Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Bartek tu też gratuluję!    :)

Koledze Lotus też oczywiście.

Nie wiem czy to prawda, ale podobno w Ameryce i Europie zachodniej 58 i gmt są masowo wykupowane przez handlowców ( ^_^ )  z grey market w celu spekulacji i trzeba się zapisywać w kolejkach. Trochę to dziwne, bo w Kruku chyba leżakują  ;)

Jeśli by się sprawdziły plotki o ograniczeniu towaru to warto kupować, ale można też przestrzelić of course  ;)

Bartek tu też gratuluję! :)

Koledze Lotus też oczywiście.

Nie wiem czy to prawda, ale podobno w Ameryce i Europie zachodniej 58 i gmt są masowo wykupowane przez handlowców ( ^_^ ) z grey market w celu spekulacji i trzeba się zapisywać w kolejkach. Trochę to dziwne, bo w Kruku chyba leżakują ;)

Jeśli by się sprawdziły plotki o ograniczeniu towaru to warto kupować, ale można też przestrzelić of course ;)

Chyba prawda, bo w Kruku był koleś z Londynu i był w szoku, że u nad można wszystko dostać, a tam gmt to tylko na reklamach można zobaczyć.

Fajne te Wasze maluchy

4d91be7e8a5f5258dd791c962fd85a7d.jpg

Edited by Ulotny

Chyba prawda, bo w Kruku był koleś z Londynu i był w szoku, że u nad można wszystko dostać, a tam gmt to tylko na reklamach można zobaczyć.

Ogólnie BB cieżko dostać w UK.

Jak ja kupowałem swojego to musiałem czekać ponad miesiąc.

Wersja all black czas oczekiwania 10 do 15 tygodni.

Dzieki chlopaki. Gmt jest super tez. Tarcza, indeksy czy uszy-to wszystko przypomina mi starsze referencje Rolexow. Dawno bym go kupil gdyby nie to ze mam akurat podobny zegar :-) Ciekawe czy zrobia go mniejszego kiedys. Czy on ma grubosc BB41 czyli okolice 15mm?

Guest

Nie mierzyłem grubości, ale porównywaliśmy z Mariuszem w Rzeszowie z BB burgundem i raczej to samo. Gmt ma delikatnie przefrezowaną kopertę od dołu i wizualnie może się wydawać troszkę bardziej płaski.

Pamiętam, wcześniej w tym wątku, w okolicach okresu premiery, widziałem informację że nawet jest ciut cieńszy.

Grubość gmt i czerwonego niemal identyczna. Porównywaliśmy zegarki dobrych kilka minut.

rXQHFG4.jpg

Dzieki chlopaki. Gmt jest super tez. Tarcza, indeksy czy uszy-to wszystko przypomina mi starsze referencje Rolexow. Dawno bym go kupil gdyby nie to ze mam akurat podobny zegar :-) Ciekawe czy zrobia go mniejszego kiedys. Czy on ma grubosc BB41 czyli okolice 15mm?

Są opinie, że Tudor tyle zainwestował w stworzenie do BB58 mniejszej wersji in-house'owego mechanizmu, że zapewne stoi za tym zamiar mocnej eksploatacji koperty 39mm. W sensie wiadomo - za moment pojawi się cała gama kolorów no i może rzeczywiście doczekamy się wersji GMT. To byłby prawdziwy hit!

ng6mnrm.png

Jeszcze mniejszy GMT? :blink: To chyba będzie wersja damska...ten zegarek wizualnie, zwłaszcza na pasku jest maciupki  :unsure:

Wyobraź sobie, że jest spore zapotrzebowanie na GMT 39-40mm proporcjami podobne do klasycznego Rolexa GMT (starszych referencji). Tak jak BB41mm był dla wielu klockiem, tak nowe GMT pozostaje klockiem ;)

ng6mnrm.png

OK, ale bardziej chodziło mi o to, że zakładając sporą hiperbolę, to GMT mogło stanowić jakąś tam "alternatywę do pepsi" (z tego co czytałem, nie tylko ja tak myślałem). Tymczasem pepsi, przy teoretycznie zbliżonych parametrach, jest zegarkiem dwie półki okazalszym ;)

Bo Tudora Panowie trzeba cenić za bycie Tudorem z własną ciekawą historią z której teraz czerpie. Wmawianie sobie że zastąpi komuś Rolexa kończy się zwykle rozczarowaniem że ...nie jest Rolexem.

Są opinie, że Tudor tyle zainwestował w stworzenie do BB58 mniejszej wersji in-house'owego mechanizmu, że zapewne stoi za tym zamiar mocnej eksploatacji koperty 39mm. W sensie wiadomo - za moment pojawi się cała gama kolorów no i może rzeczywiście doczekamy się wersji GMT. To byłby prawdziwy hit!

Tylko trzeba pamiętać o tym że GMT to kolejna komplikacja i to z dodatkową wskazówką, nie wiem czy dadzą radę to upchnąć w grubość 58.

Edited by noktoto

OK, ale bardziej chodziło mi o to, że zakładając sporą hiperbolę, to GMT mogło stanowić jakąś tam "alternatywę do pepsi" (z tego co czytałem, nie tylko ja tak myślałem). Tymczasem pepsi, przy teoretycznie zbliżonych parametrach, jest zegarkiem dwie półki okazalszym ;)

Proponuje zatem steinharta :D

O i T 

Bo Tudora Panowie trzeba cenić za bycie Tudorem z własną ciekawą historią z której teraz czerpie. Wmawianie sobie że zastąpi komuś Rolexa kończy się zwykle rozczarowaniem że ...nie jest Rolexem.

Dlatego użyłem "hiperbola" oraz "jakaś tam alternatywa" ;)

Proponuje zatem steinharta :D

Ehh, bez sensu, na wydatki namawiasz, może replika pepsi? :)

Edited by Valygaar

Tylko trzeba pamiętać o tym że GMT to kolejna komplikacja i to z dodatkową wskazówką, nie wiem czy dadzą radę to upchnąć w grubość 58.

Koperta Glycine na ecie 2893 z gmt ma niecałe 11mm, więc da się zrobić niską kopertę pod 4 wskazówki.