Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

W Kruku i Jubitomie - 20 % na Walentynki.

Tylko nie za wiele z tego wynika, bo towaru raczej nie mają.

Też się wybrałem na oglądanie. Takiego AR jak pokazywał parę postów wcześniej robertn nie mają. W całej sieci. Białej Carrery Day-Date, która chciałem obejrzeć, też nie mają. Też w całej sieci.

Podobno TH Polska (choć nie wiem co to za byt) też nie ma tych modeli w Polsce. Lipa :(

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Tylko nie za wiele z tego wynika, bo towaru raczej nie mają.

Też się wybrałem na oglądanie. Takiego AR jak pokazywał parę postów wcześniej robertn nie mają. W całej sieci. Białej Carrery Day-Date, która chciałem obejrzeć, też nie mają. Też w całej sieci.

Podobno TH Polska (choć nie wiem co to za byt) też nie ma tych modeli w Polsce. Lipa :(

Pełen asortyment nigdy nie będzie dostępny  od reki :), dają rabaty i zbierają zamówienia.  Poza tym w salonie stacjonarnym choćby w Kruku mozna wpłacić zaliczkę i  zegarek sprowadzą .  Może to potrwać nawet kilka tygodni, ale  cena promocyjna będzie gwarantowana.  Nie spodoba sie, to nie trzeba kupić, a zaliczka do zwrotu.

Tak jest?

W grudniu w Kruku powiedzieli mi, że rabaty dotyczą tylko posiadanego asortymentu. Jeśli coś jest na zamówienie to obowiązuje cena z momentu sprzedaży.

A dzisiaj w Jubitomie powiedzieli, że jeśli nie mają w sieci i nie ma w Polsce, to muszą ściągać z TH ze Szwajcarii (choć w sumie to padła nazwa Trufey czyli serwisu). W takim przypadku muszę zamówić, dostanę rabat z dzisiaj ale zapłacić też muszę dzisiaj zaliczkę w wysokości ceny pomniejszonej o rabat. Czyli płacę 100% ceny i nie mogę zwrócić bo to nie jest zakup na odległość.

To jak to w końcu jest? 

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Kruk ma takie zasady, Jubitom jak widać inne. Do czego zatem zmierza to pytanie ? Jest pewnue tak jak jazdy salon sam o tym decyduje .

Tak jest?

W grudniu w Kruku powiedzieli mi, że rabaty dotyczą tylko posiadanego asortymentu. Jeśli coś jest na zamówienie to obowiązuje cena z momentu sprzedaży.

A dzisiaj w Jubitomie powiedzieli, że jeśli nie mają w sieci i nie ma w Polsce, to muszą ściągać z TH ze Szwajcarii (choć w sumie to padła nazwa Trufey czyli serwisu). W takim przypadku muszę zamówić, dostanę rabat z dzisiaj ale zapłacić też muszę dzisiaj zaliczkę w wysokości ceny pomniejszonej o rabat. Czyli płacę 100% ceny i nie mogę zwrócić bo to nie jest zakup na odległość.

To jak to w końcu jest?

Trufey to też dystrybucja TH, nie tylko serwis.

Wysłano z Google Pixel 2 XL

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

No i dotarł do mnie.

W sumie trochę przez przypadek, w ramach wymiany.

Stalowy bezel nigdy do mnie nie gadał, ale tarcza robi świetne wrażenie, luma też daje radę. Ogólnie jestem zadowolony!:)

Mnie akurat nowa wersja trochę bardziej się podoba, głównie dzięki żółtym akcentom.

Fajny, gratuluje

No i dotarł do mnie.

W sumie trochę przez przypadek, w ramach wymiany.

Stalowy bezel nigdy do mnie nie gadał, ale tarcza robi świetne wrażenie, luma też daje radę. Ogólnie jestem zadowolony! :)

Mnie akurat nowa wersja trochę bardziej się podoba, głównie dzięki żółtym akcentom.

Dzisiaj mierzyłem go i muszę przyznać, że faktyczne niebieska tarcza + żółte dodatki fajnie wyglądają, jedynie ten srebrny bezel ...

Pytałem o wersję z czarną tarczą, ale niestety w PL aktualnie nigdzie nie jest dostępna, musieliby ściągać ze Szwajcarii, a to się wiąże ze sporą zaliczką i troszkę dłuższym okresem oczekiwania.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Stosunek ceny do tego co ta Carrera oferuje jest bezkonkurencyjny.

Jeśli się podoba to brać.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Sa w różnych wariantach w Galerii Mokotów. Przymierzałem w zeszłym tygodniu, dawali na nie 20% rabatu. Robi świetne wrażenie, ale wymaga sporego nadgarstka.

Sa w różnych wariantach w Galerii Mokotów. Przymierzałem w zeszłym tygodniu, dawali na nie 20% rabatu. Robi świetne wrażenie, ale wymaga sporego nadgarstka.

No właśnie chyba przejadę się go przymierzyć. Te i 20% w Jubitomie na niego jest dosyć kuszące. Obawiam się tylko, że będzie za duży...

No właśnie bym chciał przed zakupem przymierzyć. Nie wiesz czy w Polsce jest taka możliwość?

W Krk był/jest w Jubitomie.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Tag Heuer Carrera Heuer-02T

Rozmawiałem na temat tego modelu chyba w 2016 w salonie Tourneau w San Francisco z wydawało się fachowcem w temacie i był bardzo sceptyczny co do ówczesnej bardzo niskiej ceny jak na tak zaawansowaną komplikację. Obawiał się o jakość w związku z rzekomymi związkami firmy TH z chińczykami.

Co o tym myślicie?

Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu kolejnego zegarka. Wybór w końcu został zawężony do dwóch modeli:

1. Tag Heuer Aquaracer WAY201A.BA0927

2. Tag Heuer Formula 1 WAZ2011.BA0842 

O ile o AR jest sporo zdjęć i filmików w sieci (miałem go też na ręku) to o Formule 1 jest mało info. Może któryś z forumowiczów posiada ten model? Jak komfort noszenia tego zegarka? Może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia swojej Formuly 1? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Tag Heuer Carrera Heuer-02T

Rozmawiałem na temat tego modelu chyba w 2016 w salonie Tourneau w San Francisco z wydawało się fachowcem w temacie i był bardzo sceptyczny co do ówczesnej bardzo niskiej ceny jak na tak zaawansowaną komplikację. Obawiał się o jakość w związku z rzekomymi związkami firmy TH z chińczykami.

Co o tym myślicie?

Ee tam gadanie, wiem tylko ze inne firmy zegarkowe miały problem ze heuer oferuje turbilion za tak niska cenę,

Nie słyszałem żeby heuer miał koneksje z Chińczykami ale wiem ze volvo należy do chińczyków :)

Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu kolejnego zegarka. Wybór w końcu został zawężony do dwóch modeli:

O ile o AR jest sporo zdjęć i filmików w sieci (miałem go też na ręku) to o Formule 1 jest mało info. Może któryś z forumowiczów posiada ten model? Jak komfort noszenia tego zegarka? Może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia swojej Formuly 1? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Miałem kupić formuła 1 ale kupiłem aquarecera ten pierwszy to taki bazowy model taga najtańszy a zapięcie to totalna porażka jak w seiko 5 Edited by rafio77

Nie mam co prawda wskazanej Formula1 ale mam inną:

post-92718-0-83387500-1549742648_thumb.jpg

Kupiłem wbrew opiniom, że seria F1 to słaba seria. Do zegarka trudno się czepić, średnio robi za ostatnie pół roku +0,5s/d. Rewelacja.

Ale faktycznie bransoleta to słaby punkt serii. Jest jakaś taka blaszana, w AR jest zdecydowanie przyjemniejsza. Niemniej daje się z nią żyć  :)

Pisałem już o tym w jakimś innym wątku ale jeszcze raz powtórzę - może popatrz na wersję AR pepsi? W mojej ocenie dużo ciekawsza.

Edited by fanfar19

Ta Formuła 1 jest bardzo ładna, ciekaw jestem, jakie robi wrażenie w noszeniu. Koperta 41 mm może wydawać się mała albo duża, zależnie od wielu czynników. Jak go odbierasz, jako duży zegarek, mały czy powiedzmy w sam raz?

Może któryś z forumowiczów posiada ten model? Jak komfort noszenia tego zegarka? Może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia swojej Formuly 1? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Posiadam F1 ale WAZ1111 w kolorze tarczy białym. Koperta i cyferblat i zapięcie są identyczne jak ten który wymieniłeś. Nie wiem dlaczego wszyscy czepiają się, że zapięcie jest blaszane. I co z tego. W swojej prostocie jest genialne. Ma mikroregulację na 3 otworki (mój Link sporo droższy nie ma) i dodatkowe zapięcie pod głównym. Pozwala to swobodni zdjąć/założyć zegarek osobom o sporej dłoni w stosunku do nadgarstka.

Jak dla mnie leży na nadgarstku idealnie jest bardzo wygodny w noszeniu rozmiar jest w sam raz. Może zdjęcia w sieci nie oddają odpowiednio jego wyglądu ale kiedy go pierwszy raz zobaczyłem zrobił na mnie spore wrażenie. Naprawdę tarcza robi robotę. Do codziennego tłuczenia jest wprost idealny.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Ta Formuła 1 jest bardzo ładna, ciekaw jestem, jakie robi wrażenie w noszeniu. Koperta 41 mm może wydawać się mała albo duża, zależnie od wielu czynników. Jak go odbierasz, jako duży zegarek, mały czy powiedzmy w sam raz?

Ogólnie odbieram go jako mały zegarek. Krótkie uszy razem ze zintegrowaną bransoletą powodują optyczne pomniejszenie zegarka. Taki 41mm Longines Conquest sprawia przy tym wrażenie sporo większego.

Nie wiem dlaczego wszyscy czepiają się, że zapięcie jest blaszane. I co z tego. W swojej prostocie jest genialne. Ma mikroregulację na 3 otworki (mój Link sporo droższy nie ma) i dodatkowe zapięcie pod głównym. Pozwala to swobodni zdjąć/założyć zegarek osobom o sporej dłoni w stosunku do nadgarstka.

Może dlatego, że jest blaszane? Funkcjonalnie jest ok, tak jak piszesz, regulacja jest bardzo dobra. Ale na mnie zapięcie sprawia wrażenie blaszanego. Mam też Eposa, z taką samą funkcjonalnie bransoletą i tam jest dużo mniej blaszane. Cała bransoleta sprawia lepsze wrażenie. A zegarek jednak sporo tańszy. 

Niemniej swoją Formułę bardzo lubię :)