Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dzisiejsza kolacja,,Jeszcze żyje,ale godziny już ponumerowane.Danie bardzo zdrowe,.Składniki proste,Najłatwiejsza potrawa świata -trzeba naprawdę się postarać żeby to sp...lić . 

post-67292-0-99763800-1421010919_thumb.jpg

post-67292-0-99297400-1421010938_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał gnoja z niego ;) Smacznego!

 

Krewetki też niby są proste w przygotowaniu, a znam wielu(zdecydowana większość) którzy za bardzo kombinują i ich delikatny smak gdzieś umyka. 

 

Polecam - do kalmarów świeżo zmieloną kolendrę(oprócz czosnku, masła i soli ;)), a do krewetek wlać, po minucie obracania na maśle, kieliszek(50ml) jakiejś blendowanej whisky(może być Ballantine's, ważne by miała wiele smaków, a nie była wyrafinowana, więc szkoda jednosłodowych) - podpalić, pozwolić alkoholowi się wypalić, i podawać. Zawsze robi wrażenie na gościach(szczególnie kobietach ;)), a zwłaszcza gdy widzą spokój u gotującego po pojawieniu się gorejącego płomienia ;)

W Lidlu czasem pojawia się bardzo dobry, świeży włoski makaron Tagliatelle, barwiony nautralnie wydzieliną Sepii - doskonale pasuje do owoców morza. 

 

Edit: A cóż to za diver chrono na przegubie? 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza kolacja,,Jeszcze żyje,ale godziny już ponumerowane.Danie bardzo zdrowe,.Składniki proste,Najłatwiejsza potrawa świata -trzeba naprawdę się postarać żeby to sp...lić . 

Ja od tego pluszaka :P dużo bardziej wolałbym Maker's Mark - palce lizać! :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza kolacja,,Jeszcze żyje,ale godziny już ponumerowane.Danie bardzo zdrowe,.Składniki proste,Najłatwiejsza potrawa świata -trzeba naprawdę się postarać żeby to sp...lić . 

Piękny, te opaski na szczypcach "urocze"... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mięso ze skorupiaków jest bardzo zdrowe,a dodatkowo bogactwo gatunków krabów pozwala na przygotowanie niezliczonej ilości potraw..Nie polecam jedynie tzw,Crab sticks "surimi" bo to jest podła imitacja mięsa z kraba - odpady mięsa rybiego wymieszane z chemicznymi ulepszaczami..Lobster z Maine znany także jako Homar.doskonale nadaje się  do grillowania a szczególnie na wiosnę zaraz po wymianie pancerza- Soft shell lobster,.Takie skorupiaki są najlepsze w smaku a dodatkowo ze względu na delikatny pancerz nie nadają się do dalekiego transportu i ich cena spada nawet poniżej $2 za funt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce trzeba zapłacić około 50 $ za kilogram :(-za 20 $ można kupić kg szyjek rakowych

Co do paluszków krabowych swoim wpisem popsułeś niejedną luksusową imprezę :lol:  :lol:

Potwierdzam ,syf nieprzeciętny

 

P.S W tej cenie można nabyć 2kg dobrej jakości polędwicy wołowej.[50$]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polędwica wołowa czy ligawa w USA nie jest aż takim rarytasem,.Tutaj najdroższa jest wołowina steakowa poprzerastana tłuszczem o wyglądzie marmuru.,Dodatkowo pochodzenie i rodzaj hodowli robi cenę wołowiny..,Wiadomo najdroższa jest z Kobe ,ale za polowe ceny Kobe można kupić wołowinę z Wagyu hodowanych w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6254-0-20340000-1421140456_thumb.jpg

 

30 godzin w marynacie. 3 godziny gotowałem, półtora piekłem. I co? Mam unikać? W życiu!

Mimo, że przednie - to były...... przednie.  :)  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goloneczki? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza kolacja,,Jeszcze żyje,ale godziny już ponumerowane.Danie bardzo zdrowe,.Składniki proste,Najłatwiejsza potrawa świata -trzeba naprawdę się postarać żeby to sp...lić . 

Aj waj... jaki ten salt jest cudownie kosher... :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifDSC_0339.jpg

 

30 godzin w marynacie. 3 godziny gotowałem, półtora piekłem. I co? Mam unikać? W życiu!

Nie wolno unikać,.Trauma i stres związane z odmawianiem sobie pieczonej golonki zabijają szybciej niż cholesterol w niej zawarty.,Trzeba zawsze pamiętać o słoikach z dodatkami smakowymi do golonki

post-67292-0-63855500-1421177125_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimber... też kosher?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goloneczki? 

:)

Golonka tylna wieprzowa

 

Odcięta od szynki na wysokości 1/3 kości golenilicząc w dół od stawu kolanowego. Noga odcięta powyżej stawu skokowo – goleniowego; guz piętowy pozostawiony przy nodze. Golonka zawiera: 2/3 kości goleniowych (strzałkowej i piszczelowej) bez nasady dolnej.

 

Golonka przednia wieprzowa

 

Odcięta od łopatki na wysokości stawu łokciowego tak, aby podramię bez części wyrostka kości łokciowej i bez nasady dolnej kości podramienia pozostało w golonce. Noga przednia odcięta tak, aby kości nadgarstka pozostały przy niej. Golonka zawiera nasadę dolną kości ramiennej i kości podramienia (łokciowa i promieniowa) bez części wyrostka łokciowego, kości łokciowej pozostałego przy łopatce. Główne mięśnie: prostowniki i zginacze palców.

 

Plus

SliwowicaPaschalna1.jpg

70% ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylna, czy przednia,.. z takim dodatkiem żadne tłuszcze niegroźne. ;):D

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimber... też kosher?

Koszerny bimber to by trzeba u Arnolda Rothsteina zamówić ale na to już za późno.Mam za to kilka koszernych garniturów z certyfikatami od Rabinów z Williamsburga 

post-67292-0-06291000-1421178686_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit, dubel, pardon.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tkaniny Dormeuil są koszerne  :D

 

mayor: Wysłałbyś mi do polski taki Moonshine? :D

 

wiem, u nas mówimy bimber, ale uwielbiam tę nazwę Amerykanów ;D Moonshine mówi wszystko o ich ciepłym stosunku do tego alkoholu, jak i o porze dnia, w której zaczynają go destylować by się uwinąć do poranka :D

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiem, u nas mówimy bimber, ale uwielbiam tę nazwę Amerykanów ;D Moonshine mówi wszystko o ich ciepłym stosunku do tego alkoholu, jak i o porze dnia, w której zaczynają go destylować by się uwinąć do poranka :D

Księżycówka to inna nazwa używana w naszym kraju....[samogon też]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba nazwa wyrobu regionalnego "Duch Puszczy" bodaj 60%...

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżycówka to inna nazwa używana w naszym kraju....[samogon też]

 

Ale jak powiesz że masz kaca, bo się napiłeś bimbrem, samogonem czy księżycówką pędzoną przez teścia w szopie to jesteś zwykły menel.

A jak masz kaca bo nadużyłeś moonshine to jesteś światowcem, splendor i uznanie w towarzystwie murowane :D :D


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak powiesz że masz kaca, bo się napiłeś bimbrem, samogonem czy księżycówką pędzoną przez teścia w szopie to jesteś zwykły menel.

A jak masz kaca bo nadużyłeś moonshine to jesteś światowcem, splendor i uznanie w towarzystwie murowane :D :D

Takie czasy... :)

Teraz menelem jesteś jak pijesz z kolegą 0,5 l wódki zajadając śledzia-o galarecie wieprzowej nie wspomnę bo to już upadek stylu :P  

 

Dziś się pija z kolegami "szoty" zagryzając pomarańczem lub mandarynką.. :D -obowiązkowo przed powrotem do domu ,kebab u araba..... :P

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy... :)

Teraz menelem jesteś jak pijesz z kolegą 0,5 l wódki zajadając śledzia-o galarecie wieprzowej nie wspomnę bo to już upadek stylu :P  

 

Dziś się pija z kolegami "szoty" zagryzając pomarańczem lub mandarynką.. :D -obowiązkowo przed powrotem do domu ,kebab u araba..... :P

Lorneta z meduzą... to se ne wrati... ;)

No i teraz trzeba uważać, bo można się struć czysta wódką (?), pewnie dlatego młodzi wolą tequilę, czy cóś podobnego.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja tam do niedawna niedocenialem dobrej golonki... czlowiek z wiekiem zaczyna doceniac ,,rarytasy,,. Taksamo mialem z chrzanem i musztarda....

co do ksiezycowki to czasami pije... jak piszecie wyzej tesc pedzi..hmm znakomita  :o  :)

 

Marek stales sie Modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam do niedawna niedocenialem dobrej golonki... czlowiek z wiekiem zaczyna doceniac ,,rarytasy,,. Taksamo mialem z chrzanem i musztarda....

co do ksiezycowki to czasami pije... jak piszecie wyzej tesc pedzi..hmm znakomita  :o  :)

 

Marek stales sie Modem?

Cały czas jestem Markiem :)

 

 

 

Lorneta z meduzą... to se ne wrati...  ;)

 

post-48316-0-52251200-1421235604_thumb.jpg

 

W Lublinie działa w centrum otwarte całodobowo przyjemne bistro gdzie można się napić "stojąc" i zjeść pysznego tatara,śledzika ,domowy pasztet z chrzanem,galaretę...w podobnej formie jak niżej

post-48316-0-38398900-1421235935.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Lublinie działa w centrum otwarte całodobowo przyjemne bistro gdzie można się napić "stojąc" i zjeść pysznego tatara,śledzika ,domowy pasztet z chrzanem,galaretę...w podobnej formie jak niżej

W Poznaniu tez można znaleźć jeszcze knajpki na poziomie, gdzie można by się napić pod zagrychę, bez towarzystwa penerstwa, ale młodzi maja teraz inne zwyczaje, a starzy (jak np. ja) wola już jednak łyknąć na spokojnie coś w domowym zaciszu... świat się zmienia.

 

PS

Z zagrychą proszę uważać, bo od niej się robi nos czerwony. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.