Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Kiedyś to sie ludzie cieszyli jak mięso rzucali... albo chociaż srajtaśmę. Prosze jak sie społeczeństwo rozbiesiło :D

Dostałem info, że fabryku Rolexa już działają. Nie na 100% ale juz coś się dzieje.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Ja się zastanawiam, czy zostawić BB58, czy jednak sprzedać, tymczasem w Time & Tide zachwycają się szczególnie tym modelem na tle pozostałych z linii BB:

https://timeandtidewatches.com/best-tudor-black-bay-watches-dark-58-bronze-heritage-steel-review/

Nie ułatwiają podjęcia decyzji...

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Pytanie co w jego miejsce?

Jak jakiś retro diver to chyba szkoda energii, bo nie widzę zawodnika. Oris 65?

Chyba, ze całkiem coś innego?

Najgorsza opcja to jak się kasa rozejdzie...

Popros zonę, żeby  Ci schowała i oddała za 3 miesiące ?

Posted (edited)

Mimo całej sympatii do Oris 65 to jednak to nie ten sam garnitur co fifty eight. Począwszy od mechanizmu po jakość wykonania. W 65 szkiełko powala ?.

Zasadniczo fifty eight nie ma konkurenta więc nie ma sensu go sprzedawać , chyba że ktoś chce iść w ceramiczne divery tudzież zmienić klimat na non-diverowy.

Edited by Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

32 minuty temu, pablo122 napisał:

Pytanie co w jego miejsce?

Jak jakiś retro diver to chyba szkoda energii, bo nie widzę zawodnika. Oris 65?

Chyba, ze całkiem coś innego?

Najgorsza opcja to jak się kasa rozejdzie...

Popros zonę, żeby  Ci schowała i oddała za 3 miesiące ?

W tej kategorii nie ma konkurencji. Można kupić Suba Rolexa/Tudora 5-cyfrowego ale to inna waga cenowa.

1dFQTya.png

58 przez kolorystykę, brak osłony koronki, pseudonity to zegarek, który jest ukłonem w stronę pewnej epoki. Bardzo ładny model, ale wbrew obiegowej opinii z wymienionych powodów uważam, ze nie stanie się klasyką. Sub pięcofyrowy to jednak inny zegarek w odbiorze i jednak inna klasa. Moim zdaniem można mieć oba i się będą uzupełniać, ale 58 nigdy nie zastąpi Suba. 

Fifty eight plus Sub z datą ceramika = mega combo

Posted (edited)

No, sama radość czytać - tylu potencjalnych kupców, jakbym jednak musiał go spieniężyć?

Alternatywy dla niego nie widzę, ale są różne potrzeby i gusta, a Orisa 65 odrzuciłem w przedbiegach, bo wolę znacznie tańszego od niego CW Trident retro 65... No i eleganckim diverem vintage jest też Eterna Kontiki Date, ta stara oczywiście, z dużymi trójkątami. Chyba że ktoś musi mieć inhouse'a...

Edyta: tak se rozmyślam i rozmyślam i się chyba rozmyśliłem...

IMG-20200523-210159.jpg

Edited by ledr

Leszek

IMG_20200524_122252.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

W dniu 23.05.2020 o 20:44, ledr napisał:

No, sama radość czytać - tylu potencjalnych kupców, jakbym jednak musiał go spieniężyć?

Alternatywy dla niego nie widzę, ale są różne potrzeby i gusta, a Orisa 65 odrzuciłem w przedbiegach, bo wolę znacznie tańszego od niego CW Trident retro 65... No i eleganckim diverem vintage jest też Eterna Kontiki Date, ta stara oczywiście, z dużymi trójkątami. Chyba że ktoś musi mieć inhouse'a...

Edyta: tak se rozmyślam i rozmyślam i się chyba rozmyśliłem...

Daj spokój, przy tym Tudorze wszystkie zegarki, które wymieniłeś to popierdółki ;)

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Godzinę temu, Jash napisał:

Daj spokój, przy tym Tudorze wszystkie zegarki, które wymieniłeś to popierdółki ;)

No, Jacek, po Tobie tego się nie spodziewałem, raczej solidnych argumentów za 65-tką Orisa, szczególnie w wersji limitowanej???? Christopher Ward od początku przyznawał, że robiąc swojego Tridenta retro, wzorował się na Orisie 65. Tylko czasem nowa interpretacja bywa ciekawsza o doświadczenia z poprzednim modelem. Tak jest moim zdaniem z Tudorem BB58, który wziął wszystko co dobre od poprzedników i jeszcze dołożył nowe zalety. Ja mam dziwną fiksację (kto z nas jest zdrowy w tych czasach...) na niebieskie/granatowe zegarki, albo takie z niebieskimi akcentami, więc tego mi trochę w BB58 brakuje. A jako prosty śląski chłopak wolę nurasy do "ciorania", a nie takie eleganckie, ze złotymi akcentami... Ale obiektywnie BB58 to niedościgniona klasa w swojej wadze na ringu. I ciągle nie widać realnej konkurencji, gdyby tylko zrobili jeszcze wersję 39mm z burgundowym bezelkiem...

Leszek

Posted (edited)

Leszek, uwielbiam mojego 65 Movembera, ma u mnie dożywocie, ale moim zdaniem i wyglądem i mechanizmem i wykonaniem (czyli w każdym aspekcie) BB58 kładzie go na łopatki. Dlatego też będzie to mój kolejny zegarek ;) Do CHW podchodziłem wiele razy, ale jednak to nie to. Niby ok, ale po chwili chemia zanika kompletnie.

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Na tą chwile nie widze alternatywy dla BB58. Ewentualnie w przyszłości  BB58 GREY "GHOST" BEZEL  pod warunkiem, ze wejdzie do produkcji i się  spodoba. 

Powitać 

Miał ktoś przyjemność i styczność z tym modelem Tudor Sport Chronograph 20300. Dosłownie taki jak na Chrono24 

Dzięki 

14479608-oss6s7zcany7hx5lwq6c2629-Zoom.jpg

Posted (edited)

Zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować z BB58, pomimo, że parę rzeczy mi w nim nie do końca pasowało jak mierzyłem. Zapytałem u Kruka, ile trzeba by czekać na wersje na bransolecie, taka odpowiedź przyszła:

Tudor BB58 na bransolecie to zegarek na zamówienie, a czas oczekiwania to w tej chwili około 24 miesięcy. Cena w tym momencie to 17490 PLN.

Czasu oczekiwania pewnie sami nie znają, ale skąd taka cena? Jakaś podwyżka była Tudora? Tak czy inaczej, jeśli kupię to pewnie z chrono, czekanie nie wiadomo ile trochę bez sensu.

Edited by tbn

4 minuty temu, tbn napisał:

Zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować z BB58, pomimo, że parę rzeczy mi w nim nie do końca pasowało jak mierzyłem. Zapytałem u Kruka, ile trzeba by czekać na wersje na bransolecie, taka odpowiedź przyszła:

Tudor BB58 na bransolecie to zegarek na zamówienie, a czas oczekiwania to w tej chwili około 24 miesięcy. Cena w tym momencie to 17490 PLN.

Czasu oczekiwania pewnie sami nie znają, ale skąd taka cena? Jakaś podwyżka była Tudora? Tak czy inaczej, jeśli kupię to pewnie z chrono, czekanie nie wiadomo ile trochę bez sensu.

Cena pewnie wynika z przeliczenia po kursie CHF, waluty poszły ostro do góry, więc i ceny w Kruku dostosowali. To i tak czysta abstrakcja, bo płacisz po kursie/cenie w dniu odbioru - za 2 lata... Ja olałem kolejkę, kupiłem rok temu na rynku wtórnym, chociaż tam ceny niewiele niższe, jeżeli w ogóle. Ale od roku mam frajdę na nadgarstku????

Leszek

No kupowanie w Kruku chodliwych modeli mija się z celem.  Co do ceny to pamiętam msrp w okolicy 3500CHF, nijak mi nie wychodzi cena w kruku. :) Ciekawy jestem jak to wygląda u zagranicznych dealerów.

Jak się kontaktowałem tydzień temu z jednym z dilerów, który miał na swojej stronie 58 na stanie, powiedzieli mi że mają trzy i jak tylko otworzą to można kupować, lecz tylko osobiście (nie wysyłają marki Tudor). Cen jest nadal taka sama £2760, więc sprawdzę tylko się otworzą, a mają się otworzyć już za jakiś tydzień jak dobrze pójdzie.  

Widzę, że u wszystkich dealerów w UK jest po 2760 funtów. No cóż, specyfika polska, że u nas najdrożej. Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić gdzie się chce. 

Podwyżki związane z kursami podejrzewam. Biznes przerzuca dodatkowe koszty na finalnego klienta. Oczywiście jak kurs spadnie korekty ceny w dół nie będzie ????.

Atrakcyjność zakupów zagranicą wzrosła choć przecież w PL są rabaty punkty etc więc przy Tudorze może się jakoś wyrówna.