Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

@Subarist, pokazałbyś tę najprostszą białą tarczę w wersji z jedną wskazówką jak w kompasie? Tak na otarcie łez, bo nikt mi nie chce zrobić jednowskazówkowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę nazwę Arctowski ale nie wiem jak z kwestią jej używania.

Dam znać jutro jak się sprawa ma bo akurat mam osobę w tym biegłą u boku

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koperta będzie w połysku czy raczej szczotkowana, młotkowana. W każdym razie bardziej w macie niż w połysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pechagto - czy udało Ci się ustalić coś z nazwą Arctowski /możliwości jej stosowania/?

 

wrzucam rysunek teoretycznego jednowskazówkowca  /w zestawieniu z "normalnymi" wersjami

0bee72e4293441b3.jpg

 

niżej wersje z bardziej rozbudowanymi opisami godzinowymi i minutowymi - w wersji niebieskiej to wygląda całkiem ciekawie

Co do lumy w wersji białej - może zewnętrzny pierścień /z podziałką i godzinami - w końcu to czas musi być czytelny

722557e4bff9f28d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni z niebieską tarczą wymiata!

(poniższe refleksje odnoszą się właśnie do tej wersji)

 

Mam wrażenie że było by lepiej gdyby napis 'automatyczny 10atm' został wyrzucony z tarczy (wystarczy jak będzie na deklu)

Tak samo napis Vratislavia Conceptum - wystarczyło by troszkę większe logo

 

Na tarczy już tyle (dobrego) się dzieje że mnogość napisów wygląda jakby troszkę na siłę tam były wepchnięte

Przez to tylko zlewają się te napisy z obrysem kontynentu

 

Ale to tylko takie moje pierwsze wrażenie

Myślę również że koperta jedynie szczotkowana (surowa) lub satynowana (szron) wchodzi w grę.

 

Projekt z dnia na dzień ładniejszy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać że lepiej coś prostrzego a idealnego niż skomplikowanego a dobrego.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brzoza2 ja też osobiście wolałbym wersję prostą /szczególnie w kopercie pro militari/

naotomiast te wersje bardziej rozbudowane rysunkowo widzę w kopercie visa /z białą tarczą chętnie bym taki zagarek /vis/  kupił/

tarcza w wersji w vis /w zestawieniu z jednym z poprzednich wariantów z nakładanymi indeksami/

ce111525aa7b3040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka musi się pojawić na tarczy. To nie kwestia estetyki tylko pozycjonowania. No chyba, że uzbiera się na samym forum wymagana ilość chętnych na te zegarki to wtedy faktycznie nie ma to znaczenia, ale w to akurat wątpię. A tak to zdjęcia zegarków które będą krążyły w sieci będą nieidentyfikowalne z marką co jest bardzo niekorzystne dla tejże. Nie bez powodu wszystkie marki jednak nazwę na tarczy umieszczają. Z waszego punktu widzenia to nie jest ważne, ale dla mnie jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Arctowskiego w nazwie to potencjalnie może być problem.

Pani Anna D. na pewno będzie w stanie Marcinowi to szerzej wyjaśnić.

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że finalnie powstaną dwa projekty, bo mnie ten niebiseski całkiem nie leży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potencjalnie jest jakaś opcja na rozbrojenie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Arctowskiego w nazwie to potencjalnie może być problem.

Pani Anna D. na pewno będzie w stanie Marcinowi to szerzej wyjaśnić.

 

Taplaltakl.

 

Wiesz coś o czym ja nie wiem, znasz Annę D. ? :-) Co do Arctowskiego to nie mogłem znaleźć w sieci żadnej informacji odnośnie potomków do których można by się zwrócić. Żona H. Arctowskiego zmarła niedługo po nim. Prawa do ochrony dóbr wygasają po 20latach od śmierci. Fundacja im H. Arctowskiego także zdaje się od 2002r nie działa. Została zlikwidowana. Jest to osoba publiczna, postać historyczna o o ile nie urąga się godności tej osoby to wydaje się, ze przeciwwskazań nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, jest po prostu podana jako osoba, która Ci zgłaszała nazwę firmy :)

Temat trzeba by zgłębić żeby się wiążąco wypowiedzieć i tyle. Zawsze jest szansa, że nikt nie zgłosi zastrzeżeń.

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka musi się pojawić na tarczy. To nie kwestia estetyki tylko pozycjonowania. No chyba, że uzbiera się na samym forum wymagana ilość chętnych na te zegarki to wtedy faktycznie nie ma to znaczenia, ale w to akurat wątpię. A tak to zdjęcia zegarków które będą krążyły w sieci będą nieidentyfikowalne z marką co jest bardzo niekorzystne dla tejże. Nie bez powodu wszystkie marki jednak nazwę na tarczy umieszczają. Z waszego punktu widzenia to nie jest ważne, ale dla mnie jest ważne.

 

Ja patrzyłem jedynie na aspekty czysto wizualny/estetyczny.

Ale patrząc z Twojego punktu widzenia oczywiście masz rację.

 

A napis Automatyczny 10atm pod ARCTOWSKIM też jest konieczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niebieskim może by spróbować datę na ten biały ring przenieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć, że Arctowski pochodzi od któregoś z licznych oznaczeń geograficznych, których używanie nie jest raczej zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w niebieskim fajniej by wyglądały "małe minuty" zamiast "małych godzin".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe minuty na ciemnym tle, bez 24h + polskie barwy zamiast żółtej kropki + dosłownie kosmetyczne oddzielenie napisów na górze i dole od konturów kontynentu i jedziemy z tym koksem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem także za rezygnacji z oznaczeń 24h, bo to nie jest mechanizm 24h. Minuty małe, godziny duże tak jest ok i nie kombinowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to takie nawiązanie do pokazanego przez Ciebie vulcaina miało być /tam sporo jest tych opisów, cyferek.../ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wizję jednowskazówkowca, jest jakaś magia w tej prostocie...

Wybór ostatecznego wyglądu zegarka nie będzie łatwy, bo jedna propozycja lepsza od drugiej.

Co do oznaczeń "popołudniowych" godzin to nie potrzeba mechanizmu 24h, bo przecież pierwszy obrót wskazówki godzinowej jest od 00:00 do 12:00 a drugi od 12:00 do 24:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to sobie wyjaśniliśmy :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że każdy mechanizm jest 24-godzinny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że każdy mechanizm jest 24-godzinny :-)

 

Oczywiście !

W innym przypadku mógłbyś używać zegarka tylko do południa 00.00-12.00.

W godzinach popołudniowych 12.00-24.00 byłby zupełnie nieprzydatny.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.