakowi? Nic. Ale dla Węgrów to oznacza bardzo wiele...  Przede wszystkim to, że obecne władze i społeczeństwo Węgier kontestują ustalenia traktatu w Trianon. Przypominam, że był on dla Węgier de facto traktatem rozbiorowym. Węgrzy stracili w wyniku ustaleń z Trianon niemal połowę swego terytorium. I Orban teraz wyraźnie pokazuje społeczeństwu Węgier cel - odzyskanie zagrabionych Koronie Węgierskiej terytoriów. Bo republika praw do zagrabionych ziem nie ma. Ma je tylko Korona.

Sama Korona św. Stefana została zaś przetransportowana do budynku parlamentu w Budapeszcie i tam jest eksponowana, żeby Węgrzy wiedzieli, o co toczy się gra.

 

 

Stawianie Węgier jako przykładu "świetnie zapowiadającego się ustroju" z Orbanem na czele jest dosyć oryginalne. Już lepiej zapowiada się mój brzuch. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Komu mam Polskę zostawić?

Poniżej filmik z otwarcia nowej galerii handlowej w Kołobrzegu. To masowe upodlenie jest w związku z... darmowymi kubeczkami i parasolkami(!!!). 

I teraz uczciwie powiedz - czy ta dzicz, co jest gotowa kończyny sobie połamać dla DARMOWEGO KUBECZKA (kubeczka w domu nie mają, czy co?) ma mieć większe prawo do decydowania o losach Polski niż ludzie wykształceni i przedsiębiorczy, których jedynym nieszczęściem było to, że nie mogli znaleźć w Polsce pracy na miarę swojej wiedzy i talentu?

Jaja sobie robisz???

 

 

Pamiętam pewien zjazd naukowy, który odbył się na początku lat 90 w Wiedniu. Pod patronatem Prezydenta (nomen omen - cóż zostało z Cesarstwa...) Republiki Austrii. W głównej sali ratusza urządzono przyjęcie powitalne. Tłum doktorów ruszył do stołów, rozpychając się i potrącając. Prym wiedli Japończycy, Koreańczycy i Amerykanie. Po chwili stoły były puste. Ja załapałem się na jakie ciasteczko. Ludzi ze Wschodu było siłą rzeczy niewielu, ale nawet w większej kompanii nie mieliby chyba szans z cywilizacjami Zachodu i Dalekiego Wschodu ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga, pan Dariusz te swoje pracownice które zeznały ile zarabiają z pracy już wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobre im to wyjdzie, powinny się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Niech zatrudni swój portret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Il Dottore gratuluję samopoczucia , byłeś za dobry więc wyjechałeś . Nie przychodzi Ci czasem do głowy , że dla tych rzeczywiście przedsiębiorczych i wykształconych to tu może być  Eldorado . O byciu u siebie nie wspominając .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby na magicznych wyspach, dżentelmeni w melonikach celebrowali tea time między partyjką golfa a frame'em snookera...

 

Wierz mi - są tu też i tacy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przychodzi Ci czasem do głowy , że dla tych rzeczywiście przedsiębiorczych i wykształconych to tu może być  Eldorado .

 

Nie, nie przychodzi mi.

A jeśli czasem przyjdzie, to wystarczy wpaść do PL na kilka dni,żeby się pozbyć tych mrzonek.

Eldorado to mają w tym kraju k***y, złodzieje i politycy (czyli suma punktów 1 i 2).

Innych przejawów Eldorado nie zaobserwowałem.

Nie znaczy to, że nie znam w Polsce osób bardzo majętnych a jednocześnie mądrych, porządnych i kryształowo uczciwych. Oczywiście - znam. 

Ale oni zdobyli to, co zdobyli, WBREW systemowi a dzięki niemu.

Generalnie system sprzyja k***m i złodziejom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak brak nam trochę do tej "jelyty" z zachodu

 

 

Ale ja tu widzę walkę o telewizor a nie o kubeczek.

Rozumiesz różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System sprzyja kur.om ? Przeginasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przychodzi mi.

A jeśli czasem przyjdzie, to wystarczy wpaść do PL na kilka dni,żeby się pozbyć tych mrzonek.

Eldorado to mają w tym kraju k***y, złodzieje i politycy (czyli suma punktów 1 i 2).

Innych przejawów Eldorado nie zaobserwowałem.

Nie znaczy to, że nie znam w Polsce osób bardzo majętnych a jednocześnie mądrych, porządnych i kryształowo uczciwych. Oczywiście - znam. 

Ale oni zdobyli to, co zdobyli, WBREW systemowi a dzięki niemu.

Generalnie system sprzyja k***m i złodziejom.

Nie napisałeś tylko czy znasz też te kur..y co to mają Eldorado?

Ale chyba tak,bo niby skąd wiesz....? :P

 

P>S Prostytucja w Polsce jest legalna,nielegalne jest tylko czerpanie korzyści z tej działalności....i dlatego niektórzy wyjeżdzają :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, nie przychodzi mi.

A jeśli czasem przyjdzie, to wystarczy wpaść do PL na kilka dni,żeby się pozbyć tych mrzonek.

Eldorado to mają w tym kraju k***y, złodzieje i politycy (czyli suma punktów 1 i 2).

Innych przejawów Eldorado nie zaobserwowałem.

Nie znaczy to, że nie znam w Polsce osób bardzo majętnych a jednocześnie mądrych, porządnych i kryształowo uczciwych. Oczywiście - znam. 

Ale oni zdobyli to, co zdobyli, WBREW systemowi a dzięki niemu.

Generalnie system sprzyja k***m i złodziejom.

 

Najwyraźniej srasz w gniazdo, z którego wyszedłeś. Zauważ, że nie tylko pokolenia moich, ale też i twoich przodków, żyjąc w TYM kraju, mówiło o sobie "jestem Polakiem". No,.. chyba że twoi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, elita elit wyjechała z Polski a k**wy i złodzieje zostali. Większej hipokryzji jeszcze nie słyszałem.

Bardzo przepraszam że tak napiszę, ale to zdanie odda najbardziej sens tego o czym myślę czytając niektóre posty powyżej i będzie dobrze zrozumiałe przez niektórych emigrantów z Polski. 

Z dwojga złego wolę być k**wą i złodziejem we własnej ojczyżnie niż lizać śmierdzącą d*pę staremu Anglikowi albo Niemcowi!!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziadek

 

Ale wyjeżdżają  raczej nekrofile, bo u nas o pacjentów z kasą, do lizania trudniej!

Naszym emerytom się prze ca nie opłaca wsadzać jęzor w dupsko, by czyścić nim odbytnicę, :P

gdyż za bidni.  :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna dyskusja przerodzila sie w przepychanke slowna i udowadnianie swoich racji na sile.

I dlatego w Polsce nigdy nie bedzie dobrze, bo gdzie dwoch polakow tam trzy odmienne zdania.

I kazdy gotow bronic swojego do ostatniej kropli krwi.

Niestety racja lezy zazwyczaj po trochu po obu stronach

i jesli nie potrafimy wypracowac kompromisu przeciwko tym ktorzy nas na prawde robia w jajo tak dlugo oni beda robic to dalej.

Odnoszac sie do kilku postow powyzej, normalni ludzie, Polacy sa zarowno w kraju jak i na emigracji.

To samo sie tyczy idiotow.

Wiec powielanie stereotypow jak powyzej niczemu dobremu nie sluzy.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przychodzi mi.

A jeśli czasem przyjdzie, to wystarczy wpaść do PL na kilka dni,żeby się pozbyć tych mrzonek.

Eldorado to mają w tym kraju k***y, złodzieje i politycy (czyli suma punktów 1 i 2).

Innych przejawów Eldorado nie zaobserwowałem.

Nie znaczy to, że nie znam w Polsce osób bardzo majętnych a jednocześnie mądrych, porządnych i kryształowo uczciwych. Oczywiście - znam. 

Ale oni zdobyli to, co zdobyli, WBREW systemowi a dzięki niemu.

Generalnie system sprzyja k***m i złodziejom.

Jak czytam tego typu wypowiedzi to się ciesze ,że tacy ludzie powyjeżdżali z Polski w p...du...Sam mieszkam na emigracji,ale nigdy w życiu nie napisałbym tak ani o mojej starej, ani o nowej ojczyźnie.Ta elita intelektualna,która wyemigrowała z Polski w większości wykonuje ciężkie i marnie płatne zawody.Podcieranie d*py staruszkom to i tak dobre zajęcie,w porównaniu z usuwaniem azbestu czy innymi pracami budowlanymi w których ta elita się wyspecjalizowała.,Połowa moich dzieci mieszka w Polsce,a druga połowa w US.Te w Polsce radzą sobie całkiem nieźle skoro w wieku 30 lat maja własne mieszkanie i kończą budowę domu w Krakowie.I nie są ani złodziejami,czy politykami ani k..wami..Wszystko zawdzięczają wykształceniu zdolnościom i karierze naukowej.Niestety w USA w tym wieku większość ludzi spłaca jeszcze kredyty zaciągnięte na studia,a w Polsce studia są  bezpłatne.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przychodzi mi.

A jeśli czasem przyjdzie, to wystarczy wpaść do PL na kilka dni,żeby się pozbyć tych mrzonek.

Eldorado to mają w tym kraju k***y, złodzieje i politycy (czyli suma punktów 1 i 2).

Innych przejawów Eldorado nie zaobserwowałem.

 

To ja jestem trzeci co ma Eldorado" :P -choć jak kolega raczył mnie nazwać jestem "komuszym ryjem" :lol:  :lol:  :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Ta elita intelektualna,która wyemigrowała z Polski w większości wykonuje ciężkie i marnie płatne zawody. Podcieranie d*py staruszkom to i tak dobre zajęcie,w porównaniu z usuwaniem azbestu czy innymi pracami budowlanymi w których ta elita się wyspecjalizowała....

 

dodajmy do tego miszkanie na kupę w sześciu na chacie z jedną łazienką <_< ,

i mamy typowego polaka na emigracji.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mieć wątpliwości , emigracja to zjawisko negatywne . Ale każdy wyeksportowany idiota , to czysty zysk dla kraju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie :). Każdy idiota i jego dziecko to potencjalne podatki zasilające potencjalne emerytury potencjalnych emerytów :). Dopóki ten system działa tak jak działa. Jakby tu zostawić samych "wybitnych", to nikt by kranu nie naprawił :D.

 

Co prawda również i idioci emigrują (ich profil scharakteryzowałem wcześniej), ale ja jestem za wzajemnym szacunkiem ludów tubylczych do emigranckich i na odwrót. Zresztą, w definicji "idioty" nie byłbym taki surowy, bo każda jednostka jest dobra w czymś specyficznym, co niekoniecznie musi być odzwierciedlone w jej potencjale intelektualnym i erudycji. Jeśli rybę testować we wspinaczce górskiej, to faktycznie wyjdzie na idiotę, a nawet kretyna. Natomiast jeśli ktoś, kto przysłowiowo "wymachuje łopatą", jest w stanie pojechać do obcego kraju bez znajomości języka, bez znajomości lokalnych układów i sprawić, że Angol/Irlandczyk płacze, że mu "Polaksy pracę kradno", to już świadczy o jakiejś zaradności, przedsiębiorczości i może nawet inteligencji :)

 

Najbardziej boli, że mamy tą swoją wojenkę polsko-polską. To już chyba nasza przypadłość narodowa. Yntelygencja vs chłopstwo pańszczyźniane, Polska A, Polska B, związkowcy vs reszta świata itd. itp.

A w tle nierozłączne "dziel i rządź".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.