Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Śpiewka stara jak świat :) Moim kultowym zegarkiem jest Rolex GMT pepsi i obserwuję sobie jego ceny od wielu lat. Kilka lat temu, nie tak dawno, kiedy zaczynało mnie powoli stać na taki zegarek, mogłem kupić sensowny egzemplarz za te 23tyś. Nie zrobiłem tego, bo uznałem to za drogo względem ceramiki. Obecnie musiałbym za podobny egzemplarz zapłacić 30tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to pisze z pozimu użytkownika który w życiu nie wyda tyle kasy na kilkuletni lub nastoletni zegarek.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie jeden zdziwi jak bardzo ETA przebije "pożądaniem i ceną" in-house, szczególnie jeśli egzemplarz będzie miał różę na tarczy. Zresztą to się już dzieje: obecnie na chrono24 jest 1 egzemplarz i kosztuje > 18tyś.

Wynika to z prostej przyczyny, że zegarek w tej konfiguracji był produkowany stosunkowo bardzo krótko, natomiast przed nami prawdopodobnie wiele lat dominacji in-house (z logo tarczy na tarczy - choć to nieco mniej pewne).

Stanowczo odradzałbym sprzedaż egzemplarza z ETA i różą.  Jak ktoś się chce przesiąść na BB58 to niech lepiej kupi drugi zegarek :)

 

Tu masz http://zegarkiclub.pl/forum/topic/149648-tudor-black-bay-blue/?hl=tudor

Kup zarobisz dychę i dołożysz sobie do gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo122

Nie obrażaj się proszę, ale nie ucz ojca dzieci robić :) Może i wkradła mi się pewna nieprecyzja, ale myślę że jest to oczywiste, że chodzi o najkrócej produkowaną wersję czarną:  https://www.hodinkee.com/articles/the-new-tudor-heritage-black-bay-black-reference-79220n-by-john-mayer

Poza tym wspomniany przeze mnie zegarek jest nowy: https://www.chrono24.pl/tudor/heritage-black-bay-black-rose-dial-79220n--id7984742.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadając Tudora na in hausie jesteśmy bliżej Rolka, a na ecie jesteśmy w tłumie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, jeśli rozmawiamy o BB, to ETA była z nami tylko kilka lat, a in-house który też już jest od jakiegoś czasu ma perspektywy na lata. Co więc skłania Cię do formułowania tak pozbawionych elementarnej logiki wniosków?

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletni zegarek i nienoszony,  do tego podchodziłbym z dystansem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasadniczo Twoje rozumowanie jest całkowicie poprawne (a przykład z Pepsi trafny), a nawet może stać się dokładnie tak jak piszesz, tzn. ten BB pójdzie za kilkanaście lat w niepamięć. Niemniej jednak Tudor w ostatnich latach zaczyna się mocno rozkręcać, a pomaga mu w tym polityka niedostępności sportowych Rolex. Nie jest więc bezpodstawne założyć, że BB pójdzie w ślady Tudor Sumbariner, a jeśli tak się stanie to 79220N z ETA i różą będzie bardzo pożądanym i drogim zegarkiem. 

 

Co do ceny na chrono24 to też się zgadzam, ale pokazuje to pewien trend. Na ebay zresztą ten zegarek też jest powystawiany za astronomiczne pieniądze: jakiś egzemplarz z Japonii za 20tyś, jakaś licytacja gdzie cena wynosi już 9tyś, do końca zostało 2 dni, a licytuje 41 osób.

 

Jak będzie, zobaczymy. Ja byłbym skłonny postawić na tę kartę (79220N).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne mamy forum skoro takie kaski nie schodzą jak ciepłe bułeczki


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół wieku komuny obniżyło zarówno świadomość zegarkową jak i siłę nabywczą. W ostatnim Logo jakaś ankieta na temat „świadomošci stylu” przeciętnego Polaka wskazała, że ok połowy rozpoznaje Casio , ok 1/3 Rolexa a 17 % Omegę... gdzie mi tu z tym Tudorem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół wieku komuny obniżyło zarówno świadomość zegarkową jak i siłę nabywczą. W ostatnim Logo jakaś ankieta na temat „świadomošci stylu” przeciętnego Polaka wskazała, że ok połowy rozpoznaje Casio , ok 1/3 Rolexa a 17 % Omegę... gdzie mi tu z tym Tudorem ;-)

No ja nie wiem, gdyby nie komuna to by pewnie na patykach godziny liczyli w Polsce powszechnie, a co dopiero mówić o jakiejś świadomości zegarkowej sprzed komuny wśród ogółu :)

 

analfabeci_1931.png?itok=WPViZj6q

 

http://retropress.pl/mysl-niepodlegla/analfabetyzm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieaktualne dane, bo z zeszłego roku.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1,5% na Śląsku daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysł i urbanizacja. Nic nadzwyczajnego.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtej Polsce przemysł i urbanizacja to coś wyjątkowego było , no tak .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A definicja analfabety obejmowały tylko brak umiejętności czytania i pisania po polsku czy liczenia też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.