Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

​Nigdy nie myślałem o kupnie Tudora, aż do momentu ujrzenia...

post-1617-0-65705300-1522100923_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Już podstawowy BB był świetny, ale teraz, przy tym rozmiarze i grubości... Eh, szkoda, że potrzebuję obydwu nerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB58 :wub:

post-100816-0-48473300-1522136829_thumb.jpg

Zdjęcie z https://www.lesrhabilleurs.com/

 

Jedno magiczne słowo: proporcje. Kiedy jakiś czas temu krytykowałem 79230N, że jest zbyt masywny a przede wszystkim ZBYT WYSOKI, to standardowo odzywały się głosy, że "nie każdy ma mały nadgarstek"  ;) Już pomijając kwestię, że od czasu Cartier Santos-Dumont (czyli pierwszego zegarka naręcznego) do teraz, przez 95% tego czasu dla męskiego zegarka obowiązywał standard średnio 36mm-40mm, to nie o średnicę tutaj chodzi tylko o  p r o p o r c j e  właśnie. Bo stary BB41 wygląda jak wspomnienie himalaisty z wyprawy na Meru: wielkie płaskie ściany po bokach. 79230N jest pięknym zegarkiem, co też zawsze podkreślałem, ale do ideału brakowało mu szczęśliwych proporcji. Jego zakup to była kwestia kompromisu: zgadzasz się na całe szczecie, które dostajesz w cenie tego zegarka, ale ustępujesz w kwestii proporcji (najwyżej jakiś utalentowany strap maker pomoże wypełnić przestrzeń między uszami). Naprawdę nie dziwię się osobom, które mają ten zegarek w kolekcji i serdecznie im gratuluję. Osobom, które posiadają wersję z ETA i różą na tarczy, kategorycznie odradzam sprzedaż.

 

Niemniej jednak na rynek wchodzi BB58. Staram się dozować emocje, bo nikt z nas jeszcze go nie miał na nadgarstku, ale 11,9mm grubości? Zegarek cieńszy od współczesnego Sumbarinera? W dodatku żaden tam "homage" jak niektórzy twierdzą tylko odrębny byt z własnym DNA? In-house movement, 70h rezerwy, silikonowy włos? Nie ma opcji, ten zegarek jest skazany na sukces, a na takich forach jak to, to będzie największy pieszczoszek i oczko w głowie nie jednego z nas. Właściwie to już załóżcie mu temat "Policzmy Tudor Fifty-Eight" i niech czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczesny sub ma mocno wypukły dekiel a profil jest cienki więc te 11.9 z płaskim deklem tudora niespecjalnie musi się wyróżniać na plus. Oczywiście w porównaniu do klocków poprzednich BB to będzie na pewno proporcjonalny zegarek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wyceniam ten fakt w swoim entuzjazmie. I dlatego też nie używam sformowania "wyraźnie cieńszy od Submariner", bo gdyby nie różnice w bezelach, o których słusznie prawisz, byłoby to 11,9mm vs 12,5mm, czyli stosunkowo spora różnica na korzyść Tudor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wczoraj wieczorem wiedziałem... :)

teraz znowu dylemat... który ?!

gmt czy 58 - najlepiej oba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć czysto praktycznie to GMT - zwłaszcza za datę. Co do wyglądu - ja wybieram 58 i czekam ba przymiarkę na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do twarzy temu tudoru na pasku;)

29543171_10211577341413448_7788614306349


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze , często wykorzystujecie gmt?

Ja może raz na 3 lata, ale cholera bez daty nie dam rady. Taki tryb życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w kontekście praktyczności GMT zwróciłem uwagę właśnie na datę, a nie drugą strefę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za rok pokażą BB z datą i znowu trzeba będzie zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze , często wykorzystujecie gmt?

Ja wykorzystuję w innej sytuacji. Gdy któryś z moich gmt stanie i chcę go założyć, to patrzę na wskazówkę gmt czy muszę uważać przy ustawianiu zegarka czy niekoniecznie. Trochę bardziej przecież uważa się z operowaniem koronką w okolicach północy niż w okolicach południa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze , często wykorzystujecie gmt?

Nieczęsto, ale jak już to bardzo konkretnie ;) Do tego stopnia, że dwa lata temu założyłem, że jeden taki zegarek muszę mieć prędzej czy później. Typowałem czarnego avengera. Teraz mi się ten typ nadkruszył.

Poza tym lubię sobie "sprawdzać" która aktualnie jest godzina w jednym z ulubionych miejsc na Ziemi (podobnie mam z pogodą)  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GMT bywa jak z chrono, podoba się układ tarczy , wskazówki, ale niekoniecznie z tych funkcji korzystamy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuję w innej sytuacji. Gdy któryś z moich gmt stanie i chcę go założyć, to patrzę na wskazówkę gmt czy muszę uważać przy ustawianiu zegarka czy niekoniecznie. Trochę bardziej przecież uważa się z operowaniem koronką w okolicach północy niż w okolicach południa ;)

 

Również tak robię... w zegarku z datą, ale bez GMT mam zawsze problem czy zatrzymał się w dzień, czy w nocy i jaką datę ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z niego korzystam przy gotowaniu. To jest super wygodne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze , często wykorzystujecie gmt?

 

W podróży psze Pana, na szczęście jak jadę do teściów mam 5h różnicy więc mogę naprawdę zaszaleć:D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się bo tak się wszyscy zachwycają BB39 i GMT gdzie chyba koperty są rożnej wielkości


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się bo tak się wszyscy zachwycają BB39 i GMT gdzie chyba koperty są rożnej wielkości

GMT to chyba stara koperta 41mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT to chyba stara koperta 41mm.

Wiec jak w GMT koperta ok a w zwykłym BB już nie ?;)

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak w GMT koperta ok a w zwykłym BB już nie ?;)

Też nie :)

Już na chrono to ćwiczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

I tak trzymaj, planuję w tym roku dołączyć do tego zacnego klubu posiadaczy Pelagii.

Dobra Pelagia nie jest zła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.