Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

po Twoich uwagach linie południków zrobiłem cieńsze i deilkatnie ciemniejsze - nie wiem czy po zamianie w pdf a potem (kompresja) jpg to widać ?

 

Tylko po co ? Skoro chcecie ich nie widzieć to równie dobrze można się ich pozbyć. One mają być widoczne !! poza tym ja wiem jak chińczyk robi te tarcze i on nie ogarnie tych różnych grubości linii - to wam daję gwarancję, że to sp***doli. Ja patrzę na ta tarcze nie tylko pod kątem estetycznym ale możliwościowym do wykonania. Wiem jak chinolowi się tampondruk potrafi rozjechać gdy ma nałożyć na siebie kilka warstw. Zjadłem przez to kupę czasu i nerwów w poprzednich projektach, trzeba było po 10 razy robić te same tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV ok, tylko dobrze by było żebyś po prostu komunikował nam możliwości techniczne (zamiast się irytować) i ewentualne problemy z tym związane. To zawęzi nam wybór i przyspieszy zamknięcie projektu :) mam nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałem zamknąć i swoje wiążące propozycje wrzuciłem :-) . Ale jeśli chcecie dalej to grillować to nie ma sprawy :-)

Nie ma sensu robienie ankiety w której będzie 10 propozycji bo głosy się tak rozejdą, że wynik będzie niejasny. 3-4 propozycje i to wszystko. A może logo tutaj , a może tam, a kropka może niebieska a może żółta, a linei cieńsze białe lub cieńsze grafitowe, grube grafitowe , grube białe. Teraz połączcie te wszystkie warianty, wyjdzie pewnie ponad 60. Trzeba się na coś zdecydować nie można poddawać pod dyskusje każdej konfiguracji bo to nie ma sensu i do niczego nie prowadzi. Wszyscy zadowoleni nie będą nigdy.


siatka kartograficzna jeśli się na nią decydujemy ma być widoczna ! bo od tego jest. ona właśnie rozbija bryłę Antarktydy, i dzięki niej nie wygląda jak plama na tarczy. Jest technicznie, badawczo, poważnie. A nie jak dziecięcy bohomaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krygo jasnoniebieskie na tle granatu /ze szlifem/ i tylko sekundnik - są też dwa inne warianty

 

po Twoich uwagach linie południków zrobiłem cieńsze i deilkatnie ciemniejsze - nie wiem czy po zamianie w pdf a potem (kompresja) jpg to widać ?

 

Tak, zauważyłem. Jest troszkę lepiej. Jeżeli różne grubości linii są problemem tak jak twierdzi QV to niech będą linie jednej grubości, ale siatka czarna, kontury kontynentu białe. Już to pisałem i tego się trzymam bo inaczej tego nie widzę. Będzie napieprzone kresek w jednym kolorze i grubości na tarczy i wyjdzie nie wiadomo co. O ta opcja jest najlepsza:

 

Marcinie chodziło mi o takie wersje. (Biała nieudolnie przerobiona przeze mnie, @subarist może poprawić)

 

attachicon.gifarctowski.png

 

ale usunęliście wewnętrzny pierścień, no trudno. Byleby całość nie powodowała oczopląsu :) NO CHYBA, że Marcin wie, że to będzie dobrze wyglądało w jednej grubości to ja już siedzę cicho i nikogo nie będę próbował przekabacić. Ale można tylko podejrzewać co wyjdzie, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wersje będą wybrane to jest jeszcze szansa na przestrzenność na tarczy, jakieś wypukłości?

Czy raczej zostają tarcze płaskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - a czy jasny szary zamiast białych południków jest do ogarnięcia przez podwykonawców /może to bedzie taki kompromis - będzie widoczny na ciemnym granatowym tle, tym badziej że będzie to matowy nadruk, a jednocześnie troche inny niż obrys Antarktydy. Wtedy byłyby trzy barwy linii: czarny, szary, biały +  granatowy, czarny czy czarno-grafitowy na tarczy

 

wrzucam wersje białe /zredukowane do propozycji/wyboru QV , i dwóch najmocniej dyskutowanych

 

trzy warianty niebieskich po korekcie o których pisałem na początku posta

8137544c214aa4f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

QV wybieraj coś co wg Ciebie jest do ogarnięcia, w sensie realnego do zrobienia i jedziemy z tym tematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili w powyższych propozycjach mamy siatkę kartograficzną a raczej jej linie w kolorze białym, czarnym, grafitowym i jasno-szarym. Naprawdę ?

Każdy kolor to oddzielna matryca. Lekkie przesuniecie przy nakładaniu którejś z nich na tarczę i mamy całą do wyrzucenia. Im więcej kolorów i odcieni tym większa szansa że tarcze będa produkowane w nieskończoność bo ryzyko popełnienia błędu jest bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory linii 3 - czarny, szary i biały, 3 do ogarnięcia czy redukujemy do dwóch?

 

zastanówmy się jaki kolor sekundnika - 3 do wybory

 

tym sposobem dojdziemy do finału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie biały 3a i niebieski 3b. choć w białym widziałbym jednak obrys antartydy namalowany tak żeby stwarzał wrażenie 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eksperyment w ramach redukcji barw: jest tylko ciemny grafit + biel (biel de fakto jest bardzo jasnym szarym)  w wariantach 1d, 3d

oraz trzy kolory (grafit, szary, biel w w2d) jeśli chodzi o linie

 

QV: czy na krawędziach pierścieni potrzebny jest nam czarny? w tej propozycji jest to grafit pierścienia zewn.

e5511d9f70501931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wciąż najprostsza wersja jest najpiękniejsza czyli V blue1d i na niej powinniśmy bazować i tylko na niej zrobić 3 wersje, ze wskazówką białą, żółtą lub blado niebieską.

Z białych do ankiety dać White 1b i white 1a

To wszystko. dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś mam już przygotowane takie wersje jak mówi QV do ankiety

z tym, że precyzując, żółty sekundnik jest z żółtą kropką oznaczającą stację Arctowskiego /w końcu obiekty stacji są w tym kolorze/

 

chyba że jest wola aby został wariant z grafitowym środkowym równoleżnikiem jak w v blue3d /?/ 

 

będzie "zielone światło" to mogę wrzucić i QV zmontuje jakąś ankietę / lub będziemy kontynuować w tym wątku

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbujmy jeszcze wersje white 1a i 1b z taką samą podziałką/oznaczeniami minut/godzin jak w niebieskich.

I napis polarnik granatowy tak samo jak wskazówka i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym, żeby w ankiecie znalazła się również wersja białego V white 3a (czyli z południkami i równoleżnikami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

biała to wersja V white3a (tylko chyba lepiej zamiast 03,06,09 samo 3,6,9)

niebieska V blue2a

Wszystko tak samo jak kolega Kerajek!

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiedy głosujemy?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kwalifikacja do ankiety wersji białej

 

 

Oczywiście do ankiety z białych wersja 4 (lub 1) i ewentualnie wersja 3 (jeżeli już się upieracie na wszystkie indeksy godzinowe, chociaż po raz setny mowie ze wersja biała z samymi indeksami 12,3,6,9 godzinowymi jest lepsza i bardziej stonowana, elegancka), dlatego wg mnie wersja 4. Pełne indeksy godzinowe beda w niebieskiej nieprawdaż? Jednoczesnie moim zdaniem odrzucamy wersje 2 (z bialych) poniewaz jak pelna podzialka godzinowa to z zerami wiodacymi 01,02 itp.

 

PS. Dodatkowo tak patrze na te wersje i patrze i patrze i biały widzę w kopercie Pro-Militari, a niebieski w kopercie VISa, nie wiem dlaczego ale dopiero teraz sobie to uświadomiłem. Istnieje możliwość takiego podziału? Tarcza kanapkowa da dodatkowe możliwości (obrys Antarktydy z lumą zagłębiony?)


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz o podziałce będzie:

 

załóżmy, że wygrywa zegarek projektu nr 2, albo na nim się skupiamy.

 

Wygrał bo zapis godzin w formacie z 0 jest bez sensu 01 = 1

 

no to mała podziałka może być albo dla minut albo dla godzin 24h

 

czyli przy dużej 1 możemy napisać małe 05 lub małe 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis godzin z 0 jest jak najbardziej z sensem, bo w ten sposób zapisujemy współrzędne, do których ów zapis nawiązuje...przy minutach sprawa ma się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

późno już, podaj mi przeliczanie godzin na stopnie czy co tam chcesz zobrazować bo jakoś nie znam godziny, żeby ktoś mówił:

 

przepraszam, która jest godzina ?  odp.: zero trzecia popołudniu lub w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

późno już, podaj mi przeliczanie godzin na stopnie czy co tam chcesz zobrazować bo jakoś nie znam godziny, żeby ktoś mówił:

 

przepraszam, która jest godzina ?  odp.: zero trzecia popołudniu lub w nocy

 

Wiadomo przecież, że to tylko smaczek, jakieś tam nawiązanie, ale nie należy brac dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis godzin z 0 jest jak najbardziej z sensem, bo w ten sposób zapisujemy współrzędne, do których ów zapis nawiązuje...przy minutach sprawa ma się tak samo.

 

 

późno już, podaj mi przeliczanie godzin na stopnie czy co tam chcesz zobrazować bo jakoś nie znam godziny, żeby ktoś mówił:

 

przepraszam, która jest godzina ?  odp.: zero trzecia popołudniu lub w nocy

 

Tak jak napisał Wacor, numeracja z zerem wiodącym jest fajnym nawiązaniem w tym projekcie do współrzędnych geograficznych. Małej 13 nie będzie obok żadnego z indeksów ponieważ już dużo wcześniej pomysł oznaczeń 24h odpadł.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.