Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

To już nie zależy ode mnie, tylko od Tudora i Kruka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie zależy ode mnie, tylko od Tudora i Kruka.

 

Nie wątpię w Ciebie, a nawet w Tudora tylko w Kruka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na to właśnie liczę.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż wprowadza kolorowe wersję i sobie dokupie do s&g

Ja czekam aż wprowadza kolorowe wersję i sobie dokupie do s&g


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT to chyba stara koperta 41mm.

Nie jest taka sama:

 

Tudor Black Bay Date is 14,8 mm Thick (41mm)
Tudor Black Bay GMT is 14,6 mm Thick (41mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest taka sama:

Tudor Black Bay Date is 14,8 mm Thick (41mm)

Tudor Black Bay GMT is 14,6 mm Thick (41mm)

Zobaczymy, gdzie zgubili te 0,2 mm, może to kwestia dekla jak w BB na etach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dekielek będzie podobnie płaski jak w ecie to jestem ciekaw czy niektórym to przestanie przeszkadzać co by im nadgarstek się nie pocił :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT 16090 na bransolecie, 15090 na pasku

58 14790 na bransolecie, 13490 na pasku

ceny z Kruka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Niektórzy z tego co czytam i słyszę maja zamiar z ety41 przerzucić się na BB39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zamieniać ety. To mogą być w przyszłości bardzo poszukiwane wersje bb.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja BBR zostawię na pewno, BB58 będzie świetnym uzupełnieniem :)

GMT muszę obejrzeć na żywo, ale to tez może być hit.

a486783be89e6949df834d6092dfee00.jpg

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że ma jakiś wynalazek w środku zamiast prostej do serwisowania ETY.

Za dziesiec lat (tyle zakladam, ze wynosi realny czas serwisu) to wiekszy problem bedzie z eta niz i inhousem. Juz teraz zaczyna brakowac rzemieslnikow, bo zegarmistrz jako zawod w formie, ktora znamy zanika, a jak faktycznie Swatch ograniczy dostep do czesci to ciekawe kto bedzie rzezbil kolka zebate.

Tak czy tak bedzie trzeba slac do serwisu producenta. Moze faktycznie eta mniej awaryjna, ale czy ja wiem?

@nicon nie bierz tego do siebie. :)

Ta wyswiechtana spiewka, powtarzana jak mantra na forum o latwym serwisowaniu ety juz traci na mocy.

 

Jeszcze o poszukiwanych potencjalnie egzemplarzach na ecie to tez chyba bardziej zyczenie posiadaczy ;)

Tudor to nie Panerai gdzie religia szla od dolu. Zreszta Panerai to tez juz nie ten Panerai, a prawdziwych paneristi juz nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o poszukiwanych potencjalnie egzemplarzach na ecie to tez chyba bardziej zyczenie posiadaczy ;)

Tudor to nie Panerai gdzie religia szla od dolu. Zreszta Panerai to tez juz nie ten Panerai, a prawdziwych paneristi juz nie ma ;)

Patrząc na ceny starych Submarinerów od Tudora to myślę, że te „życzenia posiadaczy” nie są bezpodstawne. Tym bardziej, że marka jest teraz na fali. Dowiemy się tego za jakieś 30 lat.

 

Co do reszty wpisu odnośnie ETA vs in-house to zgadzam się całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny starych Submarinerów od Tudora to myślę, że te „życzenia posiadaczy” nie są bezpodstawne. Tym bardziej, że marka jest teraz na fali. Dowiemy się tego za jakieś 30 lat.

Co do reszty wpisu odnośnie ETA vs in-house to zgadzam się całkowicie.

Myśle ze jednak są bezpodstawne, czemu? Bo za 30 lat to będzie bez różnicy czy to zegarek z eta czy bez ety a wręcz skłaniam się ku temu ze to te z inhausem będą bardziej w cenie ale ogólnie to mi to lotto bo nie sadze aby któryś z moich zegarków wytrzymał tyle lat ze mną czy beze mnie :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ze mną raczej żaden, więc to też nie mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni powiedzą, że ETA na +, bo tańsza w serwisowaniu. Drudzy, że ETA to zbyt tani mechanizm w  drogim zegarku,  nie warty swojej ceny.  Jeszcze inni,  ze skoro nie są już dostępne nowe z ETA  to chcąc nowy zegarek skazanym jest  sie na in-house. Co kto lubi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor, to Rolexowy inhouse, wiec nie sadze, ze kiedys ETA go pobije pozadaniem i cena :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny starych Submarinerów od Tudora to myślę, że te „życzenia posiadaczy” nie są bezpodstawne. Tym bardziej, że marka jest teraz na fali. Dowiemy się tego za jakieś 30 lat.

 

To jest zupełnie coś innego, bo za kilkadziesiąt lat żaden pospolity Submariner, nie będzie tym czym jest dzisiaj kilkudziesięcioletni Submariner, bo oprócz napompowanej bańki to jednak były narzędzia. Dzisiaj to fanaberia  ;)

Wracając do Black Baya to już teraz krąży teoria o "poszukiwanych" i przez to już droższych (?)  wersjach na ecie, a to wydaje mi się naciągane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z PO na 2500

Ja jako zwykły użytkownik poszukiwacz świetego grala w tych cena co są obecnie za POna starymwetku to mam praktycznie roczny dwuletni zegarek

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie jeden zdziwi jak bardzo ETA przebije "pożądaniem i ceną" in-house, szczególnie jeśli egzemplarz będzie miał różę na tarczy. Zresztą to się już dzieje: obecnie na chrono24 jest 1 egzemplarz i kosztuje > 18tyś.

Wynika to z prostej przyczyny, że zegarek w tej konfiguracji był produkowany stosunkowo bardzo krótko, natomiast przed nami prawdopodobnie wiele lat dominacji in-house (z logo tarczy na tarczy - choć to nieco mniej pewne).

Stanowczo odradzałbym sprzedaż egzemplarza z ETA i różą.  Jak ktoś się chce przesiąść na BB58 to niech lepiej kupi drugi zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pobożne ceny z sufitu. Kto rozsądnie myślący to kupi?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.