Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Solve

Ulubione sceny filmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obejrzałem sobie ponownie "Wściekłe psy". Mało tam jest takich typowo akcji pościgowych, efektów specjalnych. Raczej przegadany - ale smakowitych scen jest tam naprawdę bardzo dużo. Polecam obejrzeć, bo to jednak klasyk kinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kto w latach 90 pokochał to co tworzył Tarantino podobnym uczuciem darzył twórczość Roberta Rodrigueza. Desporados to do tej pory najpopularniejszy film tego reżysera, kto nie oglądał a lubi tego typu kino to polecam tą scenę: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych :D

 

 

Podobnie jak ta:

 

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się Święta, więc pozwolę sobie wkleić moje trzy ulubione świąteczne sceny.

 

Oczywiście jest wśród nich ta z najdroższym drzewkiem:

 

 

Ostatnia scena "Trzech dni kondora" - kto nie widział, niech nie ogląda. Mnóstwo klimatu lat 70., w tym przede wszystkim "zawieszone" zakończenie. Zwłaszcza Cliff Robertson podoba mi się w tej scenie.

 

 

I jeszcze jedna wigilia, nieco burzliwa:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mój ulubiony aktor, w ulubionej scenie, w jednym z ulubionych filmów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie Saula Rubinka? ;) Fanów ma też przystojniak Anthony James. Obaj zresztą grają bardzo dobrze. Ja z obsady "Bez przebaczenia" najbardziej lubię jednak Hackmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Manny, bring me everyone.

- What do you mean, everyone?

- Everyone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie Saula Rubinka? ;) Fanów ma też przystojniak Anthony James. Obaj zresztą grają bardzo dobrze. Ja z obsady "Bez przebaczenia" najbardziej lubię jednak Hackmana.

W sumie Edmundzie możesz mieć rację, Clint to mój ulubiony aktor, więc @Passero, być nie może.... :lol:  ^_^  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Masz na mysli Clinta oczywiście?

 

Nie inaczej ;)

- Manny, bring me everyone.

- What do you mean, everyone?

- Everyone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sceny filmowe, to bedzie pasować :)

Jeden z pierwszych kadrów filmu Andrzeja Wajdy " Katyn", 300 metrowy most kolejowy w Wyszkowie

post-48316-0-32901000-1513083668_thumb.png

Ponizej moja " praca"

post-48316-0-08333200-1513083731_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę kolejną porcję swoich ulubionych scen:

 

Black Hawk Down- jeden z moich ulubionych filmów wojennych. Duża doza realizmu, dynamizm, dobrze się ogląda. W scenie lubię szczególne to wrażenie ciszy przed burzą:

https://www.youtube.com/watch?v=BCCp3z7Zz4g&t=84s

 

Rambo- może przeważa tu dziecięcy sentyment, ale lubię ten film. Przy okazji chcę podkreślić, że Rambo First Blood jest zupełnie innym filmem niż reszta Rambo a bohater nie licuje tu z wizerunkiem, jaki utrwalił się po następnych częściach. Tu Johnny rozstawia krawężników po kątach:

 

Platoon- lubię tematykę wojny w Wietnamie. Ogólnie znana scena:

 

Forest Gump. Aby podsumować tematy wojskowe- w cywilu kretyn, w wojsku geniusz. Jak tu nie kochać mundurowych?

 

This Boy's Life- trudno uznać za ulubioną, ale jest świetna przez to jaka jest przerażająca. Znakomicie zagrana- Dicaprio pokazuje spory potencjał a De Niro jest wręcz diaboliczny:

 

The Sting- cały film dobry. Wybrałem coś na zachętę:

 

Interstellar- mało jest SF gdzie dosyć poważnie traktowana jest część "science" nazwy gatunku:

 

Contact- mam jakiś dziwny sentyment do tego filmu. Lubię dzwięk odbieranego sygnału i reakcję na jego odbiór:

https://www.youtube.com/watch?v=u4iNWKfE-0k

 

Terminator 2- roboty, podróże w czasie i skrajny brak socjalizacji ujawniany przez T-800 =]. Czy da się tego filmu nie lubić?

https://www.youtube.com/watch?v=TaRuugE1R74

 

Vanishing Point- jeden z najlepszych filmów drogi. Dobra muzyka i piękne samochody:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę kolejną porcję swoich ulubionych scen:

 

 

@Marcusfff, fajny wpis, dzięki! Jest tu kilka filmów, które i ja lubię. Zwłaszcza "Pluton". Na mnie największe wrażenie robi scena pacyfikacji wioski, w trakcie której pod koniec dochodzi do otwartego starcia Barnesa z Eliasem. To oczywiście nie jest przyjemna scena, ale Stone i jego znakomici aktorzy genialnie eskalują w niej napięcie. A "Znikający punkt" to jeden z najważniejszych filmów mojego dzieciństwa, miałem chyba 5 lat, jak z tatą w telewizyjnym "kinie nocnym" na TVP1 w sobotę obejrzałem  :) Dopiero kilka miesięcy temu obejrzałem ten film drugi raz - i oglądało się naprawdę dobrze! Świetnie poprowadzone jest zakończenie: fajna muzyka, reportażowe zdjęcia i nagle - wiadomo co. Jedynie retrospektywna scena, w której Kowalski wspomina swoją zmarłą ukochaną, wypada moim zdaniem bardzo kiepsko. Obejrzałem też wyciętą scenę z Charlotte Rampling - i chyba dobrze, że nie znalazła się w filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko i sprawnie  :)

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

W zeszłym roku o tej porze padał deszcz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobrze, że ja niespotykanie spokojny człowiek jestem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja ulubiona scena z "Gorączki" to ta - i proszę o tym pamiętać zanim ktoś mnie tu na tym forum wk....wi! :D  :lol:

 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DCyZ4EINmDU8&ved=0ahUKEwjvreWSqI_YAhXFbZoKHatZDsQQo7QBCCAwAg&usg=AOvVaw3Gb60Ue3b2dMscvVTX9cGr

;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.