Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Ten mi się podoba, podobnie jak jego biała wersja.

Nosiłbym :)

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Za duuzee... Dla mnie 38 mm to ideał :-)

jest wersja 41mm z indeksami zamiast cyfr i ta wygląda całkiem przyzwoicie.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Dla mnie wersja 43 mm ma lepsze proporcje od 41 mm, to całkiem niezłe grubaski :). Ale to fakt, trzeba mieć niemały nadgarstek to tych Carrer. 

Biała też ładna :)

6cfacf1ae2cfb0224fa5feae3f5ec739_big.jpg

Dla mnie wersja 43 mm ma lepsze proporcje od 41 mm, to całkiem niezłe grubaski smile.png. Ale to fakt, trzeba mieć niemały nadgarstek to tych Carrer. 

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.

Każdy nosi co mu się podoba :), masz absolutną rację.

Do "znafców" się nie zaliczam ale nie lubię jak uszy zegarka wystają poza obrys nadgarstka, ot taka moja estetyka...   

Po prostu niektóre zegarki nie mieszczą się pod mankietem. Wszystko zależy, który model używamy do czego. Staram się mieć zegarek możliwie uniwersalny, ale na zejście 30 metrów pod ziemię i na spotkanie z jakimś prezydentem wolę mieć różne czasomierze :-)

Dokładnie, nosić to co sie podoba. A poza tym  znaczenie ma  nadgarstek,   moze byc mniejszy odwód, ale za to płaski i już inaczej zegarek lezy.

Jedni noszę na 16cm nadgarstkach Diesle 58mm inni na 20cm vintage 34mm.

Każdy nosi co chce.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

O to to, noś co chcesz

099ce3dd77bd945d.jpg

:P  :lol:

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Przyszedł mój nowy zakup, jak wcześniej pisałem, jest to TAG Heuer 1000 automat, nurek z lat 80. 38 mm, stan bardzo dobry używany, nieco zarysowane szkło, tarcza grafitowa w tak dobrym stanie, że nie jestem pewien, czy aby nie odnawiana (luma też w świetnym stanie), sygnowana bransoleta z epoki. Oryginalne opakowanie. Dokładność chodu na razie nieznana, póki co wiem tylko, że idzie.

post-106853-0-04255700-1578408689.jpg post-106853-0-50958300-1578408701.jpg

Niech sie dobrze sprawuje nowy nabytek. :)

Liczę na to, ma to być teraz mój EDC, więc powinien się sprawować godnie. Dobra marka i ciekawy model, czego chcieć więcej.

Gratulacje :) Niech się nosi.

Może pytanie zabrzmi dziwnie, ale czemu kropka bezela na 9'tce?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Gratulacje :) Niech się nosi.

Może pytanie zabrzmi dziwnie, ale czemu kropka bezela na 9'tce?

Tak akurat nim kręciłem, chciałem zobaczyć jak się obraca i już został. Bezel bardzo porządny, obraca się z dużym oporem i słusznie. Natomiast jest ubytek lumy na kropce, oczko kiedyś musiało wypaść temu misiu.

Pytałem, bo w paru moich diverkach zdarzyło mi się ustawiać kropkę bezela na różnych indeksach. Takie urozmaicenie. Ale zawsze mnie to zaczynało drażnić i kropka wracała na 12'tkę. Stąd ciekawość.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Bardzo dobrze się prezentuje.

Gratulacje. Niech cieszy jak najdłużej.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Fajny, trochę do Rolexa podobny

Bo to wypust z czasów, kiedy Heuer nie miał jeszcze własnego stylu w diverach, więc trochę zrzynał. Wskazówki i tarcza jakby od rolka, koperta już własna, ale wspólna z kilkoma innymi markami (tę akurat klepał dla nich Zodiac). Tak wyglądają pierwsze nurki Heuer i TAG Heuer.

Że tego "mercedesa" nie odpuścili? Koniunkturalizm, a to TAG przecież.

Niedługo później odpuścili, to jeszcze wczesny model.

Discovery 3 ;)

A nie, bo Freelander 2, miały identyczne kierownice :-) Edit: w tej bardziej wypasionej wersji, wersja podstawowa chyba jest bez tempomatu.

Edited by Sierżant Julian