Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pozostaje mi nic innego jak zakupic porzadna lupe i obserwowac Pelagie z bliska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to faktycznie porażka,a szczególnie w diverze którego się najchętniej zabiera na plaźę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkwpk - robi na miejscu i zamawia czesci czy gdzies wysyla zegar ?

Robi na miejscu ale u mnie to była pierdoła. Nie wiem jak z poważniejszymi sprawami. Aby oddać zegarek na serwis potrzebna jest tylko karta gwarancyjna.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouch to po angielsku auć/ała, coś kogoś zabolało. Jak to czytam to mi sie przypomina to czym sie zawsze chwala wlasciciele Tudorów, czyli "wykonanie Rolexa tylko mechanizm gorszy". Chyba jednak nie do końca ;). Bezele się łuszczą, koronka rdzewieje, tarcza się łuszczy, trochę dużo tych problemów jak na 1 model.

Niecentrujace bezele, Krzywe i krzywo nałożone indeksy, wskazówki nie trafiające w indeksy itd itp to dla mnie za duzo jak na jeden model omegi


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W black bayu wszystko centruje. Pewnie tańsza marka Roleksa jest robiona na starych maszynach.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm fakt ze to wręcz nie zauważalne ale jednak, chyba ze mam zwidy...6b0934ba742540c66f9aa5f5cf4603f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od fotografii. Nikt nigdzie nie zgłaszał takich problemów z rolkiem dla ubogich ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W black bayu wszystko centruje. Pewnie tańsza marka Roleksa jest robiona na starych maszynach.

W Rolexie też wszystko centruje tylko Bezel da się zatrzymać pomiędzy indeksami, powstaje taka fotka, pojawia się na forum i zaczyna się bicie piany nad problemem który nie istnieje.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie...

nie róbcie z wątku Tudora kopii wątku Omegi z "efektem raphaela" na czele :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi BB. Pierwszy centrował idealnie a ten wydaje mi się że ma odchyłkę na 1/3 milimetra. Nie czepiam się tego bo nie przeszkadza mi to ale jednak moim zdaniem jakaś niedokładność w ustawieniu bezela albo samej wkładki jednak jest. 

 

P.S. Wiem że przy robieniu zdjęciu można coś źle uchwycić nawet celowo i wywołać aferę ale moja fotografia w 100% odzwierciedla to co widzę.

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taka odchylke bezela jest odpowiednie okreslenie,mówi sie wtedy  - " grube pierdolniecie "  :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel ma minimalny luz (u mnie ułamki milimetra). Próbowałeś centrować?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Wy jesteście normalni ? Weźcie sobie 10 tych samych zegarków do ręki i spójrzcie czy każdy jest identycznie odwzorowany, albo samemu rozłóżcie zegarek i spróbujcie poskładać go dokładniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów z centrowaniem nawet gdy nie centruje nie mam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co będzie, gdy nurek wynurzy się o te 1/3 milimetra wcześniej?

Zresztą, ja w swoich zegarkach staram się wszelkie niedoskonałości starannie maskować rysami :-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mogę go ręcznie wycentrować na zero ale mimo wszystko jego bazowa pozycja po przeskoku jest taka jak na zdjęciu. Tak jak napisałem poprzednio mi to absolutnie nie przeszkadza ale drobnej odchyłki nie da się przeoczyć. Poprzedni BB centrował idealnie. Przez pewien czas posiadałem oba i miałem naprawdę dobre porównanie. Generalnie gdyby nie tematy na forum o rożnych błędnych centrowaniach bezeli to pewnie nigdy nie zwrócił bym na taka rzecz uwagi. Ale tak jak pisze kolega Burns nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Porównując dwa moje dopatrzyłem się jeszcze różnic w pracy koronki. Może to wynikało z jej wyrobienia bo jeden zegarek był nowy a drugi już kilkumiesięczny. W każdym bądź razie od przedmiotów wykonywanych czy składanych ręcznie można spodziewać się ich indywidualności lub jak kto woli niedociągnięć, taki ich urok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A psychiatrzy juz ręce zacierają od przyszłych wpływów gotówki :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie...

nie róbcie z wątku Tudora kopii wątku Omegi z "efektem raphaela" na czele :);)

Można przeczytać kilka słow o efekcie raphaela? Bo pojawia się często na forum :)

A co do centrowania mam złą wiadomość- nie ma zegarków "idealnych"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdyby nie któryś forumowicz, który ocenił zegarek po zdjęciu, w życiu nie zauważyłbym że wskazówka godzinowa się późni o ułamek milimetra, tj. o jakieś 2 minuty :)

 

Po co sobie psuć nerwy takimi pierdołami ??

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przeczytać kilka słow o efekcie raphaela? Bo pojawia się często na forum :)

A co do centrowania mam złą wiadomość- nie ma zegarków "idealnych"!

"efekt raphaela" jak to któryś z forumowiczów umiejętnie nazwał występuję w wątku Omegi i tam należy go szukać aby zgłębić "tajniki" :)

między innymi składa się z : setnych części milimetra, załamań światła na szlifach koperty no i oczywiście dużej luuupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia molekularna :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przeczytać kilka słow o efekcie raphaela? Bo pojawia się często na forum :)

A co do centrowania mam złą wiadomość- nie ma zegarków "idealnych"!

1. Kolega myslal ze wszyscy go chca oszukac i przez zakupem zrobil taki wywiad, ze chcial wiedziec wszystko

2. Kupil zegar od handlarza.

3. Zegar okazal sie miec problem i byla zle nalozona luma na tarczy plus cos z mechanizmem

4. SGP naprawil jedno, psujaa drugie a kolega mial lupe 30x i znalazl trzecie.

5. Kolega nadal, po 6 miesiasach od zakupu nie cieszy sie zegarkiem, bo 30x lupa jest bardzo dobra :D

To tak w skrocie a te "wady" z centrowaniem bezeli to na zdjeciach tylko wychodza.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.