Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="Szymon_K" post="1375181" timestamp="14215337

). Po przestaniu nocy zalałem oliwą z oliwek i stało to kilka dni w tej oliwie. Dzis wyciągnąłem dwa plastry, oliwy się pozbyłem (tyle ile dało się jej ściągnać z tego mięsa) i

 

 

Zdjęć nie ma, bo nie zdazyłem zrobić :D

 

 

:-) :-)

By usunąć nadmiar tłuszczu wystarczy papier do pieczenia lub w ostateczności ręcznki papierowe.

P.s jakiś stek w Wawie?:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

:-) :-)

By usunąć nadmiar tłuszczu wystarczy papier do pieczenia lub w ostateczności ręcznki papierowe.

P.s jakiś stek w Wawie?:-)

 

Własnie ręcznikami papierowymi sobie poradziłem ;)

 

Hmm... no kiedyś możnaby sie wybrać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze goloneczki.,4 dni w marynacie z czosnku,oliwy,miodu i ziół.Pieczone z warzywami 1 godz 45 minut w piekarniku 400F co pół godziny skrapiane piwem,.

post-67292-0-40683000-1421724719_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów pisze się o Johnie Gottim?

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów pisze się o Johnie Gottim?

 

Nazywany był "Teflonowym donem" więc w kuchni sie przydaje...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golone to byl zjadl ! oj tak !!

A w czym problem? Właśnie skończyłem gotować, ale zdjęć nie zamieszczę, bo nie jestem sadystą. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, ze tak powiem w tym, ze w miejscu w ktorym mieszkam, nie wiem czy przyzadzaja gdzies dobra golone ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów pisze się o Johnie Gottim?

 

 

Nazywany był "Teflonowym donem" więc w kuchni sie przydaje...:-)

W poniedziałek ukazał się debiut literacki Johna A Gotti juniora "Shadow of My Father" i znowu John Gotti trafił na pierwsze strony Daily News,.A golonki kupiłem w jednym z ponad 20 sklepów należących do rodziny Gambino.,Mafijna rodzina Gambino ma duże udziały w lokalnym rynku dystrybucji mięsa od czasów panowania Big Paula Castellano,Zresztą sam Castellano był z zawodu i wykształcenia rzeźnikiem.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, ze tak powiem w tym, ze w miejscu w ktorym mieszkam, nie wiem czy przyzadzaja gdzies dobra golone ! :(

Samemu przyrządź, nikt lepszej nie zrobi, oczywiście jak już opanujesz sztukę... ;) 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzasnął bym goloneczkę, ale doktór zabroniła... :(


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciągnąłem dzisiaj dwie, do tego kiszona kapusta zasmażana i dwa Zlote Bażanty... ale jakby co to kolacji już nie jem. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę ;) Trochę to za czerwone (chyba) na łososia (przynajmniej u mnie na monitorze). A cytrynka do wołowiny też dobra ;)

Pewnie, że tak :) A do tego tatarka brakuje mi marynowanych grzybków i ogóreczka...o musztardzie i wędzonej szprotce nie wspomnę :)


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu przyrządź, nikt lepszej nie zrobi, oczywiście jak już opanujesz sztukę... ;)

Może bluźnię - ale te sztuki przy dobrych chęciach i niezmąconym umyśle nauczyć się łatwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bluźnię - ale te sztuki przy dobrych chęciach i niezmąconym umyśle nauczyć się łatwo. 

Każdy facet ma coś z kucharza, trzeba tylko to "wydobyć" z siebie, no a potem to już tylko można być coraz lepszym i lepszym...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciągnąłem dzisiaj dwie, do tego kiszona kapusta zasmażana i dwa Zlote Bażanty... ale jakby co to kolacji już nie jem. :D

 

Zlote bazanty pasuja zawsze :) 

 

No dobrze, ostatnio cos tam zaczynam w kuchni sie bawic a motywajca ze trzeba "wydobyć" z siebie mnie przekonales:) to ja sie zapytac chcialbym jak goloneczke taka przyrzadzic i jak ja piec by byla dobra :) pochwale sie wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pieczona to chyba ma taka dobra skorke? Ktora lepiej mozna przygotowac w warunkach domowch Szanowny Panie kucharzu, Junior Mod-zie?

 

jest plan na goloneczke !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobów są setki :)

Najszybciej w domowych warunkach [ograniczony sprzęt ;) ] będzie tak :) :

-golonki,najlepiej tylne ,opalić nad palnikiem

-następnie umyć

-skórkę ponacinać delikatnie w "kratkę"

-wrzucić do naczynia ,zalać wodą ,dodać sól [dwie łyżki stołowe na kg],liść laurowy,ziele angielskie,marchew,seler,por,pietruszkę ,czosnek [dużo] ,por,spaloną na "czarno" cebulę,korzeń chrzanu,magii w płynie,pieprz

-po 24 godzinach obgotować[przejdzie aromatem i skróci czas pieczenia-od wrzenia jakieś 45min]

-następnie rozgrzać piekarnik do 180 C 

-golonki wyłożyć na blasze ,polać ciemnym piwem[0,5l],

-po godzinie wyjąć ,obrócić golonki

-przez następne 45 minut obserwować i podlewać piwem ....

By skóra nabrała rumianego koloru można przed podaniem przesmarować miodem-nabierze apetycznego wyglądu.

 

jako dodatki sugeruję -chrzan,musztardę ,pieczone ziemniaki i ....piwa do "oporu" :lol:

 

To jeden ze sposobów ,jak pisałem wcześniej jest ich setki,ten jest najbezpieczniejszy dla laików :) .....choć ja mam marzenie zjeść golonkę z Poznania :)

Chyba by trzeba z Piotrem i Krzyśkiem się spotkać [Jakub to może jakieś "tabsy" dorzucić],oczywiście jak panowie znajdą czas....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcająco proste się wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcająco proste się wydaje .

Eee tam, proste jest wtedy, kiedy przyjdziesz do domu i powiesz żonie, kochanie jutro na obiad poproszę dobrze wypieczoną i przyprawioną golonkę na piwie z pieczonymi ziemniakami. Piwo sam kupię.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , wiem .  Stąd moje odkrycie . A to  " piwo sam kupię "  to nagroda za dobre sprawowanie oczywiście .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, zrobie to !

Weekend sie zbliza czas bedzie !

 

Az czytajac sie rozmazylem o smaku :)

 

Dziekuje bardzo! wrzuce fotke, jak wyjdzie :)

pare pytan:

- czosnek pokroic jakos czy wrzucic caly?

- czym zastapic maggi?

- z korzeniem chrzanu tez moze byc ciezko, czym go zastapic i czy w ogole mozna czyms?

- po godzinie 45' skorka bedzie taka chrupiaca?

 

dzieki i pozdrawiam!

ales Panie smaku zrobil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, zrobie to !

Weekend sie zbliza czas bedzie !

 

Az czytajac sie rozmazylem o smaku :)

 

Dziekuje bardzo! wrzuce fotke, jak wyjdzie :)

pare pytan:

- czosnek pokroic jakos czy wrzucic caly?

- czym zastapic maggi?

- z korzeniem chrzanu tez moze byc ciezko, czym go zastapic i czy w ogole mozna czyms?

- po godzinie 45' skorka bedzie taka chrupiaca?

 

dzieki i pozdrawiam!

ales Panie smaku zrobil...

1.Cały

2.Liśćmi lubczyku

3.Chrzanem otartym

4.Musisz obserwować kiedy się zarumieni [mniejsze szybciej sie upieką]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.