Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

wersja "blue" ze skorygowanymi opisami godzinowymi + dwie próby z białym paskiem /pierścieniem/ na wys. datownika;

i propozycja nowej nazwy

605e4920528c1d35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty sekundnik i oznaczenie bazy ożywia tarczę

wszystko biało niebieskie jest dla mnie mdłeee...

 

przeniesienie loga firmy w dół okazuje się dobrym ruchem

nie jest wtedy wszystko takie upchane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja niebieska z korektą - min. wyrzuceniem części opisów godzinowych "24h"

795ef2657f78b353.jpg


i zestawienie wersji białych /które osobiście uważam za lepsze/

e814724946bc7efc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- koronka z logiem VC jest jak najbardziej na miejscu ale niestety jest bardzo przewidywalna - nic szczególnego skoro marka VC to i logo VC - jak zawsze

- siatka geograficzna jest super pomysłem - ale niestety powtórzeniem tego co już jest na tarczy

- pingwinek jest super smaczkiem - ale czy się innym spodoba i czy się przyjmie - czy będzie dobrze wyglądał taki mały na koronce?

  jeśli będzie za mały to  może sama głowa

  coś takiego:

  https://pixabay.com/p-36835/?no_redirect

 

zmieniłeś kolor z żółtego na pomarańczowy czy mi się wydaje ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od prawej z góry - biały jest kozak!

Koniecznie pingwin.

Dałbym Antarktydę w minimalnie ciemniejszym - jakimś szarym - kolorze jeśli się da. Albo jakąś teksturę.

Albo cokolwiek - teraz jest bardzo ok ale trochę płasko, niczym w zegarkach obrisa.

 

PS. lewy niebieski też niczego sobie.

Ogólnie krok w dobrą stronę imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greenmag  faktycznie żółty delikatnie podbiłem w stronę barwy bardziej intensywnej, ale jeszcze nie pomarańczowej /tylko w ramach sprawdzenia/

 

koronkę w visie i tak wypadałoby zmienić - stąd propozycje, może ewentualnie, w nawiązaniu do kształtu oryginalnej koronki visa rozważyć wariant w kształcie "góry lodowej itp"

pingwinek narysowany na szybko - do uszczegółowienia - dopracowania

 

@_prezesso_ jest płasko, ale pisałem wcześniej że jakieś zagłębienie po liniach /okręgach-południków/ powinno się pojawić. Można też zagłębić obrys kontynentu /w wersji bez południków/ lub zmnienić fakturę na "śnieżno-lodową" - podobną do tej z visa uprising ale białą. Ale QV nie odniósł się w żaden sposób do tych propozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od prawe z góry, oczywiście biały też mi się najbardziej podoba

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka jeśli koperta będzie VIS-owa w kształcie ostrosłupa jest wykonalna. Co do tarczy to najpierw wybierzmy finałowe warianty kolorystyczno-schematyczne a potem będziemy pracować nad wypiętrzeniem itd. W przypadku VIS-a może to być tarcza kanapkowa. Jesli chodzi o koperte PRO-MILITARI to taka tarcza sklejona z dwóch może się nie zmieścić i robotę trzeba będzie zrobić po prostu może jakąś kombinacją szlif słoneczkowy - zwykły lakier. Mówię tutaj o tarczy kolorowej gdzie niebieski pierścień może być ze szlifem/metaliczny a reszta lakier. To także da nam fajny efekt i sprawi że tarcza nie będzie płaska i nudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tarczę taką jak w kontiki starszej ? Gdzie  ten środek / antarktyda / miałaby inną fakturę niż reszta.

Już pisałem ale może ktoś nie doczytał lub ciężko będzie wykonać.

Kształt góry lodowej to może na dekiel bardziej niż na koronkę.

post-46764-0-93847400-1506438941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie wypiętrzenie na tarczy to szykuje się hit. Prawdziwy hit.

Moim zdaniem projekt "biały" jest naj."Niebieski" jednak ciut niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały jest jednak trochę nudny, choć też fajny. No, zależy jeszcze która wersja... Ja wolę kolorki. Póki QV nie zdecyduje co bierzemy pod głosowanie to ta gadka jest trochę jałowa bo wersji milion pięćset. Jeden woli to, drugi tamto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały jest jednak trochę nudny, choć też fajny. No, zależy jeszcze która wersja... Ja wolę kolorki. Póki QV nie zdecyduje co bierzemy pod głosowanie to ta gadka jest trochę jałowa bo wersji milion pięćset. Jeden woli to, drugi tamto...

To może, jak w przypadku Chrono, trzeba zrobić kilka różnych wersji tematycznych, np.: Arctowski, Polarnik, Glacjolog...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prośbę jednego z kolegów którą dostałem na priv /uwaga generalna: następnym razem uwagi prosze pisać w wątku/

wrzucam zmodyfikowane rysunki

wersja biała z wydłużonymi indeksami godzinowymi + ode mnie wariant z opisem godzinowo-minutowym

wersja blue z białym kontynentem /mniejszy i większy - ta zmiana chyba nie jets najlepsza ale niech każdy oceni/ + wariant ode mnie z modyfikacją opisów godz-minutowych

 

@pechagto  jak też wolę nazwe 'Arctowski"

62495b60ce5d8105.jpg

 

A co z tą dolną środkową wersją ? Według mnie jest także całkiem udana. Dodałbym jej żółtą wskazówkę i kropkę oraz godziny przy wszystkich indeksach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś zdanie co do kolorowego sekundnika? ;) Dobrze. Godziny przy wszystkich indeksach też, ale moim zdaniem tylko zarys kontynentu powinien się znaleźć na tarczy bo tak to wygląda jak biały kleks...  Ta wersja poniżej (bez 24h, a z minutami w  tym miejscu) była najlepsza do tej pory:

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim fanem niebieskiej wersji ale dla mnie dużo lepiej wygląda z "kleksem", bo sam kontur jest praktycznie niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekty po wczorajszych uwagach i dyskusji.

jeden z Kolegów sugerował już wcześniej wyjście w wersji vis-owej na bezel - dwa warianty kolorystyczne z nacięciami/indeksami na bezelu /do oceny, sam nie do końca jest przekonany do tego ale.../

b961cb568b628c1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że byłem mocno przekonany do koperty VISa, to jednak ta wersja przemawia do mnie najbardziej :D

 

L3bmYV8.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, tak jak kolega dodge66 powiedział, ta wersja i mnie przypadła do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ja również optuję za wersją pokazaną przez dodge66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak czasem nie jest że im więcej się dzieje tym szybciej się nudzi

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dodge66 super. Jeśli chodzi o wersje białą to zdecydowanie środek, dolny rząd z postu #342. Może być również z nazwą "Arctowski". Mam duży dylemat między wersją białą i kolorową ale zegarek zapowiada się genialny.

 

Ps. Jak będzie finalnie z WR? Czy koronka będzie zakręcana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.