Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

.. A sokoły? Widuje się je w Nowym Jorku, ale czy to oznacza, że tam "mieszkają"? 

Tak sokoły mieszkają w NY,.Najliczniej występuje sokół gatunku red-tailed hawk,.Mniej liczne są orły peregrine falcons,.,Sokoły najczęściej maja gniazda na wysokich budynkach wokół Central Parku,.Gniazda orłów można znaleźć  na ostatnich pietrach wysokościowców,.Oczywiście tarasy widokowe na ESB czy Top of the Rock skutecznie odstraszają te ptaki od zakładania gniazd.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, trochę ten temat odbiegł od oryginalnego toku :) Niepotrzebnie wspomniałem o "śmierci":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

O kurczę, trochę ten temat odbiegł od oryginalnego toku :) Niepotrzebnie wspomniałem o "śmierci":)

 

Odbiegał już nie raz, nie doszukuj się swoich zasług w tej kwestii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegał już nie raz, nie doszukuj się swoich zasług w tej kwestii :P

Masz rację, typowy błąd świeżaka - samouwielbienie ;)

Ten temat może być pociągnięty w stylu "co masz dziś na ręce" - "co dziś jadłeś, co dziś ćpałeś?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, typowy błąd świeżaka - samouwielbienie ;)

Ten temat może być pociągnięty w stylu "co masz dziś na ręce" - "co dziś jadłeś, co dziś ćpałeś?" ;)

 

Patrząc na Twój awatar:-) ciągoty masz....:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój awatar:-) ciągoty masz....:-)

 

Lubię góry i starocie więc Witkacy ze szlugiem na tarasie w Morskim Oku pasował od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu,.Dzisiaj na śniadanie kromka chleba masłem smarowana i śledzik obdarty,

post-67292-0-05181200-1423070892_thumb.jpg

post-67292-0-58064200-1423070912_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżle to sobie wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na greenpoint po polskie jedzenie?

Jak śledzik to jednak najlepiej z beczki na noc w mleku, oczyścić, dużo oleju, dużo cebuli, trochę pieprzu i do słoiczka ;)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na greenpoint po polskie jedzenie?

 

Najlepsza polska kiełbasa świata jest na Greenpoincie., Creme de la creme of Polish kielbasa. Niestety w Polsce nie ma tak dobrej kiełbasy w sklepach,prawdopodobnie ludzi jeszcze nie stać na dobre jakościowo wędliny-liczy się niska cena .,.W NY silna konkurencja i mocny rynek wymusił na producentach wędlin wysokie standardy jakościowe,.Gdyby tutejsi masaże napychali kiełbasy ścięgnami chrząstkami, albo tzw .MOM (mięsem oddzielanym mechanicznie),poszliby z torbami.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza polska kiełbasa świata jest na Greenpoincie., Creme de la creme of Polish kielbasa. Niestety w Polsce nie ma tak dobrej kiełbasy w sklepach,prawdopodobnie ludzi jeszcze nie stać na dobre jakościowo wędliny-liczy się niska cena .,.W NY silna konkurencja i mocny rynek wymusił na producentach wędlin wysokie standardy jakościowe,.Gdyby tutejsi masaże napychali kiełbasy ścięgnami chrząstkami, albo tzw .MOM (mięsem oddzielanym mechanicznie),poszliby z torbami.,

 

 

 

 

 

 Od Polskiej kiełbasy z prywatnej wiejskiej masarni to się proszę... W tym USA to pewnie nawet nie wiecie co to jest naprawdę dobra wędlina... :P 

Śledzia a'la matias z "Polarica" to się w Biedronce kupuje. Kup prawdziwego matiasa, to jest śledzik dopiero... Myślisz, że ten "lemon juice" to on na prawdę jest squized from the fresh lemons? Nie sądzę...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Smacznego cook! :)

 

Jeszcze 4 lata temu miałem możliwość kupowania wędlin własnego wyrobu u jednego lokalnego Mistrza (przez duże M). Wędzone żeberka, szynka, baleron, polędwica (ze schabu) i wędzone polędwiczki. Kiełbasa genialna, kaszanka również. Te substytuty sprzedawane w sklepach zaopatrujących się w przemysłowych przetwórniach nawet się nie umywają. Ale najlepsze było czarne (chyba w niektórych regionach polski zwane też krwistym). Było zrobione trochę tak jakby na słodko. Coś wspaniałego. Zazwyczaj czarne w smaku przypomina kaszankę, ale bez kaszy. Czarne i kaszanka kuppowane u tego chłopa, to były dwa różne (smakowo) wyroby. Niestety ten człowiek, który to wyrabiał w pomieszczeniu obok obory (zapach tam panujący powodował istny ślinotok) spadł ze schodów, i od czterech lat ledwie chodzi. I tak źródełko wyschło. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Szynkę wlasnego wyrobu mam od świąt w lodówce...poza tym że jest coraz bardziej sucha ,smakuje wybornie....[wędzona]

A słonina w papryce i czosnku [tez wedzona] miód ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A ja wczoraj byłem w ulubionej wędzarni na Górkach Zachodnich koło Gdańska

 

post-27317-0-53814000-1423080094_thumb.jpg

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I go nawet zjadłem... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 Od Polskiej kiełbasy z prywatnej wiejskiej masarni to się proszę... W tym USA to pewnie nawet nie wiecie co to jest naprawdę dobra wędlina...

 

W USA wszystkie masarnie są prywatne,komuniści nigdy nie doszli do władzy i nie znacjonalizowali tego typu zakładów,.Nawet te duże masarnie jak Boar's Head ,czy Oscar Mayer robią bardzo dobre wyroby,.Wiele gatunków doskonałych amerykańskich wędlin jest w Polsce niestety nieznana,.Zwłaszcza te wyrabiane z wołowiny Roasted Beef,,.Corned Beef czy Pastrami.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż,.. w Polsce też państwowych już nie ma. Kolega Kiniol miał chyba na myśli nieprzemysłowe małe zakłady, produkujące na lokalny rynek, lub wręcz takie z dystrybycją pozasklepową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja p piwie i winie - za wędliny się wziąlłem. I na pierwszy rzut żeberka, karkówka i schabik wyszły na czereśniowym dymku obłędnie. Schabik szczególnie. Soczysty jak truskawka. Chyba już nie kupię gotowej wędliny....

No może poza dojrzewającymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskimi sklepami za granicą jest taki problem że to co tam sprzedają smakuje lepiej niż produkty z amerykańskiego czy angielskiego marketu, ale dalej nie mają startu do wyrobów małej, zaufanego masarni w Polsce. O własnych wyrobach nie wspominając...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja p piwie i winie - za wędliny się wziąlłem. I na pierwszy rzut żeberka, karkówka i schabik wyszły na czereśniowym dymku obłędnie. Schabik szczególnie. Soczysty jak truskawka. Chyba już nie kupię gotowej wędliny....

No może poza dojrzewającymi.

Pozostaje zatem życzyć czasu na przygotowywanie i smacznego ;)

Masz swoją przydomową wędzarnie? 

Spróbuj wędzenia serów i twarogu - znam wielu, którzy daliby się pokroić za dobrze uwędzone sery, ja osobiście, średnio, ale przyznam, że potrafią być smaczne.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ser to łatwizna. Tylko pończochy muszą byc dobrej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja p piwie i winie - za wędliny się wziąlłem ...

 

Ser to łatwizna. Tylko pończochy muszą byc dobrej jakości ;)

No i dlatego wlasnie nie lubie tzw. swoiskich wyrobow. Wedzone najczesciej po alkoholu i w dodatku w ciezkostrawnych oslonkach o watpliwych walorach smakowo zapachowych ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Zastanawia mnie szczególnie doświadczenie z "wątpliwymi" walorami zapachowymi pończoch? Te z jakimi ja maiłem - zawsze pachniały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.