Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jednak obstawał przy nazwie Arctowski, umieszczonej na 9 - nazwa zegarka i podpis pod zaznaczonym punktem na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że biała wskazówka QV? Wg mnie lepiej na kolorowo i obowiązkowo z oznaczeniem stacji w barwach naszej flagi. Innymi słowy, ostatni jest mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny rząd, po środku - jakby zamienić tą głupią nazwę na Arctowski - idealny! Nie za dużo, nie za mało, czytelny, mapa jest, południki są, godziny/minuty świetne.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się genialny projekt.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prośbę jednego z kolegów którą dostałem na priv /uwaga generalna: następnym razem uwagi prosze pisać w wątku/

wrzucam zmodyfikowane rysunki

wersja biała z wydłużonymi indeksami godzinowymi + ode mnie wariant z opisem godzinowo-minutowym

wersja blue z białym kontynentem /mniejszy i większy - ta zmiana chyba nie jets najlepsza ale niech każdy oceni/ + wariant ode mnie z modyfikacją opisów godz-minutowych

 

@pechagto  jak też wolę nazwe 'Arctowski"

62495b60ce5d8105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@subarist

Świetne projekty, zwłaszcza te białe tarcze z poludnikami. Mam nadzieję że wlasnie te będą realizowane w kopercie PRO MILITARY. Jeżeli chodzi o kolorystykę estońską to VIS jak najbardziej.

 

@pechagto

Też jestem za nazwą "Arctowski".

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wariant biały w kopertach

wg mnie w pro militari chyba wersja "minimal" /ta wcześniejszego fotomontażu/ lepiej siedzi, tak czuję

c254f3e1d5ef8802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje. Btw, jakie sa wymiary tej koperty pro militari?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje. Btw, jakie sa wymiary tej koperty pro militari?

40,5mm, uszy 21mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40,5mm, uszy 21mm.

A L2L i grubość?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy to Arctowski też mi się widzi bardziej. Tarcze biale z błekitnymi akcentami lepiej chyba współgrają z zamysłem projekktu.

Ta biel została by gładka czy tarcza będzie chropowata, imitująca śnieg/szron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy to Arctowski też mi się widzi bardziej. Tarcze biale z błekitnymi akcentami lepiej chyba współgrają z zamysłem projekktu.

Ta biel została by gładka czy tarcza będzie chropowata, imitująca śnieg/szron?

 

Może być chropowata ale wtedy wszystkie znaczniki musiałyby być wyniesione ( na chropowatej tarczy nie da się nadrukować cyfr tak aby się to nie rozlało ). A tych jest sporo, więc efekt mógłby być nie ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem że tarcza będzie wgłębiona po okręgu, ewentualnie płaskie z rowkami /np obrys kontynentu/ ale technicznie o możliwościach niech się QV się wypowie.

Generalnie jakąś delikatną tektonikę tarczy bym widział

Może zrobić jakiś wariant białej z nakładanymi indeksami /bo te warianty gdzieś przepadły/?

Warianty z fakturą śniegu /cześciowym na tarczy/ były wcześniej pokazywane i opisane

w niebieskiej wersji indeksy mogą być z lumy /trochę grubszy nadruk lub nakładane/

jakaś luma przydałaby się w białej wersji /może cała tarcza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji białej to może sam kontynent z lumą. No i może indeksy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji białej pokazanej w poście 281 zastanawiałem się, która wersja: minimalistyczna (pierwsza na lewo) czy z siatką równoleżników i południków (środkowa) jest lepsza? Duża ilość południków i równoleżników sprawia, że kontur biegunu traci na czytelności. Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem byłoby nałożyć na wersję minimalistyczną tylko południk i równoleżnik przechodzące przez stację. Czy jest szansa na przygotowanie również takiej wizualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli indeksy godzinowe to tylko 12,3,6,9. Lepiej to wyglada niż nadziubdzianie na tarczy wszystkich godzin. Arctowski jako podpis punktu na godzinie 9 jak najbardziej.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji białej pokazanej w poście 281 zastanawiałem się, która wersja: minimalistyczna (pierwsza na lewo) czy z siatką równoleżników i południków (środkowa) jest lepsza? Duża ilość południków i równoleżników sprawia, że kontur biegunu traci na czytelności. Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem byłoby nałożyć na wersję minimalistyczną tylko południk i równoleżnik przechodzące przez stację. Czy jest szansa na przygotowanie również takiej wizualizacji?

 

I być może współrzędne stacji nanieść.

 

Jeżeli indeksy godzinowe to tylko 12,3,6,9. Lepiej to wyglada niż nadziubdzianie na tarczy wszystkich godzin. Arctowski jako podpis punktu na godzinie 9 jak najbardziej.

 

Też mi się tak wydaje, zwłaszcza jeśliby dodać w/w współrzędne na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie mały Kontynent odpadł już całkowicie wygląda jakby ptaszek narobił na tarczę. Za to duży jest mega dobry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na tarcze bez nazwy napisu "Arctowski"? Jak minimalistycznie to po calosci. Poza tym nie wiadomo jak to jest z oficjalnym użyciem tej nazwy.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.