Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Recommended Posts

Blogow kulinarnych w necie tez nie mieliscie Michu A takie czasy teraz, ze czytajacy chca zdjec. Baaaa, ja w swoim nowym telefonie mam tryb aparatu "jedzenie" hehehehe. Odkrylem to po zakupie telexu, zeby nie bylo...

G6

Only Fools Do Not Fear The Sea

Kosma rób swoje. Mnie się podoba to co gotujesz, przynajmniej nie musze szukac w necie pomyslow jak spozytkowac w kuchni nadmiar czosnku i pietruszki :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Chopaky czy istnieje jakiś doby wok na kuchnię indukcyjną?! Czy nie ma sensu?

Fissler

Bo Fissler to dobre jest.

Kupiłem tez ostatnio woka Tefal ingenio. Z jakimiś nalepkami z Tesco co je spanie dają w dowolnej ilości przy kasach - zapłaciłem chyba 89 zł. Jak nie masz uchwytu do Ingenio to jeszcze plus 35 zł. 

Ja rozumiem cenę jakość itd, ale nie jestem profesjonalnym kucharzem :) chociaż może dla profesjonalnych są jeszcze droższe  :ph34r:

Edited by _Kwiatek_

Kupiłem nówke na olx za 250 zł  z przesyłka a kumplowi lekko używany jak nówka za 150 zł

teraz tez kilka jest wystawionych miedzyjnymi Silit za  275 

Adi ja wychodzę z założenia ,że gary patelnie i noże lubię mieć dobre

różnica np miedzy garnkiem Fisslera , AMC , Silit a garnkiem za kilka złotych jest taka ,że b.trudno coś np przypalić,dno ma np 1-1,5cm odpowiednich warstw

a garnek za kilka zł z dnem 3 cm przypala wszystko

Edited by seiken

Ale ja się z Tobą zgadzam. Większość garów mam Fissler, lub Fiskars. Konkretnie gary Fiskars a patelnie Fissler, które są świetne. Nic innego nie napisałem. 

A wok Tefal Ingenio kupiłem - bo jakoś tak sie złożyło, ze dobrego woka nie miałem, a to Ingenio - z podobno najwyższej linii (niespecjalnie znam pozycjonowanie u Tefal) było z tymi nalepkami bardzo tanio. Właśnie 89 zł. Użyłem kilka razy i jest bardzo dobrze - ale to za mało by ocenić powłokę, szczególnie gdy co do zasady nie lubię powłok i unikam ich. 

Edited by Adi

Kiedys ludzie przed jedzeniem odmawiali modlitwę, dzis robia zdjecia by sie pochwalic w internecie ( FB) co jedli, ale widocznie takie czasy.... Zawsze to lepsze niz powyginane buzie i tylki dziewczyn o dyskusyjnej urodzie.

Pozdrawiam, Marek

Kosma rób swoje. Mnie się podoba to co gotujesz, przynajmniej nie musze szukac w necie pomyslow jak spozytkowac w kuchni nadmiar czosnku i pietruszki :)

Ale sie czepiles, skonczykem z publikowaniem przpisow w tym watku

G6

Z racji zbliżającego się weekendu i większej ilości wolnego czasu na kolację sewuję żonie ratatuj z grzankami z oliwą pietruszką i czosnkiem. Dla siebie mam kawał krowy z frytkami i surówką. Do tego koniecznie lampa whisky :D

post-57415-0-51152800-1513365415_thumb.jpeg

pozdrawiam

Marcin

Krewetki palce lizać, dzisiaj zakupiłem pol kilo krewetek, w niedzielę robię według przepisu Kosmy sprzed kilku stron :]

pozdrawiam

Marcin

Od Kosmy ciulowo, bo czosnku za duzo :) W Kauflandzie są na wage teraz od Abramowicza 31/40 5.99pln 100g. Bardzo drogo ale mozna kupic tyle ile sie konkretnie potrzebuje.

G6

Powiem ci dałem 4 ząbki wyciśnięte przez zgniatarkę i prawie nie było go czuć - znika w krewetkach czuć smak ale żeby było za dużo to bym nie powiedział 

Ja siekam, bo wtedy leci wszystko na ogien. Przeciskarka to zlo. A skad bierzesz czosnek? Ja od kobity z rynku, co dziala 2x w tyg, jest konkret :) Zreszta wszystko kupuje na tym targowski

Do miesa mam opory jak widze ten stragan, raczej sie nie odwaze.

G6

Czosnku nigdy nie za dużo. Ja siekam bo lepszy smak. Na niedziele kupiłem dwie główki :D

pozdrawiam

Marcin

Ale sie czepiles, skonczykem z publikowaniem przpisow w tym watku

G6

Eeee no zartowalem przeciez. Zainspirowany Twoim aglio olio sam dzis kupilem glowke czosnku. No fakt pierwsza po kilku latach :) Edited by 70'

Unikam :)

Ma dosc intensywny zapach, trudno go po zjedzniu zneutralizowac. Dzis zrobilem aglio olio z jednym zabkiem czosnku i zona nic nie marudzi, wiec chyba nie jest tak zle :)

Nie robiłem, tylko podsuszam. Kiełbasa z dziczyzny, przepyszna. Na święta będzie akurat. 

post-57210-0-71371700-1513442841_thumb.jpg

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Krewetki wg, przepisu Kosmy. Niestety zdjęcie tylko z przygotowań bo zjedzenie 0,5 kg krewetek zajęło mniej czasu niż sam proces. Receptura prosta, a smak rewelacyjny zwłaszcza jeśli dorzucimy odpowiednią ilość czosnku i papryki :)

post-57415-0-49870200-1513537537_thumb.jpeg

Edited by marcines

pozdrawiam

Marcin