Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe. W tych Poljotach, w wersjach opisanych cyrylicą zazwyczaj są opisane dekle z logo Poljotach, ale mam tez gładkie więc nie osądzam tutaj niczego. Wszystkie, które mam na bank nie mają stalowej koperty. Może w katalogu chodzi o tego pierwszego od prawej, nie jest to sprecyzowane. Gonię króliczka, z czasem wpadną nowe :) Nawet Kris wszystkiego nie ma :D

Ten pierwszy z prawej ma tak skomplikowana kopertę że na pewno nie było ich stalowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej. Kiedyś wymieniłem PW z Krisem na ich temat i twierdził, że nie było ich w stalowych koperta. Teraz to już nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu napisane, że koperty występują stalowe, chromowane i pozłacane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel gładki (tak jak większość z lat 80-tych),ale koperta na 100% stalowa,zresztą jest w katalogu,pierwsza jest stalowa

 

Niestety na tej stronie z katalogu Poljota nie ma ani jednego zegarka w stalowej kopercie.

W załączeniu wklejam fotkę z opisem kolejnych cyfr w danym modelu. Dla osób nie znających cyrylicy tłumaczę: Przy sześciocyfrowym oznaczeniu modelu zegarka - trzecia cyfra mówi o pokryciu lub materiale z którego zrobiono kopertę, natomiast przy siedmiocyfrowym - jest to czwarta cyfra. Cyfry oznaczają:

0- stal, 1- chromowana, 2 - złota, 3 -złocona, 4 - anodowana, 5- plastik, 6- malowana, 7 - drewniana itd.

Na pokazanej przez Ciebie  stronie z katalogu, wszystkie zegarki mają 7 cyfrowy kod, i we wszystkich czwartą cyfrą jest 1. Czyli mają chromowane koperty.

Załączony opis z katalogu:

post-27093-0-26369900-1450636166_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pięciu językach jest napisane:stal nierdzewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają jednakowe numeryczne oznaczenie materiału koperty. Więc albo wkradł się jakiś błąd w opis albo oznaczenie. Czwarty Poljot ma taką kopertę że pokażcie mi ruska który by ją wykonał ze stali :blink:

post-49869-0-72333200-1450639447_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ja takiego znam. Gość jeździ na niedźwiedziach i lata na... To takiej koperty ze stali nie zrobi :D

 

cc33e89f1bbfafb161e4504038b0126e_origina

na17Is6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pięciu językach jest napisane:stal nierdzewna.

Tego nie neguję. Ale to jest tylko jedna strona katalogu a opis prawdopodobnie odnosi się do wszystkich modeli poljota w tym dziale (czyli z werkiem 2616). A przecież były poljoty z tym werkiem w stalowych kopertach - tylko nie są to te ze zdjęcia. Jakby ktoś dał link do tego katalogu w całości to rozwiałoby wszelkie wątpliwości.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają jednakowe numeryczne oznaczenie materiału koperty. Więc albo wkradł się jakiś błąd w opis albo oznaczenie. Czwarty Poljot ma taką kopertę że pokażcie mi ruska który by ją wykonał ze stali :blink:

 

Przepraszam za post pod postem, ale akurat te co pokazałeś Krzyśku są w innym katalogu jako stalowe. I weź tu wierz katalogom :)  Zobacz:

post-27093-0-35122600-1450643800_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz trzeci post pod swoimi. Pewnie dostanę bana  :( Ale doszedłem już dlaczego w katalogu który pokazałem w poprzednim poście te zegarki są oznaczone jako stalowe.

W katalogu zamieniono fotki tych zegarków z fotkami 55G  :D  Można sprawdzić, że numery zegarków pod 55G zgadzają się z numerami tych pokazanych w katalogu przez kolegę Buran69 w poście numer 274.

post-27093-0-61721600-1450644316_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregch - co my byśmy bez Ciebie zrobili :)

A tak poważnie to jesteś w stanie znaleźć w katalogach nawet błędy drukarskie?! Szacun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na taką fotkę?nie wygląda na mosiądz.(oczywiście taki przyszedł,nie zrobiłem tego celowo)

2015-12-21%2009.50.32.jpg

zresztą cholera wie,już nie jestem pewny w 100%.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz trzeci post pod swoimi. Pewnie dostanę bana  :( Ale doszedłem już dlaczego w katalogu który pokazałem w poprzednim poście te zegarki są oznaczone jako stalowe.

W katalogu zamieniono fotki tych zegarków z fotkami 55G  :D  Można sprawdzić, że numery zegarków pod 55G zgadzają się z numerami tych pokazanych w katalogu przez kolegę Buran69 w poście numer 274.

Grzesiek jak wyczai to wyczai :) z pod ziemi wykopie a znajdzie, mnie wczoraj też pomógł za co dzięki składam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, nie oglądać tylko zbierać swoje :)

To nie jest takie proste, ale najbliższe sercu są chyba Poljoty. Tylko od czego zacząć :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrał mi się taki komplecik, choć to nie wszystkie wersje, to jest dwukolorowo. :)

66639acbe05b9adbda4033934b47698e.jpga53bf813ef7ceffd1d0506598f642eaf.jpg

823508af7f54a6be290cd0d26eabdea6.jpg3d9c1fdd91b9e55fca411ab6a30bba82.jpg43900825bd30c89bb3a8cf36d128ca1a.jpgfa325a33ec58916e2cadf161d341f84d.jpg

3b3dfe8ad65f5e073859951181301135.jpga485f854a010279da338942542db0e5d.jpg

2d5f6aeb4766c404118b2e8bfa0bcd02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setka pękła. I takie stadka uzbierałem.

Duże Rakiety:

post-73391-0-97831400-1453219319.jpg,

Sławy automaty:

post-73391-0-74598700-1453219359.jpg,

Poljoty kostki ( w tym jeden brzydal po walce bokserskiej):

post-73391-0-18039300-1453219457.jpg.

 


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować. Setka jedna smutna, dwie się pokłócą, a pięć w dobrym towarzystwie na zdrowie wyjdzie.


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to podpada pod subkolekcje; po prostu moje giermańce

zwłaszcza tego z lewej nie wiedzieć czemu darzę sympatią

 

th5Asba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henizz , to jest dział  Zegarki Rosyjskie i Radzieckie

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.