Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Solve

Ulubione sceny filmowe

Recommended Posts

Przeczytałem specjalnie książkę "Interstellar i nauka" i z niej jednej dowiedziałem się o fizyce więcej niż przez kilka lat nauki w szkole.

Przymierzam się do niej w niedalekiej przyszłości  :) Póki co na półce czeka jeszcze na przeczytanie "Wszechświat w twojej dłoni" Galfarda Christophe.

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Póki co na półce czeka jeszcze na przeczytanie "Wszechświat w twojej dłoni" Galfarda Christophe.

Ciekawe, ciekawe. Może też to przeczytam.

William Holden - dziś setna rocznica urodzin tego giganta amerykańskiego kina. Jest wiele niezapomnianych scen z jego udziałem, moim zdaniem rolą jego życia był Max Schumacher z "Sieci":

A najbardziej pamiętna kwestia to ta z samego początku "Dzikiej bandy" - "If they move... Kill 'em!":

Moja ulubiona scena oglądałem ten film dawno temu, i ciągle pamiętam ostatnią rozmowę byłego księdza z szatanem. Od około 1.25.30.

Słynna scena z ciastkiem w ,, Dawno temu w Ameryce ''

Kontekst jest taki , że dziewczyna z sąsiedztwa pokazuje małolatom swoje wdzięki za ciastka z kremem . Mały chłopiec jest ciekawski więc kupuje ciacho i idzie do dziewczyny , ta każe mu czekać na schodach , czas mija a chłopak ma z minuty na minutę coraz większą rozterkę ;) Co wybrać ? I to kusi i to nęci :D

Edited by Drake

P.S Widziałem ogrom filmów sci-fi (również tych klasycznych z poprzednich lat), ale ten po prostu wywala z kapci! Jest o wiele głębszy, niż niektórym się wydaje. A z każdym kolejnym razem, gdy go oglądam, tylko utwierdzam się w tym przekonaniu.  

Film kiedyś zarzuciłem, bo nic innego nie znalazłem. Nie wiem czy to wstyd, czy też nie ale popłakałem na tym filmie. Może dlatego, że nikt mnie nie widział. I że mam córkę. Kurcze nie przypominam sobie innego filmu, na którym bym to zrobił.

Słynna scena z ciastkiem w ,, Dawno temu w Ameryce ''

Kontekst jest taki , że dziewczyna z sąsiedztwa pokazuje małolatom swoje wdzięki za ciastka z kremem . Mały chłopiec jest ciekawski więc kupuje ciacho i idzie do dziewczyny , ta każe mu czekać na schodach , czas mija a chłopak ma z minuty na minutę coraz większą rozterkę ;) Co wybrać ? I to kusi i to nęci :D

Uwielbiam ten film i tę scenę również bardzo lubię. Choć moja ulubiona scena z "Dawno temu w Ameryce" to chyba ta na dworcu, wręcz archetypiczna dla nostalgicznego kina o osamotnionych straceńcach:

A od niedawna, bo dopiero w tym roku obejrzałem "Manhuntera", bardzo lubię też tę scenę:

https://www.dailymotion.com/video/xrbodw

Zmarł Nicolas Roeg. Nie jestem wprawdzie jakimś wielkim fanem i znawcą jego twórczości, ale kostiumowe "Z dala od zgiełku" bardzo mi się podobało, a "Nie oglądaj się teraz" to niezwykły film. Chyba każdy, kto go widział, zapamiętuje jego zakończenie (załączam jedynie kadr, by nie zdradzać zbyt wiele tym, którzy nie widzieli):

dont%20look%20now-3_1.jpg