Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

No to już po pierwszej przymiarce. Myślałem ,że będzie sporo za duży a jest w sam raz - taka miła niespodzianka. Niestety niespodziewane wydatki przesunęły zakup o jakiś czas ale co się odwlecze to....

Martwi mnie tylko trochę to zapięcie na pasku, wydaje się, że za chwilę się odepnie, ale w salonie zapewnili mnie , że nie będzie się odpinać. Co prawda wolałby na bransolecie (nie bardzo lubię paski, choćby były nawet z krokodyla), ale Pan w salonie pocieszył mnie , że bez problemu zamówią dla mnie specjalnie, ciekawe tylko za ile ?  rolleyes.gif

Suma summarum jestem zadowolony. Miałem niesłuszne, jak się okazało obawy, że będzie za duży, ale nadgarstek 18 cm daje radę.

Pan się naprawdę nie martwi o zapięcie, nie odepnie się. Mam podobne w Monzy i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Co do bransolety i jej kosztu to prosz:

https://www.authenticwatches.com/mostbrba.html

Osobiście jednak uważam, że jak Monaco to tylko pasek.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Mi zaproponowali za bransoletę 300 f - nówka sztuka, nie śmigana.

Można lóknąć na chrono24 lub ebaje czy amazon. Podejrzewam jednak, że za nową cena będzie podobna lub w widełkach zawierających tę cenę.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Miałem Monaco. Zapięcie nigdy nie odepnie Ci się samo.

Ba bransolecie wygląda rewelacyjnie. Miałem Maćka na ręce. Kosmos.

Z tego co wiem ta referencja nie wychodziła na bransolecie. Bransoleta jest z poprzedniego modelu.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W Carrerze również jest takie zapięcie.

Co prawda takie "samochody" raczej nie startowały w wyścigu Carrera Panamericana w Meksyku ale środowisko chyba pasuje

A powiedz mi, czy w tej Carrerze Calibre 5 (to chyba WAR201) jest nałożony jakiś AR na szkle, wewnętrzny lub/i zewnętrzny?

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

@gruby2000 który bardziej Ci się podobał na żywo cal 11 czy Heuer 02 ?

Kształt i grubość koperty chyba nieznacznie się różnią. Kolorystycznie bardziej podoba mi się heuer 02 - niebieski jest intensywny, nie taki mdły jak w cal 11. Patrząc jednak na historię Cal 11 bardziej do mnie przemawia. Pomimo większych odchyłek Cal 11 chyba jednak na ten się zdecyduję tym bardziej ,że nie noszę jednego zegarka dłużej niż kilka dni pod rząd

Edited by gruby2000

Przy kilku zegarkach olałbym zupełnie kilka sekund różnicy w ciągu tych kilku dni.

Decydowałby wyłącznie wygląd ( tarcza i pasek ) i komfort ( układ koronek) oraz klimat ( współczesna wariacja vs nawiązanie do oryginału)

W jakiejś niezbyt dalekiej przyszłości planuję oddać swojego 844.5 (czyli TH Pro "tysiączkę) do serwisu na przegląd, czyszczenie i lekką regulację chodu. Myślę też jednak o apgrejdzie lumy (oryginalna prawie nie pracuje, mimo że dobrze jeszcze wygląda, a ja kocham lumę C3) i ewentualnie o wymianie szkiełka, bo to minerał i ma trochę rysek. Nie sądzę, aby coś takiego załatwił mi kompleksowo jeden zegarmistrz (chociaż może?), ale czy możecie mi polecić kogoś dobrego do przeglądu 35-letniego Taga (na starym mechanizmie ETA) oraz kogoś, kto robi takie upgrade? Jestem w Warszawie, ale w razie czego odległość nie jest istotna, ważna jest dobra usługa.

Lumy bym nie ruszał. "Zniszczysz" tarczę. Szkło również zostawiłbym oryginalne. Najwyżej lekką polerkę bym zrobił jak bardzo mocno porysowane. Wolałbym mieć w oryginaljym stanie taki zegarek. Ale to ja.

A powiedz mi, czy w tej Carrerze Calibre 5 (to chyba WAR201) jest nałożony jakiś AR na szkle, wewnętrzny lub/i zewnętrzny?

Wg specyfikacji jest dwustronny. Ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Refleksów zbytnio faktycznie nie łapie więc chyba jest :)

Zewnętrzny wyjdzie jak rysę złapie, na razie nie zauważyłem :)

I tak to WAR201B-1, gdzieś było co to -1 znaczy ale nie pamiętam.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Wg specyfikacji jest dwustronny. Ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Refleksów zbytnio faktycznie nie łapie więc chyba jest :)

Zewnętrzny wyjdzie jak rysę złapie, na razie nie zauważyłem :)

I tak to WAR201B-1, gdzieś było co to -1 znaczy ale nie pamiętam.

Dzięki za info.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Dziś tag

Nic na to nie poradzę....

post-66434-0-98618900-1580556855.jpg

Ładne to niebieskierolleyes.gif  Ładne bo niebieskie, czarny już się tak nie prezentuje. Swego czasu też się zastanawiałem czy go nie capnąć ale odpuściłem. Wszystkich które się podobają nie będę przecież kupował, coś trzeba wybrać.

Mnie też ostatni naszło na Aquaracery :) ale nie niebieskie, choć jakiś czas temu bliski byłem decyzji o zakupie niebieskiej boazerii  :D

Damski, czarny kwarcyk w pudełku żonki znalazł miejsce :) Jednak chyba miejsca nie zagrzeje...

A jutro lub we wtorek powinienem odebrać swojego divera od TH  :D    

Powyższą referencję miałem właśnie na myśli :) To moim zdaniem najładniejsza wersja AR wraz z tą, którą odbiorę na dniach  :D  

Powyższą referencję miałem właśnie na myśli :) To moim zdaniem najładniejsza wersja AR wraz z tą, którą odbiorę na dniach :D

To się pochwal koniecznie. Mi te ARy ze stalowym bezelem też się podobają. Ale ten pokazany przez @grygosa też bardzo fajny. Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem